Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świadczenia przedemerytalne Vademecum

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670972 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 16:53

Komentarz do artykułu: Świadczenia przedemerytalne Vademecum

#2 Guest_Nike1

Guest_Nike1
  • Goście

Napisano 05 marzec 2012 - 16:53

Jestem na świadczeniu p/emerytalnym do stycznia 2014 po czym miałam przejsc na emeryturę w wieku 60 lat.Data ur 16.01.1954 a mam przepracowane 22 lata bo byłam na rencie 10 lat
Jak to będzie wyglądało w świetle nowych przepisów wydłuzenia wieku emerytalnego do 67r.ż.? Kiedy będzie należała mi się emerytura?

#3 Guest_Alinka

Guest_Alinka
  • Goście

Napisano 23 marzec 2012 - 09:31

Jeżeli wejdzie w życie ustawa 67lat:to dla ciebie dojdzie cztery miesiące
więcej poczekać do wypłaty emerytury!!

co 4 miesiące o miesiąc wydłóżać będą

#4 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 18 maj 2012 - 15:20

Mam 55 lat,staż 40lat,kiedy przejdę na emeryturę staż wyniesie 46 lat, czy to normalne pracować tyle lat dla kobiety która ma rodzinę? Dodać można 30 lat{sraż małżeński} kucharka,praczka,sprzątaczka itd... to wyniesie 76 lat pracy.Dlaczego!!!

#5 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2012 - 16:26

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, mam 58 lat i 28 lat pracy . Firma dla której pracuję płaci kiepsko, że nie starcza na ZUS. Muszę się zwolnić i iść na zasiłek dla bezrobotnych. Czy jak mi się skończy zasiłek dla bezrobotnych to do czasu emerytury otrzymam świadczenie przedemerytalne?

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 09:34

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, mam 58 lat i 28 lat pracy . Firma dla której pracuję płaci kiepsko, że nie starcza na ZUS. Muszę się zwolnić i iść na zasiłek dla bezrobotnych. Czy jak mi się skończy zasiłek dla bezrobotnych to do czasu emerytury otrzymam świadczenie przedemerytalne?

no niestety nie przed pobieraniem zasiłku dla bezrobotnych musisz przez 6 miesięcy być zatrudnionym na umowę o pracę(wystarczy część etatu) pod warunkiem, że przez ostatni rok płacisz tzw. duży ZUS. Bardzo ważne są tu daty i trzeba wyliczyć bardzo precyzyjnie, aby nie pzeoczyć wymaganych terminów.

#7 Guest_Poznaniak1951

Guest_Poznaniak1951
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2013 - 13:03

A co z możliwością dorabiania do tego głodowego świadczenia?Emeryt i rencista może dorobić bez ograniczeń a My mało że starzy to jeszcze mamy limity.Świadczeniobiorcy powinni być traktowani jak renciści to mielibyśmy szansę dodatkowego zatrudnienia.Kamysz pomyśl!!!

#8 Guest_metis

Guest_metis
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2013 - 19:22

brak-slow-Mietek

#9 Guest_zgred

Guest_zgred
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 10:03

Jestem na świadczeniu przed emerytalnym przepracowałem na kolei 38 lat plus pięć lat tzw,przelicznika czy obowiazuje mnie ustawa która przewidywała odejście w wieku 60 lat czy 67.Wszelkie warunki do poprzedniej ustawy spełniłem

#10 Guest_ela

Guest_ela
  • Goście

Napisano 18 marzec 2013 - 10:20

czy może ktoś wie ile wynosi świadczenie przedemerytalne od 1 marca 2013 netto.

#11 Guest_kot

Guest_kot
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2013 - 13:14

luty 2013 938.25
marzec 2013 975.78

#12 Guest_zibi

Guest_zibi
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 09:35

Konkretnie ile bierze do ręki emeryt świadczeniu przedemerytalnym w 2013r-od 01.o3.2013

#13 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 17 maj 2013 - 07:40

od 1 marca 2013 netto świadczenie przedemerytalne to 833,96

#14 Guest_hrabia

Guest_hrabia
  • Goście

Napisano 23 październik 2013 - 12:26

Dobrze ze narescie ktos napisal ile wynosi netto swiadczenie ,bo te popegieerowskie barany pisza bzdety

#15 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 październik 2013 - 13:47

Panie hrabio
Wystarczy nauczyć się czytać, a nie być baranem, i wszystko będzie jasne.

#16 Guest_cg565

Guest_cg565
  • Goście

Napisano 15 listopad 2013 - 15:24

Ależ tak wszystkie warunki spełniłam pobierałam zasiłek dla bezrobotnych, byłam w ZUS ale nie kwalifikuję się do żadnego punktu ustawy bo przed zwolnieniem 9Redukcja w zakładzie i likwidacji st. ref ds. konstrukcji miałam 55 lat i 27lat stażu i na nic nie mogłam liczyć. Obecnie mam 57 lat 28 lat stażu w tym skończone dwa staże uzupełniające ze środków unijnych i nadal jestem w martwym punkcie, ponieważ nikomu nie opłaca się mnie zatrudnić a moje doświadczenie ( do lamusa ).

#17 Guest_beja

Guest_beja
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2015 - 22:26

oczywiscie dokladnie czytac trzeba zeby byc pewnym swego

#18 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 18 październik 2017 - 11:29

Jeśli chodzi o zasiłek przedemerytalny, jak nie zwolniono cię z przyczyn zamknięcia lub likwidacji zakładu pracy zasiłku przedemerytalnego nie otrzymasz. Jeśli nie masz 5 lat pobieranej renty nie masz szans na zasiłek przedemerytalny , niezależnie ile masz lat i il lat pracy. Uzyskanie prawa do świadczenia przedemerytalnego po rencie uzależnione jest ponadto od ukończenia odpowiedniego wieku. Wynosi on: · co najmniej 55 lat w przypadku kobiet, · co najmniej 60 lat w przypadku mężczyzn. Kolejnym wymogiem jest udowodnienie okresu uprawniającego do emerytury, który wynosi: · 20 lat dla kobiet, · 25 lat dla mężczyzn. Obydwa warunki muszą być spełnione do dnia, w którym ustało prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy. Ostatnim warunkiem jest zarejestrowanie się we właściwym powiatowym urzędzie pracy w ciągu 30 dni od dnia ustania prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy. Jeśli spełnia Pani wyżej opisane warunki ma Pani prawo do świadczenia przedemerytalnego po utracie prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy. Podstawa prawna: Art. 2 ustawy z 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych (Dz.U. nr 120, poz. 1252). Wada tej ustawy jest taka że jeżeli człowiek nie choruje 5 lat, czyli nie pobiera renty ten okres , nie uzyska żadnej pomocy ze strony państwa, gdyż nie należy mu się świadczenie przedemerytalne, nawet jak ma 45 lat pracy i wiek 62 lata.Ta utopijna ustawa i dziadowska w swej postaci, pozbawia długo pracujących ubiegania się o zasiłek przedemerytalny, jest do kitu i zła.Totalna bieda dla długo pracujących.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy