Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy można unieważnić akt notarialny?

72 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2015 - 11:23

Witam ,Mój mąż 17 lat temu otrzymał w darowiźnie gospodarstwo rolne. Budynki i ziemię zapisaną w akcie notarialnym. Nic po za tym .Ani maszyn ,ani zwierząt.Od 16 lat mam opłacany KRUS .W międzyczasie spłaciliśmy 4 jego rodzeństwa.W tym momencie nasze małżeństwo ulega rozkładowi.Czekam na decyzję sądu odnośnie alimentów na dzieci gdyż on na nie nie łoży.Następnie rozpocznie się sprawa rozwodowa.W myśl prawa wiem ,że majątek, który dostał przed zawarciem związku małżeńskiego stanowi jego własność. Jednakże mamy dużo wspólnego majątku ,którego się dorobiliśmy.Na dzień dzisiejszy notarialnie udzielił pełnomocnictwa 2 paniom aby pilnowały obejścia wchodząc na teren gospodarstwa i do budynków.Widziała ten dokument policja nie ja.Nadmieniam ,że te panie zostały odnotowane na policji jako osoby nękające mnie i moje dzieci i pouczone przez dzielnicowego aby tego nie robiły ,gdyż w przeciwnym razie zostanie złożone postępowanie przeciwko nim do sądu.Wewnątrz budynków są przedmioty po mojej zmarłej mamie 2 lata temu ,są maszyny i narzędzia stanowiące współwłasność moją i męża.Czy ten akt notarialny dający pełnomocnictwo tym 2 paniom został sporządzony legalnie?Jakie prawa mi przysługują po tylu latach ciężkiej pracy?Gdyż mąż chce mnie wyrzucić i dzieci z domu i nic nie mamy dostać.Proszę o pomoc i poradę.Dziękuję.

#22 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2015 - 18:51

sytuacja, w której został sporządzony ten akt notarialny w ogóle nie powinna mieć miejsca. w końcu wymienione dwie panie z pełnomocnictwa z tego co widzę to zakłócają pani spokój... a tak przedstawiona sytuacja wskazywałaby, że pani zostanie z niczym. radzę skontaktować się z dobrym notariuszem, który wyjaśni takie wątpliwości. niestety takie zaniedbania w aktach mają miejsce coraz częściej, dlatego należy szukać dobrego kontaktu. mi swego czasu pomógł notariusz K. Wilgocki, dlatego nie ma co zwlekać tylko trzeba działać

#23 Guest_Brat

Guest_Brat
  • Goście

Napisano 23 maj 2015 - 10:01

Miałem wieloletni testament,sporządzony przez moją mamę,która dwa lata temu zachorowała na schizofrenię i rok temu moja siostra zabrała mamę do notariusza i zapisała notarialnie na siebie.Mama nie była świadoma co zrobiła,bo w rozmowie ze mną sama stwierdziła,że nie wie po co siostra wzięła do notariusza.W zasadzie nie wiedziała nawet ile ma lat itp.Ponoć notariusz stwierdził,że jak będę chciał to podważę ten zapis.Proszę o radę.

#24 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 maj 2015 - 12:05

Miałem wieloletni testament,sporządzony przez moją mamę,która dwa lata temu zachorowała na schizofrenię i rok temu moja siostra zabrała mamę do notariusza i zapisała notarialnie na siebie.Mama nie była świadoma co zrobiła,bo w rozmowie ze mną sama stwierdziła,że nie wie po co siostra wzięła do notariusza.W zasadzie nie wiedziała nawet ile ma lat itp.Ponoć notariusz stwierdził,że jak będę chciał to podważę ten zapis.Proszę o radę.

I prawdę powiedział, w takiej sytuacji masz prawo starać się o unieważnienie zapisu notarialnego. Będziesz musiał jedynie udowodnić, że mama nie była świadoma swojej decyzji.

#25 Guest_brat

Guest_brat
  • Goście

Napisano 28 maj 2015 - 07:51

Ile mam czasu od śmierci mamy,by podważyć akt notarialny który siostra podstępem wymusiła na mamie,gdy była chora psychicznie?Proszę o radę.Dziękuje

#26 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 maj 2015 - 11:57

Ile mam czasu od śmierci mamy,by podważyć akt notarialny który siostra podstępem wymusiła na mamie,gdy była chora psychicznie?Proszę o radę.Dziękuje

To zależy wyłącznie od siostry. Póki ma akt notarialny, może zrobić coś szybko z majątkiem zapisanym przez mamę, np. sprzedać go i nie będziesz miał czasu na podważenie testamentu.Tak więc radziłabym szybkie działanie, bo sprawy w sądzie trwają długo.

#27 Guest_brat

Guest_brat
  • Goście

Napisano 28 maj 2015 - 14:23

Siostra (przyrodnia)akt notarialny ma,ale w tym akcie jest zapis że jej ojciec,a mój ojczym ma mieszkać do swojej śmierci (mama wyszła drugi raz za mąż) więc bardzo proszę o radę,o kolejny krok

#28 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 maj 2015 - 19:10

Siostra (przyrodnia)akt notarialny ma,ale w tym akcie jest zapis że jej ojciec,a mój ojczym ma mieszkać do swojej śmierci (mama wyszła drugi raz za mąż) więc bardzo proszę o radę,o kolejny krok

A konkretnie o co pytasz?Bo z Twojego wywodu nic nie wynika.

#29 Guest_brat

Guest_brat
  • Goście

Napisano 28 maj 2015 - 19:21

Konkretnie pytam,ile mam czasu na podważenie tego aktu,pomimo że do śmierci ma tam mieszkać oczy.

#30 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 maj 2015 - 19:26

Konkretnie pytam,ile mam czasu na podważenie tego aktu,pomimo że do śmierci ma tam mieszkać oczy.

To, że ojciec mieszka w mieszkaniu, które jest spadkiem, nie znaczy, że nie można domagać się z niego swojej części lub podważyć testament.Pamiętaj, że jeśli jesteś pominięty w testamencie, przysługuje Ci zachowek od siostry.

#31 Guest_brat

Guest_brat
  • Goście

Napisano 28 maj 2015 - 19:56

To nie testament a akt notarialny,a to chyba wielka różnica i chodzi tu o dom prywatny nie o mieszkanie w bloku.Jak mam się do tego zabrać?

#32 Guest_YYY

Guest_YYY
  • Goście

Napisano 29 maj 2015 - 12:59

To nie testament a akt notarialny,a to chyba wielka różnica i chodzi tu o dom prywatny nie o mieszkanie w bloku.Jak mam się do tego zabrać?

Strasznie to wszystko zagmatwałeś. Co chwilę dodajesz po jednym zdanku. Jesli chcesz odpowiedzi, napisz dokładnie, jaka jest treść aktu notarialnego. Czy mama zrobiła może umowę darowizny lub dożywocia na siostrę?

#33 Guest_brat

Guest_brat
  • Goście

Napisano 30 maj 2015 - 12:14

Jest to podobno notarialny akt darowizny.Siostra zaproponowała mi przeniesienie połowy własności domu na mnie.Czy da się tak zrobić???. Narazie do swojej śmierci mieszka tam ojczym.

#34 Guest_KRZYSIEK

Guest_KRZYSIEK
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2015 - 11:45

witam moja teściowa ma rodzeństwo dwie siostry i brata . podpisali akt notarialny w którym jest podział spadku po ich rodzicach i spłaty brata (siostry dostały dom a teściowa działkę budowlaną). siostry i teściowa dogadały się z bratem po ile mają mu zapłacić. kwoty zostały wpisane w akt notarialny. brat podpisał. to było w tamtym roku albo na początku tego roku. i teraz zadzwonił do mojej teściowej i powiedział że go oszukała a przy podpisywaniu aktu notarialnego miał popsuty aparat słuchowy i słabo słyszał co notariusz czytał i każe jej dopłacić pieniądze a jak nie to poda sprawę do sądu. moje pytanie jest takie czy brat teściowej może podważyć ten akt notarialny.

#35 Guest_Romuald Z. zdrovit@vp.pl

Guest_Romuald Z. zdrovit@vp.pl
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2015 - 13:55

Czy ktoś mi pomoże? 3 lata temu mieliśmy z żoną wsiąść rozwód. Tydzień rozwodem żona umówiła notariusza i w akcie notarialnym zrzekłem się domu a w zamian żona wzięła kredyt i przelała mi na konto 200 tyś zł. Dzień przed rozwodem moja zapłakana żona przyjechała do mnie do pracy twierdząc, że jednak nie ma powodu aby burzyć Nasz związek. Wycofaliśmy więc sprawę rozwodową, ja małżonce wpłaciłem z powrotem 150 tyś zł a za resztę kupiliśmy wspólny samochód rodzinny. Od 3 lat razem ze wspólnych zarobków spłacamy kredyt jaki żona zaciągnęła na poczet tej przykrej sytuacji (do spłaty pozostało 50 tyś zł). 2 tygodnie temu w domu nakryłem gołą żonę w łóżku z gołym facetem - trzęsącymi rękoma zrobiłem 8 zdjęć. Kiedy pytam żonę o ponowny podział majątku, ironicznie się uśmiecha, twierdząc, że wszystko jest jej. Czy w zaistniałej sytuacji można unieważnić akt notarialny??? Romuald Z.

#36 Guest_Franki

Guest_Franki
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2015 - 16:22

Moja sprawa dopiero się zaczyna. Ale mam pytanie odnośnie spłaty udziałów w mieszkaniu i przejęcia zadłużenia.

Moje małżeństwo rozpada się na wniosek mojej żony. Chce to zrobić bez orzekania o winie gdyż spieszy jej się by zacząć oficjalnie spotykać się z "nowym partnerem". Ale sto sprawa poboczna.

Chce spłacić mój udział w mieszkaniu i przejąć kredyt. W banku po wizycie dowiedzieliśmy się że by przejąć kredyt najpierw musi być rozwód, następnie sprzedaż udziału mieszkania a następnie bank może wyrazić zgodę na przejęcie kredytu przez jedną ze stron. Okazało się że żona nie ma sama zdolności i musi to zrobić wraz z rodzicami.

Czy jest jakieś niebezpieczeństwo w tym że gdy sprzedam udziały żona nie będzie chciała przejąć kredytu ?
Czy jest jakiś zapis który można dodać do umowy sprzedaży, który uchroni mnie przed takim "podstępem" że w przypadku gdy nie nastąpi przejęcia kredytu umowa stanie się nieważna ?

pozdrawiam

#37 Guest_wmanewrowana

Guest_wmanewrowana
  • Goście

Napisano 15 październik 2015 - 13:01

Drodzy Państwo a czy można podpisanie aktu notarialnego będąc świadomym iz druga strona zrzeka się odpłatnie części domu w celu uniknięcia egzekucji komornicZej obliguje do pociągnięcia o unieważnienie z powodu pozornosci oświecEnia .?

#38 Guest_Artur K.artur.karwot@onet.pl

Guest_Artur K.artur.karwot@onet.pl
  • Goście

Napisano 25 listopad 2015 - 13:40

Czy ktoś mi pomoże?W 2010.r.otrzymałem w darowiźnie dom jednorodzinny i kawałek działki.Chciałbym to sprzedać,ale co się okazało:otóż rodzice wzięli niemały kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich nie informując mnie o tym dopiero dowiedziałem się gdy byłem niedawno u radcy prawnego co tutaj jest grane.Kwota tego kredytu wynosi:32.125.00 CHF oraz hipoteka umowna kaucyjna w wysokości:18.800.00CHF. Nie będąc świadom obciążenia hipoteką tego domu wraz z działką przekazali mi darowiznę,a teraz gdy proszę o jej sciągnięcie to śmieją się w twarz.Czy można jeszcze unieważnić akt notarialny,bo dom powoli staje się ruiną a mnie na remont mnie nie stać.Mam przewlekłą chorobę i choćbym mógł sam remontować to nie wyremontuję,bo muszę unikać wysiłku i wysokości,a podle mą chorobę wykorzystali bo objawia się tym że niekiedy tracę podświadomość.

#39 Guest_Kaśka

Guest_Kaśka
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2015 - 18:45

Dzień dobry. Mój problem jest z aktem notarialnym podpisanym przez mojego tatę i brata. W 2001 roku zmarła moja mama z którą w roku 1979 tata dostał mieszkanie spłódzielcze . Brat wykorzystując mój konflikt z tatą w 2005 roku. Podpisał przejęcie mieszkania bez powiadomienia mnie o tym fakcie. Po przejęciu mieszkania które miało wkład około 95000 zł. W tacie około 16000zł w swojej posiadłości . O wszystkim dowiedziała się dopiero po rozmowach z tatą. W akcie notarialnym jest napisane że tatą dostał prawo lokatorskie będąc stanu wolnego co również jest nie zgodne z prawdą. Rodzice wzięli ślub w 1964 roku. Poradzcie mi co mam zrobić tatą jest chory na raka a do tego po wlewie. Proszę o pomoc i podpowiedź w sprawie.

#40 Guest_Natalia

Guest_Natalia
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2015 - 19:37

Jeżeli dziedkowie przepisali gospodarstwo na rodziców 25 lat temu to ciocia może starać się o zachowek?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych