Skocz do zawartości

Zdjęcie

Komu przysługuje zasiłek pielęgnacyjny

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671402 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 19:18

Komentarz do artykułu: Komu przysługuje zasiłek pielęgnacyjny

#2 Guest_baba-jaga

Guest_baba-jaga
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2012 - 19:18

Mam już dużo lat ,ale śmieszy mnie to ,że osoby całkiem zdrowe w stosunku do wieku i radzące sobie,samodzielnie jeżdżące po sanatoriach otrzymują zasiłek pielęgnacyjny ,a tym dzisiejszym co mają po 60 i 65 lat proponuje sie prace do lat 67.Czy to nie śmieszne? warto by się zastanowić czy nie przekształcić go rzeczywiście jako wypłata dla pań opiekunek-zatrudnionych na etacie po małym szkoleniu .Tak to bywa na zachodzie.

#3 Guest_andrej

Guest_andrej
  • Goście

Napisano 20 luty 2012 - 08:00

posiadam grupe3 tj.uposledzenie funkcji organizmu wzroku ogranicza do zatrudnienia z tytulu wypadku przy pracy, renta stala ponad 20lat, czy mam prawo do zasilku pielegnacyjnego mam63 lata

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 09 marzec 2012 - 17:01

to niesprawiedliwe z tymi zasilkami bo znam przypadek ze matka bieze zasilek na syna bo ma niby astme a jest i funkcjonuje lepiej niz moja curka ktura chorujre od urodzenia na inna chorobe ale nie otrzymala zasranego zasilku bo lekarz na komisjistwierdzil ze jest zdrowa tam siedza sami idioci i niech go szlak trafi albo niech sie mecvzy jak moje dzioecko z to chorobom

#5 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2012 - 15:02

To jest jakaś chora instytucja która przyznaje te zasiłki. Byłem z dzieciakiem na komisji, który ma astmę i rzeczywiście non stop choruje...i co nie ma zasiłku...Brak słów

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2012 - 15:13

To jest jakaś chora instytucja która przyznaje te zasiłki. Byłem z dzieciakiem na komisji, który ma astmę i rzeczywiście non stop choruje...i co nie ma zasiłku...Brak słów

to też wina dziury budżetowej, podobnie sprawa wygląda z rentami chorobowymi.

#7 Guest_monika

Guest_monika
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2012 - 12:52

mam ojca od 2 lat leżącego w łużku ja dorabiam sobie tylko w soboty i niedziele [bez rejestracji] czy moge starać się o ten zasiłek

#8 Guest_kamilla

Guest_kamilla
  • Goście

Napisano 13 maj 2012 - 11:28

Ja mam astmę od 10 lat i normalnie pracuje i funkcjonuje Zdaję sobie sprawę że astma u dziecka może byc bardzo przykrą dolegliwością ale nie wymaga leżenia w lóżku choć jest uznawana ża chorobę przewlekłą Jeżeli pana sytuacja materialna jest zła proszę udać się do Miejskiego ośrodka pomocy społecznej tam napewno uzyska pan pomoc

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2012 - 21:58

Tez mam córkę chorujaca na astmę i jestem w bardzo kiepskiej sytuacji ale nie pomyslałabym ze na ta chorobę mozna dostawac jakis zasilek, choc znajomy na syna dostaje;/ Dziecko owszem wymaga wiekszej opieki, leków itd ale zaraz robic z nich....
Zapisac dzieciaki na biegi, piłkę i niech duzo ćwiczy a napewno dolegliwosci beda mniejsze a i ich zycie w przyszlosci prostsze:)

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2012 - 17:55

mam 32 lata i jestem niepełnosprawna o stopniu umiarkowanym od 2008 roku czy taki zasiłek mi się należy

#11 Guest_buła

Guest_buła
  • Goście

Napisano 23 listopad 2012 - 16:14

z tymi komisjami lekarskimi też się zgadzam to są zwykli oszuści mój syn 5 września uciął sobie trzy palce przy prawej ręce i ta chora lekarka odmówiła mi też zasiłku on nie może się ubrać umyć zrobić kanapek jest całkowicie zależny odemnie nie zrobi przy sobie nic mało tego palce nie chcą się zrosnąć a ta męda mi odmówiła pomocy nawet nie jest chirurgiem tylko zwykłym lekarzem rodzinnym ale nie poddam się chirurg ze Słupska powiedział że mam ponownie złożyć dokumenty na komisję i walczyć o swoje pieniądze kture mi się słusznie należą na syna ci lekarze na tych komisjach powinni sami leczyć się ale u psychiatrów taka jest prawda komisje to jedna wielka ściema i oszustwa

#12 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 02 luty 2013 - 17:52

masz racje powini sie lekaze leczyc to hore zeby dziecku zabrano niepelnosprawnosc os urodzenia jak i mi boze co za hory system

#13 Guest_AND

Guest_AND
  • Goście

Napisano 15 marzec 2013 - 17:13

ZAZNACZAM ZE MIESZKAM SAM

#14 Guest_alex

Guest_alex
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2013 - 16:38

mój znajomy ma zasiłek pielęgnacyjny ,przyznawany co pol roku , choruje na padaczke ale ciekawe jest to kto mu przyznaje ,jeśli te pieniądze przeznaczone sa na picie alkoholu co dzień ,gdzie ta sprawiedliwość ,a ludzie nie którzy naprawdę chorzy i nie maja nic.

#15 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 listopad 2013 - 17:01

chory*

#16 Guest_kruszyncia

Guest_kruszyncia
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2014 - 19:21

witam ja także mam padaczkę przez kilka lat miałam zasiłek tylko na rok co roku stawałam na komisję 3 lata temu wyniki mi się polepszyły i lek orzecznik stwierdził że jestem zdrowa i mi się nie należy. także mam pretęsje że pijak na własne życzenie ma tą chorobę wydaję nasza kasę na wódkę na nic więcej jak naprawdę os są chore to odsyłają z kwitkiem to niesprawiedliwe!!!!!!!!!!!!!!!

#17 Guest_aleksandra

Guest_aleksandra
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2014 - 15:10

Mam takie pytanie, mam 22 lata, od pazdziernika ide na studia. Rodzice pobieraja na mnie rodzinne, oraz zasilek pielgnacyjny. Posiadam orzeczenie o umiarkowanym stopniu. Uraz nastapil w wieku 10 lat. Czy moge pobierac chociaz pielegnacyjne na siebie , tj, na moj rachunek bankowy. Mamie w MOPSie powiedziala jedna Pani, ze tak, druga, ze nie.

#18 Guest_Tereza

Guest_Tereza
  • Goście

Napisano 26 październik 2014 - 12:15

Witam.Mam pytanie moja znajoma 91 lat została przewieziona do domu opieki jej emerytura to 1200,- zł netto koszt pobytu 2000,-Czy mojej znajomej należy się dofinansowanie jeśli tak to gdzie się udać.Nadmieniam że znajoma nie posiada dzieci małżeństwo bezdzietne mąż 80 lat emerytura 1400,- netto.Bardzo proszę o poradę.Serdecznie pozdrawiam Tereza

#19 Guest_pawel

Guest_pawel
  • Goście

Napisano 09 listopad 2015 - 09:50

mam pytanie jezeli mialem operacje na nowotwor to moge sie starac o zasilek pielegnacyjny i o przyznanie i niepelnosprawnosci o umiekowanym stopniu i czy wogole bede mial prawo do tego zasilku poniewaz mam 27 lat

#20 Guest_Marzena

Guest_Marzena
  • Goście

Napisano 21 marzec 2018 - 06:51

Czy mozna pobierac zasilek pielegnacyjny i pracowac

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych