Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy współwłasność można znieść przez podział działki?

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671694 postów

Napisano 23 listopad 2011 - 20:57

Komentarz do artykułu: Czy współwłasność można znieść przez podział działki?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 listopad 2011 - 20:57

to jest konkretna praca

#3 Guest_Aneta854

Guest_Aneta854
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2012 - 16:41

Witam, mam pytanie: rodzice przepisali na mnie działke w lesie a dokładnie współudział w 1/3 tej działki. Kazdy z trzech współudziałowców ma swój wydzielony nr działki. W akcie darowizny pisze, że mam tylko współudział i nr mojej działki.
1. Czy jeśli będe chciała na mojej działce postawic dom to musze mieć zgode pozostałych współwłaścicili?
2. Czy jest mozliwość abym stała sie jej właścicielem a jesli tak to do kogo mam sie z tym zwrócić ???

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2012 - 19:51

Witam, mam pytanie: rodzice przepisali na mnie działke w lesie a dokładnie współudział w 1/3 tej działki. Kazdy z trzech współudziałowców ma swój wydzielony nr działki. W akcie darowizny pisze, że mam tylko współudział i nr mojej działki.
1. Czy jeśli będe chciała na mojej działce postawic dom to musze mieć zgode pozostałych współwłaścicili?
2. Czy jest mozliwość abym stała sie jej właścicielem a jesli tak to do kogo mam sie z tym zwrócić ???

radze poszukac prawnika, ktory zna sie na nieruchomosciach. to co napisalas to bzdury.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 marzec 2017 - 10:08

Jak wyglada zniesienie wspolwlasnosci dzialki 1/2 na ktotej stoi dom , ktory jest podzielony na poł i jest nasza wlasnoscia (po pietrze . PIWNICE WSPOLNE DACH I RYNNY WSPOLNE

#6 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2017 - 17:25

To akurat żadna nowość. Jak znieść współwłasność działki (jedna działka ewidencyjna, na której stoi dom bliźniak i nie jest ukończony? Wchodzi w grę tylko podział poza planem zagospodarowania, bo plan zrobiony po rozpoczęciu budowy zakłada działki większe niż obecna. Nie można więc podzielić tego administracyjnie w gminie, prawnicy twierdzą, że wyjście ze współwłasności jest możliwe dopiero po ukończeniu budowy. Ale chcemy sprzedać obie części bliźniaka w stanie surowym i to 2 różnym nabywcom, którzy jednak chcą mieć osobne działki. Jak to zrobić?

#7 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2018 - 10:53

Witam. Jestem posiadaczką udziałów do dwóch działek leżących obok siebie, działki o takiej samej powierzchni. Posiadam 3/6 czyli połowę, jak mogę przepisać na siebie jedną z dwóch działek

#8 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2018 - 11:00

Razem z drugim współwłaścicielem udać się do notariusza

#9 Guest_rumcajs13

Guest_rumcajs13
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2018 - 08:47

Jest jedna dzialka na na ktorej stoi blizniak jes to wspolwlasmsc sasiad chce wymienic szambo zada 1/2 kwoty wartosci czy moze mnie odloczyc od szamba .Czy jako wspolwlasciciel mam mam prawo do nie wyrazenia zgody, a co moge

#10 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2018 - 20:56

Posiadam działke wraz z bratem ale mamy notarialnie podział do korzystania ja mam 2/3 działki, pytanie brzmi: czy brat może ubiegać się o jakąś część mojej strony?

#11 Guest_Zojkas

Guest_Zojkas
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 20:43

Posiadam udział w działce rolnej sprzedanej przez AWR byłym pracownikom PGR. Faktycznie sa to kilkuarowe ogrodzone działki ogrodnicze. Jak wyodrebnić swoją własność w tym wypadku?

#12 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 24 maj 2019 - 21:29

Witam posiadam działke pół na pół z sąsiadami na chwilę obecną jest podział słowny stoi płot w połowie i wyznaczą granicę.Czy można to uregulować prawnie(podział geodezyjny) . Chce zrobić generalny porządek i pracę w ogrodzie bez obawy że przyjdzie sąsiad i powie że to cześć wspólna i będzie siedział Moim trwaniku. Dodam że działka sąsiada jest opuszczona od lat nie użytkuje działki ani mieszkania wszystko niszczenie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych