Skocz do zawartości

Zdjęcie

Apelacja w postępowaniu cywilnym

32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671297 postów

Napisano 19 styczeń 2012 - 22:38

Komentarz do artykułu: Apelacja w postępowaniu cywilnym

#2 Guest_Aniela

Guest_Aniela
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2012 - 22:38

Mam pytanie. Wnioslam apelacje ,ale nie wplacilam wymaganej oplaty , gdyz zmienilam zdanie. Poinformowano mnie ,ze nie dokonanie oplaty rownoznaczne jest z uniewaznieniem pisma. Czy ta apelacja ma znaczenie w dalszym ciagu sprawy ? Poniewasz wszczelam nowa sprawe rozwodowa w czasie trwania apelacji zarzucono mi ,ze terminy spraw pokrywaja sie .

#3 Guest_werek

Guest_werek
  • Goście

Napisano 09 luty 2012 - 19:39

apalecja nieopalcona jest odrzucana i sprawy nie ma :-)

#4 Guest_lusia

Guest_lusia
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2012 - 22:10

czy odwolanie sie od wyroku sadu rejonqwego do sadu okregowego jest jakas oplata

#5 Guest_kancelariabugaj.pl

Guest_kancelariabugaj.pl
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2012 - 01:23

jeżeli jest to "zwykła" sprawa cywilna to opłata stosunkową wynosi 5 % przedmiotu zaskarżenia, jednak nie mniej niż 30 złotych i nie więcej niż 100 000 złotych.

#6 Guest_Mirek

Guest_Mirek
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2012 - 14:26

Wniosek o uzasadnienie wyroku wnosi się w terminie tygodniowym, a nie 7 dni - art. 327 par 2 kpc. 7 dni to nie to samo co tydzień - art. 111-112 kc.

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2012 - 13:32

5% itp. to o okreslona sume. Inne: 100 zl.

#8 Guest_Lisio

Guest_Lisio
  • Goście

Napisano 10 marzec 2013 - 20:12

Art. 327 $ 2 kpc nic nie mówi o składaniu wniosku o uzasadnienie wyroku....(uzasadnienie jest tu sporządzane przez sąd z urzędu).Uzasadnienie wyroku sporządza się na żadanie strony, zgłoszone w terminie tygodniowym od dnia ogłoszenia sentencji wyroku- na podstawie art. 328 $ 1 kpc.....

#9 Guest_Praesumptio

Guest_Praesumptio
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 19:43

Art. 327 §2 dotyczy osoby pozbawionej wolności, nieobecnej przy ogłoszeniu wyroku - mówiąc krótko: jest wyjątkiem.
art. następny - 328 KPC - jest przepisem ogólnym stosowanym co do zasady.
Dosyć jasno wynika to z powyżej przytoczonych przepisów.

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 27 listopad 2013 - 19:32

do ilu lat po rosprawie cywilnej moge zlozyc apelacje od wyroku sadu

#11 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 25 luty 2014 - 01:46

nie ma odpowiedzi na pytanie. jeśli pozwany wygrał i złożył wniosek o uzasadnienie a powód przegrał i nie wniósł apelacji i minęły dwa miesiące a uzasadnienia nie ma i pozwany wycofa wniosek o uzasadnienie to wyrok staje się już prawomocny cz po iluś dniach od wycofania wniosku będzie prawomocny i czy powód może zaszkodzić pozwanemu czy już nie i nie może wznowić postępowania

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2014 - 09:50

Jak ma się zachować druga strona, czy ma odpowiedzieć na pismo apelacyjne i w jaki sposób.

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2014 - 09:52

Gość -powód wygrał a pozwany wniósł przez pełnomocnika apelację - jakie środki mam podjąć.

#14 Guest_twojeporady.pl

Guest_twojeporady.pl
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2014 - 08:01

wsnieść odpowiedź na apelację wskazując dlaczego wyrok I instancji jest prawidłowy,

pomoc adwokata znajdziesz na:

www.twojeporady.pl

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2014 - 18:46

Co to jest prawo procesowe. Co to jest prawo materialne.

#16 Guest_twojeporady.pl

Guest_twojeporady.pl
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2014 - 05:57

żeby to wiedzieć trzeba skończyć studia, a więc zamiast się edukować na forum, to wejdź tu opisz sytuację i masz poradę prawnika:

www.twojeporady.pl

#17 Guest_sprawiedliwy

Guest_sprawiedliwy
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2014 - 07:06

Ukończenie studiów niczego nie zabezpiecza. A porady nieudacznika- prawnika czasami mogą więcej zaszkodzić niż pomóc. Po to są fora żeby sobie pomagać i jeżeli ktoś jest PRAWNIKIEM to niech pomoże pytającemu. W innym wypadku taka wypowiedź jest tylko po to żeby kasować za wszystko.KASA,KASA,KASA do tego nie potrzeba żadnych studiów.

#18 Guest_zniesmaczona

Guest_zniesmaczona
  • Goście

Napisano 01 październik 2014 - 14:01

zgadzam się z stwierdzeniem- że u adwokata liczy się tylko KASA. Za sporządzenie pisma do Sądu " wniosek strony o sporzadzenie i doręczenie uzasadnienia wyroku" wziął 200 zł. To są trzy zdania.

#19 Guest_mami103

Guest_mami103
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 14:58

jak mam postąpić z oszustami...wszędzie robią jakieś przekręty fałszują dokumenty, mapki w starostwie .Teraz kiedy wygrałam w sądzie o swoją ziemię to ci co przegrali piszą apelację że ja się czepiam i że niezgadzają się z wyrokiem. Kto i jak kiedyś miał taki problem niech mi pomoże błagam

#20 Guest_obywatel na emigracji wewnętrznej

Guest_obywatel na emigracji wewnętrznej
  • Goście

Napisano 20 luty 2015 - 12:29

zgadzam się.prawnik może zaszkodzić a bardzo rzadko zdarza się,że pomaga.wyjatek stanowią sprawe karne ale tam są wieksze pieniadze i przestepca ma większe prawa.Proces cywilny a w szczególności z US,ZUS nie masz szansy wygrać.Sądy w Polsce to jeszcze jedna instytucja fiskalna na rzecz parszywego państwa polskiego !!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy