Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naruszenie miru domowego

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671840 postów

Napisano 29 grudzień 2011 - 19:01

Komentarz do artykułu: Naruszenie miru domowego

#2 Guest_Ziomek1981

Guest_Ziomek1981
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2011 - 19:01

Witam.
Mam pytanie czy w takim razie sytuację taką można uznać za naruszenie miru domowego??
Mieszkam w TBS mamy garaż podziemny i nieletni wchodzą do naszego garażu który jest zamykany (wchodzą nielegalnie).
Jeżdżą rowerkami i włączają światło w całym garażu.

Czy to jest naruszenie miru a jak nie to jak się ich pozbyć??

#3 Guest_lala

Guest_lala
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2012 - 20:01

Żeby mówic o naruszeniu miru domowego przez tych rowerzystów musicie dać tabliczkę "TEREN PRYWATNY WSTĘP WZBRONIONY" mając taką tabliczkę oni mają wyraźny Wasz zakaz wchodzenia i wtedy będzie można mówić o naruszeniu miru domowego

#4 Guest_-praw-ciiekawy

Guest_-praw-ciiekawy
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2012 - 23:11

Żeby mówic o naruszeniu miru domowego przez tych rowerzystów musicie dać tabliczkę "TEREN PRYWATNY WSTĘP WZBRONIONY" mając taką tabliczkę oni mają wyraźny Wasz zakaz wchodzenia i wtedy będzie można mówić o naruszeniu miru domowego

a ja się podłączam pod pytanie i zadam je tak

jak są mieszkania własnościowe administrowane przez spółdzielnie mieszkaniową gdzie właścicielami gruntu przed blokiem są właściciele mieszkań w klatce schodowej przed którą jest ogólnie to ujmując wyjście z bloku to w razie wybryku

można mówić o naruszeniu miru domowego ?

czy wszyscy właściciele musieliby to zgłosić czy wystarczy, że zgłosi jeden właściciel ?

czy koniecznie musi być tabliczka Teren Prywatny Wstęp Wzbroniony czy wystarczy tylko informacja przy zgłaszaniu tego typu zajść ?

czy do zgłoszenia naruszenia miru domowego potrzebny jest tytuł właściciela ? - to pytanie akurat nasuneło mi się na myśl kiedy przeczytałem w poście wyżej o TBS.

#5 Guest_-praw-ciiekawy

Guest_-praw-ciiekawy
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2012 - 02:02

?

#6 Guest_-praw-ciiekawy

Guest_-praw-ciiekawy
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2012 - 02:32

a ja się podłączam pod pytanie i zadam je tak

jak są mieszkania własnościowe administrowane przez spółdzielnie mieszkaniową gdzie właścicielami gruntu przed blokiem są właściciele mieszkań w klatce schodowej przed którą jest ogólnie to ujmując wyjście z bloku to w razie wybryku

można mówić o naruszeniu miru domowego ?

czy wszyscy właściciele musieliby to zgłosić czy wystarczy, że zgłosi jeden właściciel ?

czy koniecznie musi być tabliczka Teren Prywatny Wstęp Wzbroniony czy wystarczy tylko informacja przy zgłaszaniu tego typu zajść ?

czy do zgłoszenia naruszenia miru domowego potrzebny jest tytuł właściciela ? - to pytanie akurat nasuneło mi się na myśl kiedy przeczytałem w poście wyżej o TBS.

może naruszyć mir domowy osoba zameldowana czy tylko osoba niezameldowana w nieruchomości ?
?

#7 Guest_-praw-ciiekawy

Guest_-praw-ciiekawy
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2012 - 17:16

?

#8 Guest_czytelnik

Guest_czytelnik
  • Goście

Napisano 10 luty 2014 - 03:23

Czy wymiana zamków przez właścicielkę w wynajmowanym mieszkaniu, może być traktowane jako naruszenie miru domowego?
Jeśli tak, to o jakie odszkodowanie można się ubiegać? Czy przy jednoznacznych dowodach sąd zawsze przyznaje odszkodowanie?

#9 Guest_prawnik

Guest_prawnik
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2015 - 12:48

Ochrona miru domowego NIE przysługuje w sytuacji, gdy lokator korzysta z lokalu bez umowy najmu, np. gdy jest ona wypowiedziana albo już wygasła. W takiej sytuacji właściciel ma prawo wejść do lokalu (nawet siłą) i w nim pozostać, może też zmienić zamki! Jak słusznie wskazał Sąd Najwyższy, ochrona miru przysługuje najemcom na podstawie umowy najmu i w czasie jej obowiązywania, jeśli najemcy nie zalegają z płatnościami i wtedy rzeczywiście art. 193 może mieć zastosowanie, ale tylko jeśli w umowie właściciel nie zastrzegł sobie prawa do wejścia do lokalu. Dlatego w umowie zawsze należy zastrzec możliwość wejścia do wynajmowanego mieszkania. Nieuczciwi najemcy niekiedy próbują bazować na niewiedzy właścicieli wynajmowanych mieszkań i ich wykorzystują, nie płacąc ani odstępnego ani czynszu do spółdzielni/wspólnoty etc. Właściciele, nie dajcie się wykorzystywać!

#10 Guest_Ula

Guest_Ula
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2016 - 09:53

Wynajmuję lokal od gminy. Za zgodą gminy podnajęłam część lokalu ( osobne wejście ). Podnajmujący przestał płacić czynsz. Wypowiedziałam umowę ze skutecznym doręczeniem. Podnajemca zabrał prawie wszystko z lokalu, zostawił dwie wystawki i jakieś katalogi, , a na zewnątrz dużą reklamę świetlną za którą nie płacił miastu mimo, że w umowie miał zgodę zawieszenia reklamy na elewacji budynku pod warunkiem, że będzie opłacał tzw. zajęcie pasa drogi do UM. Podnajemca miał oddac klucze w tydzień po wyprowadzce. Minęło 3 miesiące. Nie zabrał do końca wszystkiego z lokalu, nie płaci za lokal, nie zabrał reklamy i nie chce oddać kluczy. Nie odbiera od nas telefonu.  Czy mogę wejść do lokalu i zmienić zamki ? Czy mogę podnająć lokal innej osobie ? Co zrobić z jego rzeczami ? Jak ochronić się przed ewentualnym oskarżeniem o kradzież przez podnajmującego ? Bo zawsze może powiedzieć , że w lokalu miał cenne przedmioty które zginęły.

Prosze o pomoc bo jak się zwróciłam do sądu to tej pomocy nie otrzymałam sąd wydał tylko nakaz zapłaty należnych mi pieniędzy za czynsz, a do zdania lokalu sie nie ustosunkował w ogóle, ale to inny temat.

Urszula 

#11 Guest_benk

Guest_benk
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2016 - 21:32

Czy wejście do Sejmu jest naprawdę związane z ryzykiem naruszenia "miru domowego'?

#12 Guest_Jan

Guest_Jan
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2017 - 11:21

Komunistyczny przepis chroniący oszustów którzy nie płacą za wynajem i zgodnie z tym prawem będą żyć na koszt właściciela mieszkania.Rząd będzie budował mieszkania na wynajem , to sam się na takie zapisze i nie będę płacił i co mi zrobią -muszą dać lokal zastępczy.Prawo własności w naszym kraju jest traktowane po macoszemu.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2017 - 11:46

Komunistyczny przepis chroniący oszustów którzy nie płacą za wynajem i zgodnie z tym prawem będą żyć na koszt właściciela mieszkania.Rząd będzie budował mieszkania na wynajem , to sam się na takie zapisze i nie będę płacił i co mi zrobią -muszą dać lokal zastępczy.Prawo własności w naszym kraju jest traktowane po macoszemu.

To nie komunistyczny przepis, a ustawa uchwalona w ubiegłym roku przez PiS.

#14 Guest_WF

Guest_WF
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2017 - 19:19

A jak określić sytuację, gdy komornik ogłasza licytację ruchomości,a jej miejscem ma być mieszkanie dłużnika i do tego mieszkania komornik, oczywiście, wchodzi. Z zamiarem przeprowadzenia tejże licytacji, czyli, w założeniu, umożliwiając wejście do mieszkania nieograniczonej liczbie potencjalnych licytantów. Rzecz jednak polega na tym, że wierzytelność nie powstała w wyniku czynności prawnej, bez zgody współmałżonka, więc do postępowania egzekucyjnego mają zastosowanie przepisy kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, które wręcz wyłączają spod egzekucji ruchomości objęte wspólnością małżeńską. Zatem już samo zajęcie tych ruchomości stanowiło rażące naruszenie prawa, a ogłoszenie licytacji i wejście do mieszkania w celu jej przeprowadzenia stanowi już wręcz przestępstwo. Czy w takiej sytuacji nie należałoby rozważyć zastosowania przepisu o naruszeniu miru domowego, niezależnie od w ogóle zastosowania art. 231 par. 2 KK?

#15 Guest_druga zona

Guest_druga zona
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2017 - 17:55

Jestem wiele lat po rozwodzie,ale ponieważ mieszkałam za granicą nie przeprowadziliśmy podziału majątku [mieszkania]Kilka lat temu mój były ożenił się.Problem jest w tym że ciągle razem z żoną przyjeżdżają .ponieważ jestem ofiarą przemocy domowej,bardzo to przeżywam ijest to bardzo krępujące,pomimo że zajmują pokój z osobnym wejściem.Byłam w urzędzie miejskim,jedna z urzędniczek powiedziała że jego żona nie ma prawa przyjeżdżać.Kilka dni pózniej druga pani poinformowała mnie ,że jako żona ma prawo przychodzić kiedy chce.Nie wiem co robić ,pomóżcie

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2017 - 10:03

Jestem wiele lat po rozwodzie,ale ponieważ mieszkałam za granicą nie przeprowadziliśmy podziału majątku [mieszkania]Kilka lat temu mój były ożenił się.Problem jest w tym że ciągle razem z żoną przyjeżdżają .ponieważ jestem ofiarą przemocy domowej,bardzo to przeżywam ijest to bardzo krępujące,pomimo że zajmują pokój z osobnym wejściem.Byłam w urzędzie miejskim,jedna z urzędniczek powiedziała że jego żona nie ma prawa przyjeżdżać.Kilka dni pózniej druga pani poinformowała mnie ,że jako żona ma prawo przychodzić kiedy chce.Nie wiem co robić ,pomóżcie

Trudno coś doradzić, jeśli nie wiadomo, jaki będzie sposób podziału majątku. W tej chwili mieszkanie jest wspólne, więc mąż ma prawo przyprowadzać do niego kogo zechce.

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2018 - 07:21

KTOŚ??? - w tym przypadku orzecznicy SN RP - wybitnie sobie ZAKPILI!!! z KAPITALISTYCZNEGO prawa własności!!!,za nic mając obecny kapitalistyczno-demokratyczny ustrój; jak widać w ich "głowach" mocno tkwi KOMUNIZM!!!z przepisami prawa z lat zaborów, okupacji hitlerowskiej , lat 1945,1953,1956,1968,etc.,

#18 Guest_Klarka

Guest_Klarka
  • Goście

Napisano 25 październik 2018 - 14:10

Powinnaś jak najszybciej przeprowadzić podział majątku. Jednak nie wiadomo w jaki sposób to przebiegnie. Ja też nie mogłam się dogadać z byłym mężem odnośnie naszego mieszkania, ale na szczęście w równym stopniu nie chcieliśmy się widywać. Nie mogliśmy dojść do porozumienia, więc zgłosiliśmy się do radcy prawnego, który pomagał nam z niektórymi sprawami, kiedy jeszcze byliśmy małżeństwem i do którego oboje mamy zaufanie. Pomógł nam szybko uzgodnić jak się za to wziąć, a potem sprawa w sądzie była już na szczęście szybką formalnością. Może też skorzystaj z takiej porady, dowiedz się co możesz z tym zrobić - tamta kancelaria nazywa się Kancelaria radców prawnych Dubiel & Sawinda

#19 Guest_Mateusz Ceglak

Guest_Mateusz Ceglak
  • Goście

Napisano 25 maj 2019 - 09:03

WAŻNE !! Mateusz Ceglak

#20 Guest_emerytka

Guest_emerytka
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2019 - 13:30

Dostałam wezwanie na Policję ,że naruszyłam mir domowy ,od 1952 roku dowolnie miałam dostęp do okna piwnicy od 3 lat nowy właściciel postawił płot,a mnie pozbawił prawa do okna piwnicy weszłam na podwórko by posprzątać okno o zostałam oskarżona art 193kk co mam robić.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych