Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odszkodowanie za niewydanie świadectwa pracy

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672322 postów

Napisano 13 marzec 2012 - 14:18

Komentarz do artykułu: Odszkodowanie za niewydanie świadectwa pracy

#2 Guest_Gappa

Guest_Gappa
  • Goście

Napisano 13 marzec 2012 - 14:18

W odpowiedzi na pozew który złożyłem na pracodawce, sąd pracy zobowiązał mnie samego abym wyliczył jakie odszkodowanie mi się należy za nie wydanie świadectwa pracy w terminie (pracodawca zwlekał ponad 6 tygodni z wydaniem świadectwa) na innych forach prawnych dowiedziałem się że takie odszkodowanie jest wyliczane na podstawie ekwiwalentu za urlop. Czy to prawda ? gdzie znajdę takie postanowienie w kodeksach, gdyż będę musiał chyba załączyć na co powołałem się wyliczając to odszkodowanie ?

#3 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 13 marzec 2012 - 14:50

Musi Pan udowodnić, że gdyby posiadał to świadectwo pracy, to otrzymałby pracę i np. zarabiał 2000zł miesięcznie, a bez tego świadectwa stracił okazję do otrzymania konkretnej pracy. Jeśli jednak tylko szukał Pan pracy lub zarejestrował się jako bezrobotny, to nic Pan nie stracił.Tak więc to odszkodowanie nie ma nic wspólnego z zarobkiem w Pana poprzednim miejscu pracy.

#4 Guest_Gappa

Guest_Gappa
  • Goście

Napisano 13 marzec 2012 - 17:51

Musi Pan udowodnić, że gdyby posiadał to świadectwo pracy, to otrzymałby pracę i np. zarabiał 2000zł miesięcznie, a bez tego świadectwa stracił okazję do otrzymania konkretnej pracy. Jeśli jednak tylko szukał Pan pracy lub zarejestrował się jako bezrobotny, to nic Pan nie stracił.Tak więc to odszkodowanie nie ma nic wspólnego z zarobkiem w Pana poprzednim miejscu pracy.

PIP mówi abym składał sprawę do sadu, na forach są zdania podzielone, Sąd pracy chce abym sam wyliczył to odszkodowanie sam, masakra...

#5 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 13 marzec 2012 - 21:12

Musi Pan sam wyliczyć, bo przecież nikt oprócz Pana nie wie, ile stracił na tym, że w odpowednim czasie nie otrzymał świadectwa.

#6 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 28 październik 2020 - 09:33

Jeżeli na podstawie art 99 kp: Roszczenie to obejmuje odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres przebywania bez pracy z powodu niewydania świadectwa, nie dłuższy jednak niż 6 tygodni, to czy można się ubiegać o inną kwotę wypłaty odszkodowania, za okres w którym pracownik nie mógł podjąć pracy zarobkowej, z tytułu nieposiadania świadectwa pracy i braku możliwości zatrudnienia?

#7 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 28 październik 2020 - 12:03

Jeżeli na podstawie art 99 kp: Roszczenie to obejmuje odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres przebywania bez pracy z powodu niewydania świadectwa, nie dłuższy jednak niż 6 tygodni, to czy można się ubiegać o inną kwotę wypłaty odszkodowania, za okres w którym pracownik nie mógł podjąć pracy zarobkowej, z tytułu nieposiadania świadectwa pracy i braku możliwości zatrudnienia?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych