Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy pracownik zgłaszający skargę do PIP może pozostać anonimowy dla pracodawcy

99 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670913 postów

Napisano 07 listopad 2011 - 22:04

Komentarz do artykułu: Czy pracownik zgłaszający skargę do PIP może pozostać anonimowy dla pracodawcy

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 07 listopad 2011 - 22:04

smieszne !!! pracodawca zawseze wie kiedy i po co przyjeżdza inspektor wiec ma czas na przygotowanie się do kontroli a potem wie kto zglosił skargę !!!

#3 Guest_Mastrusa

Guest_Mastrusa
  • Goście

Napisano 08 listopad 2011 - 15:00

Witaj
Ja zgłosiłam do PIP i oczywiscie w moim przypadku to odbyło się tak: napisałam meila do PIP owszem przyjechali dyrekcja mogła sie przygotować, a potem zostałam wezwana na rozmowe do dyrekcji i pokazała mi mojego meila wydrukowanego podpisanego przeze mnie (bo PIP nie przyjmuje anonimow) jak dla mnie to sie skonczyło? narazie pracuje, ale atmosfera nie dowytrzymania. PIP wie o tym bo im zgłosiłam i cisza.
Pozdrawiam Dorota
Ps. nie chce Cie zniechęcać wiele osób mi mowi ze sprawiedliwość gdzieś tam jest, ale ja zostałam sama i częściej myślę żeby z pracy zrezygnować niech sie inni męczą z moja dyrekcja nie potrafie tak pracować.
Gorąco pozdrawiam.

#4 Guest_życzliwy

Guest_życzliwy
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2012 - 11:48

proszę skontrolować lokal alibaba w krapkowicach i pub grota również w krapkowicach...pracownicy pracują bez jakichkolwiek umów...

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2012 - 13:30

proszę skontrolować lokal alibaba w krapkowicach i pub grota również w krapkowicach...pracownicy pracują bez jakichkolwiek umów...

zapraszamy tutaj

http://www.pip.gov.p...akt/kontakt.php

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2012 - 15:10

Witaj
Ja zgłosiłam do PIP i oczywiscie w moim przypadku to odbyło się tak: napisałam meila do PIP owszem przyjechali dyrekcja mogła sie przygotować, a potem zostałam wezwana na rozmowe do dyrekcji i pokazała mi mojego meila wydrukowanego podpisanego przeze mnie (bo PIP nie przyjmuje anonimow) jak dla mnie to sie skonczyło? narazie pracuje, ale atmosfera nie dowytrzymania. PIP wie o tym bo im zgłosiłam i cisza.
Pozdrawiam Dorota
Ps. nie chce Cie zniechęcać wiele osób mi mowi ze sprawiedliwość gdzieś tam jest, ale ja zostałam sama i częściej myślę żeby z pracy zrezygnować niech sie inni męczą z moja dyrekcja nie potrafie tak pracować.
Gorąco pozdrawiam.

no to jest pewne, że maila wysłałaś z komputera w firmie i szef sprawdza korespondencję wychodzącą.
Inspektor PIP nie ma prawa ujawniać danych pracownika. Mówi o tym ustawa o PIP
USTAWA z dnia 13 kwietnia 2007 r. o Państwowej Inspekcji Pracy

Art. 23. 1. W toku postępowania kontrolnego inspektor pracy ma prawo:
2. Jeżeli zachodzi uzasadniona obawa, że udzielenie inspektorowi pracy informacji w sprawach
objętych kontrolą przez pracownika lub osobę, o których mowa w ust. 1 pkt 3, mogłoby narazić tego
pracownika lub osobę na jakikolwiek uszczerbek lub zarzut z powodu udzielenia tej informacji, inspektor
pracy może wydać postanowienie o zachowaniu w tajemnicy okoliczności umożliwiających ujawnienie
tożsamości tego pracownika lub osoby, w tym danych osobowych.
3. W razie wydania postanowienia, określonego w ust. 2, okoliczności, o których mowa
w tym przepisie, pozostają wyłącznie do wiadomości inspektora pracy. Protokół przesłuchania pracownika
lub osoby wolno udostępniać pracodawcy tylko w sposób uniemożliwiający ujawnienie danych osobowych,
o których mowa w ust. 2.

#7 Guest_AniaW

Guest_AniaW
  • Goście

Napisano 28 październik 2012 - 22:10

paranoja - u nas nie ma ani jednego krzesła a pracujemy po 12 godzin BEZ JAKIEJKOLWIEK PRZERWY' rozładowujemy towar( średnio 2 tony na dzień) z dostawczych aut a szefunio rozmawia sobie z zonką przez telefon, przyjmuje niby na umowe a po 4 lub 5 miesiącach zwalnia bez jakiegokolwiek tłumaczenia, wszytkim kontrolom musimy kłamać, psychicznie nas wykańcza MASAKRA fhu malina

#8 Guest_Poszkodowany

Guest_Poszkodowany
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2012 - 20:44

w jaki sposób dytekcja dowiaduje się o powiadomieniu PIP jesli panowie inspektorzy nie mówia od kogo dostali zawiadomienie ,dlaczego oszczegają zakłady o kontroli,i dla kogo ta inspekcja PIP jest napewno nie dla pracowników

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2012 - 09:50

w jaki sposób dytekcja dowiaduje się o powiadomieniu PIP jesli panowie inspektorzy nie mówia od kogo dostali zawiadomienie ,dlaczego oszczegają zakłady o kontroli,i dla kogo ta inspekcja PIP jest napewno nie dla pracowników

bzdury piszesz, jeżeli pracodawca zatrudnia na czarno, łamie przepisy BHP to inspekcja przychodzi bez zapowiedzi.
W niektórych przypadkach zawiadami o wszczęciu postępowania, zwłaszcza jeżeli sprawa dot. wynagrodzenia, braku zapłaty za nadgodziny, wtedy inspektor "zapowiada się" i kontrola odbywa się na podstawie dokumentów przedstawionych przez pracodawcę. Ujawienie osoby/pracownika, który napisał skargę do PIP skutkuje poważnymi konsekwencjami dla inspektora PIP.

#10 Guest_ulka k

Guest_ulka k
  • Goście

Napisano 01 maj 2013 - 17:24

my pracujemy w kazda sobote i niedziele nawet teraz kiedy jest majowka dal nam z wielkim bolem wolnego 1 ego maja ale za to musimy byc w niedziele w pracy a jesli nie to wyciagnie z tego konsekwencje nawet na zwolnienie lekarskie nie mozna isc bo jak sie pojdzie to nie przedluzy umowy albo tak ci umili zycie ze czlowiek sam sie zwalnia

#11 Guest_błędne koło

Guest_błędne koło
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2013 - 12:27

"a jutro wszyscy w kaskach bo PIP będzie" - pracujemy regularnie od lat po 16 godzin, żeby później mieć wolne kiedy pracodawca sobie tego zażyczy - PIP ma to gdzieś

#12 Guest_zosia

Guest_zosia
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2013 - 22:54

kto w firmie ma podpisac liste płac pracodawca czy pracownik???? bo ja pracuje w jednej firmie 4 lata i w zyciu nie podpisałam takiej listy chyba szef sam podrabia podpisy i nie wypłaca pensji tej co mowi ustawa tz 1180 netto lecz mniej ja dostaje tysiac zl paranoja gdzie mam isc na skarge???

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2013 - 14:06

Na skargę najlepiej do PIP lub sądu pracy.

#14 Guest_jabko_1@wp.pl

Guest_jabko_1@wp.pl
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2013 - 19:21

pracowalem w firmie kilka lat niedawno mnie dopiero zarejestrowal wpisal na umowe najnirzsza krajowa ale platne bylo 100 za dzien pracy ale od zeszlego roku sie cos zepsoło od 2012 marzec przestal placic pensje dawal na odczepne po 200 do 500 zloty czasami na miesiac a gdzy sie mu postawilismy kiedy beda mormalne pieniadze to po niedzieli dostalem swiadectwo pracy

#15 Guest_zosia

Guest_zosia
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2013 - 19:04

tak do PIP czy do sądu tylko ze PIP zawiadomi mojego pracodawce ,a sąd pracy i owszem ale wtedy i tak dostane wypowiedzenie

#16 Guest_anonim

Guest_anonim
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2013 - 21:53

witam mam pytanie czy jest mozliwosc przeprowadzenia kontroli w skupie surowcow tzw 'zlomowisko' poniewaz jest tam zatrudniona osoba bez umowy a wlasciciel nie posiada kilku kodów na przyjecie np. Stali nierdzewnej , brazu i jeszcze czegos tam nie pamietam dokladnie czego bo pracowalem tam rok temu na czarno

#17 Guest_anonim

Guest_anonim
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2013 - 21:54

prosze o kontak najlepiej na gg 17210872

#18 Guest_Anonim

Guest_Anonim
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2013 - 16:07

Proszę o kontrolę PIPu w GREEN WEST ODZ! Zatrudniają na czarno i bezczelnie kłamią w sprawie wynagrodzenia, którego nie otrzymałem i pewnie już nie otrzymam!

#19 Guest_anonimowa

Guest_anonimowa
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2013 - 17:08

prosze zrobić kontrole w mlekpolu w grajewie ludzie pracują po 8 dni bez wolnego przerzucając po 30 ton przez zmiane kierownik robi co chce klnie i obraża pracowników ludzie nic nie mówią bo sie boją o prace ale pora z tym skończyć

#20 Guest_pracownik

Guest_pracownik
  • Goście

Napisano 11 październik 2013 - 07:35

W gtl lot Ożarowice pracodawca nie wypłaca w terminie wynagrodzenia (marnego)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy