Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lokal socjalny dla bezdomnego

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670938 postów

Napisano 28 czerwiec 2011 - 00:32

Komentarz do artykułu: Lokal socjalny dla bezdomnego

#2 Guest_piotr

Guest_piotr
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2011 - 00:32

dla rządu rp rzeczą świętą ma być zapewnianie mieszkań swoim obywatelom

#3 Guest_piotr

Guest_piotr
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2011 - 00:38

awantury w domu z rodzicami z powodu braku miejsca do mieszkania są kaźnią nie do zniesienia.nie stadiony a mieszkania trzeba budować

#4 Guest_roslinka0

Guest_roslinka0
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2011 - 22:51

ma byś dobrze zaznaczone ale mija się z rzeczywistością bo zgodnie z prawem zostałem bezdomnym byla żona mnie wymeldowała zgodnie z prawem a urząd miasta olesna śl zgodnie z prawem nie przyznał mi żadnego lokum ot jakie proste i co najważniejsze wszystko zgodnie z prawem i co tu zrobić ??????
muj mail roslinka0@op.pl

#5 Guest_poradaKRIO

Guest_poradaKRIO
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2011 - 08:23

powołać się na dyskryminację we własnym kraju - romom czeczenom sąd nakazuje o wskazanie lokalu przez zarządom mienia komunalnego to dlaczego nie wskaże Polakom?

#6 Guest_ja1

Guest_ja1
  • Goście

Napisano 24 marzec 2013 - 23:12

mam pytanie, czy ktos wie ile sie czeka na taki lokal dla bezdomnego?

#7 Guest_BEZDONNY

Guest_BEZDONNY
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 16:59

Jestem bezdomny od trzech lat, mam niepełnosprawną i chorą żonę na rencie I grupy i tylko ze względu przekroczenie kryterium dochodowego wniosek o mieszkanie został odrzucony. Zgodnie z prawem człowiek na granicy nędzy nie ma szans na jakiekolwiek mieszkanie. Nie jest brana pod uwagę ogólna trudna sytuacja.
Moim zdaniem jest to bezprawie w państwie prawa.
Żaden urząd nie jest zainteresowany pomocą takim osobom, czyli w świetle prawa musimy żyć poza prawem.

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 19:56

Jestem bezdomny od trzech lat, mam niepełnosprawną i chorą żonę na rencie I grupy i tylko ze względu przekroczenie kryterium dochodowego wniosek o mieszkanie został odrzucony. Zgodnie z prawem człowiek na granicy nędzy nie ma szans na jakiekolwiek mieszkanie. Nie jest brana pod uwagę ogólna trudna sytuacja.
Moim zdaniem jest to bezprawie w państwie prawa.
Żaden urząd nie jest zainteresowany pomocą takim osobom, czyli w świetle prawa musimy żyć poza prawem.

Nie interesowałam się problemami przydziału mieszkań,dlatego nie wiem dokładnie na jakich zasadach każda gmina je przydziela
Jednak czytając tu na forum różne tematy odnośnie przydziału takich lokali wiem,ze gmina w takim przypadku powinna zaproponować Wam przydział lokalu komunalnego,gdzie przede wszystkim brane są pod uwagę warunki mieszkaniowe rodziny,a nie dochody rodziny.
Lokal socjalny różni się od lokali komunalnych i na pewno przydzielany jest też w każdej gminie na innych zasadach zgodnie z pojętymi uchwałami.
Wiem też,ze urzędnicy odwalają tylko swoją robotę i tak naprawdę nie obchodzi ich ,czy takim osobom można pomóc nawet wtedy,kiedy pismo jest inaczej napisane,czyli: osoba wnioskuje o przydział lokalu socjalnego ,a nie komunalnego.
Zgodnie z przepisami w ustawie o ochronie praw lokatorów gmina może na podstawie decyzji przydzielić zamiast lokalu socjalnego lokal komunalny,jeżeli rzeczywiście uwarunkowane jest to bardzo trudnymi warunkami mieszkaniowymi i sytuacją rodzinną jak w opisanym temacie.
Lokale socjalne jednak posiadają inny standard mieszkaniowy niż lokale komunalne i najczęściej gmina lokale socjalne przyznaje osobom,które posiadają orzeczenie Sądu o przydział takiego lokalu.
Z tego co się orientuję,to również ustawowo określona jest granica przydziału takiego lokalu na podstawie powierzchni mieszkalnej(5 m2/osobę w przy rodziny wielodzietnej,10 m2/osobę w przypadku rodziny jednoosobowej)
Tak więc moja rada jest taka,aby Pan ponownie złożył wniosek do gminy,ale tym razem zaznaczył w nim o przydział lokalu komunalnego.
Sprawy dotyczące przydziału takich lokali reguluje w/w ustawa min.:
Art.20
2. Lokale stanowiące mieszkaniowy zasób gminy, z wyjątkiem lokali socjalnych i lokali, o których mowa w ust. 3, mogą być wynajmowane tylko na czas nieoznaczony.
2a. W celu wykonywania zadań, o których mowa w art. 4, gmina może także wynajmować lokale od innych właścicieli i podnajmować je osobom, których gospodarstwa domowe osiągają niski dochód.
Art. 22.
Z zasobu mieszkaniowego gmina wydziela część lokali, które przeznacza się na wynajem jako lokale socjalne.
Art. 24.
Prawo do lokalu socjalnego nie przysługuje osobie, która samowolnie zajmuje lokal i wobec której sąd nakazał opróżnienie lokalu, chyba że przyznanie lokalu socjalnego byłoby w świetle zasad współżycia społecznego szczególnie usprawiedliwione.

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 23:27

Nie znam sie na róznych ustawach w gminach na podstawie których daje sie mieszkania.Faktem jest to,że socjalne mieszkania sa w gorszym standardzie niz komunalne.Roj temu dostałam mieszkanie komunalne.Wiadomo mi bylo,że im gorsze sytuacje,bytowe przede wszystkim to wieksze szanse na przydział takiego mieszkania.Dodam,ze wymagane sa wszystkie dokumenty.Musi byc na papierze fakt chorób,przeszłosci.Wszystko co stworzyło sytuacje do bezdomności.Może zalezy od gminy.Mieszkania socjalne przyznaje sie szybciej ale o gorszym standardzie.Mozna a napewno często chodzic,pisać,prosic o poparcie MOPSu,co dotyczy mieszkan komunalnych.Zależy od gminy o mieszkanie komunalne musiałam składac podania raz w roku.Może w innych miastach czy gminach można częściej.Jedynie o mieszkania socjalne,mozna czesto.Zalezy od sytuacji.Mi powiedziano,że na komunalne mieszkanie watro poczekac,bo lepsze warunki,dodam,że słowa dotrzymali bo sa lepsze.Dochody równiez sa brane pod uwage,nie moga byc za duze ale jakies musza byc,nawet renta socjalna.W kazdym razie urzędniczki w lokalówce zasypalam cała teczka papierów,tj dokumentów.Zawierajacymi dowody do mojego podania.Wszystkie choroby,choroby syna,tj.zaświadczenia lekarskie.Zaswiadczenia z Domu Dziecka z którego poszłam do rodziny zastepczej.Do tego trzeba było iles tam lat mieszkac w danym mieście czy gminie.To również trzeba przedstawic dokumentami.

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 23:36

A, dodam,że na mieszkania zwłaszcza komunalne trzeba swoje odczekać,nie rezygnowac z dalszych staran o przydział.Niektórzy czekaja latami.Kuzynka 8 lat czekała.Pomogła sobie poprzez artykuly do gazet,przez zwołanie komisji.Ciagle ja odrzucali,ale nie poddała sie jak i ja.Ja rowniez dostawałam odmowne odpowiedzi.szukac i myslec aby ukazac trudna sytuacje jak najbardziej dobitnie.Taka jest niestety nasza polska rzeczywistość.Gdzie sa choroby,bezdomnośc,sa tam bardziej przychylni,no ale kolejki kilometrowe tez,i zawsze wszystkim mówia,że nie maja mieszkan.Ja jakos sie nie załamałam na tyle.Wynajmowałam i cieszyłam sie,że mam gdzie mieszkac.Znam kobiete chora,dostała sie na liste.Tez przezywała i załamywała się.Ale prosiła i nie odpuszczała,oczywiscie wczesniej sie napłakała.Mysle,że w kazdym polskim miescie tak własnie jest.Nwet jak sa bogatsze gminy,tez ciężko.A czeka się niestety pare a nawet kilkanascie lat.Ja sie doczekłam po 9 latach.Warto było,tylko nie mam siły sie cieszyc bo zdrowie szwankuje.

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 11 marzec 2014 - 11:15

A, dodam,że na mieszkania zwłaszcza komunalne trzeba swoje odczekać,nie rezygnowac z dalszych staran o przydział.Niektórzy czekaja latami.Kuzynka 8 lat czekała.Pomogła sobie poprzez artykuly do gazet,przez zwołanie komisji.Ciagle ja odrzucali,ale nie poddała sie jak i ja.Ja rowniez dostawałam odmowne odpowiedzi.szukac i myslec aby ukazac trudna sytuacje jak najbardziej dobitnie.Taka jest niestety nasza polska rzeczywistość.Gdzie sa choroby,bezdomnośc,sa tam bardziej przychylni,no ale kolejki kilometrowe tez,i zawsze wszystkim mówia,że nie maja mieszkan.Ja jakos sie nie załamałam na tyle.Wynajmowałam i cieszyłam sie,że mam gdzie mieszkac.Znam kobiete chora,dostała sie na liste.Tez przezywała i załamywała się.Ale prosiła i nie odpuszczała,oczywiscie wczesniej sie napłakała.Mysle,że w kazdym polskim miescie tak własnie jest.Nwet jak sa bogatsze gminy,tez ciężko.A czeka się niestety pare a nawet kilkanascie lat.Ja sie doczekłam po 9 latach.Warto było,tylko nie mam siły sie cieszyc bo zdrowie szwankuje.

No cóż cieszę się,ze Pani udało się otrzymać lokal komunalny,bo z doświadczenia wiem/na podstawie wypowiedzi różnych osób/,ze prawda jednak jest inna i nie wszyscy czekają tak długo na przydział takiego lokalu,albowiem takie lokale nie przydzielane są tylko wg kolejności na liście oczekujących osób,ale również poza kolejnością na zasadzie dobrych układów właściciela z władzami gminy,który to właściciel wykupił kamienice od gminy wraz z lokatorami
Czasy są jakie są,ale nie mogę zrozumieć,dlaczego gmina nie pozwala lokatorom wykupić takich mieszkań w których mieszkali przez całe swoje życie i jeszcze przed nimi mieszkali ich rodzice,czy dziadkowie,a sprzedaje je za bezcen właścicielowi wraz z lokatorami.
Przecież każdy Polak powinien mieć równe prawa,bo to mu zapewnia nasza konstytucja,a czy tak na pewno jest w życiu?
Ile obecnie rodzin utraciło pracę, własne mieszkania nie z własnej winy,lecz właśnie dlatego,ze takie obecnie jest prawo w Polsce?
Żyję wśród ludzi i dostrzegam również te dysproporcje między ludźmi,ze jeden człowiek ma kilka domów,czy zakładów pracy,samochodów itp,a drugi człowiek nie może mieć nawet własnego domu chociaż ciężko pracuje u takich osób przeważnie prywatnych właścicieli.
W dzisiejszych czasach nie ma poszanowania pracy człowieka,lecz jest tylko rywalizacja o każde miejsce pracy ,ponieważ pracę zdobywa się na zasadzie tzw.cytuję słowa osoby,która je do mnie skierowała:"selekcji"
Tym samym ludzie czują się zaszczuci,bo już na wstępie podczas rozmowy o pracę nie otrzymują konkretnej odpowiedzi,czy mogą tą prace otrzymać,bo wiedzą,ze na to miejsce pracy może być nawet sto innych osób.
Ja wychowałam się w innych czasach w których każda osoba miała równe szanse otrzymać pracę,ponieważ już podczas rozmowy z pracownikiem od zatrudnienia było wiadomo,ze muszę złożyć życiorys i inne moje dokumenty tylko po to,ze na tej podstawie będę przyjęta do pracy.
Obecnie sama znalazłam się w bardzo trudnym okresie mojego życia,ponieważ nie mam pracy,a i nie wiem też ile jeszcze będę mogła mieszkać w obecnym lokalu,ponieważ nie posiadam do niego tytułu prawnego.
W związku z tym sama poszukuję pracy,dlatego właśnie ta wypowiedź jest oparta również na faktach z mojego życia.
Odnośnie przydziału lokali socjalnych,czy komunalnych moja opinia jest taka,ze w pierwszej kolejności powinni je otrzymywać osoby bezdomne,które nie z własnej winy/przyczyny stały się bezdomne.

#12 Guest_asdgw4e

Guest_asdgw4e
  • Goście

Napisano 09 luty 2016 - 17:28

Niech autor tego tekstu NAUCZY SIĘ k**wa JEGO MAĆ JAK SIĘ POPRAWNIE PISZE PO POLSKU!!!!!!!!!!

#13 Guest_CZŁOWIEK Z KAMIENIC

Guest_CZŁOWIEK Z KAMIENIC
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2016 - 22:12

Tak rozumiem treść mieszkań komunalnych lokali socjalnych staram się o mieszkanie od kilku lat w Polsce jestem człowiekiem który opuścił zk i staram się oto żeby założyć rodzinę niestety Policjant który został przydzielony z Płocka za wszelka cenę nie dopuszcza do tego żebym żył jak człowiek obecnie żyje jak zwierze zaszczute wypuszczone z klatki to parodia kogo tu przydzielili do urzędu w Markach woj Mazowieckiego Prawo nakazuje że po opuszczeniu zakładu karnego mam prawo ułożyć sobie normalne życie nie składam skarg po trybunałach jestem człowiekiem po poważnym wypadku nie lubię spraw sądowych u rzeczników praw obywatelskich bo takie sprawy załatwić powinna moja gmina jeżeli mnie tu nie chcą w tej miejscowości to gdzie mam się udać być emigrantem starającym się o azyl w innym państwie to żart pracowałem stawiałem w tym mieście domy ojciec szkoły pracował jako szewc a mieszkanie w którym mieszkam nie mam warunków sanitarnych nie to że bym się żalił i prosił tak to się nie traktuje nawet zwierząt bo im też trzeba zapewnić jakieś warunki ja nie porównuje ludzi i siebie do zwierzęcia ale to co tu się wyprawia to parodia za komuny ludzie mieli toalety i warunki od państwa a ja co mam tyle meldunków że sam już nie wiem gdzie mieszkam te kłamstwa komunalne te oszustwa to tylko wina naszej gminy co zatrudnia ludzi nie kompetentnych do wykonywania swojej pracy jak mam żyć w parku mieszkać to żarty nigdy nie byłem narkomanem i nie jestem oddawałem krew do każdych badań testowych na narkotyki jestem samoukiem i znam prawo wiem że przysługuje mi adwokat do każdej sprawy jaką mogę zakładać i wygrać ja bo w nieludzki sposób jestem traktowany i poniżany przez swoje państwo gdzie prawo nakazuję o szacunku godności ludzkiej ustalona przez trybunał konstytucji mogę oskarżyć i zaskarżyć decyzję którą wydała gmina miasta marki mieszkań komunalnych nauczyłem w tym kraju się jednego załatwiać tu swoje sprawy no w końcu to unia i mogę to zrobić lecz nie chcę zmuszają mnie do takiego działania w markach woj mazowieckiego bo odszkodowanie za same warunki już by mi przyznali bo mieszkanie jest w grzybie pleśni podłoga spróchniała i dach przecieka wygram bo mam na to dowody świadków fakt czy muszę tak postąpić czy jest tego inna metoda załatwienia tej sprawy i wygrzebywanie wszystkich papierów jest tego warte wole załatwiać to polubownie i pieniądze na odszkodowanie zostawić w polskim budżecie dla samotnie wychowującej matki lub na inny cel przeznaczony samotnie gospodarującej osobie dziękuje szkoda że żyjemy w kraju który pcha się do unni europejskiej i nie przestrzega prawa jakie nakazuje unnia pomocy w takich przypadkach osób można powiedzieć bezdomnych bo to jak z deszczu pod rynnę pozdrawiam radców adwokatów i gminę komunalno socjalną w markach wstyd i jeszcze raz wstyd

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2016 - 16:06

jestem wyzucona z domu mieszkalismy razem jakis czas ale dzisiaj to koniec nie mam gdzie sie podziac pomusz

#15 Guest_maras

Guest_maras
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 12:09

Te nasze śmiecie urzędasy prędzej pomogą brudasowi lub banderowskiej kur-ie niż obywatelowi RP

#16 Guest_gisc

Guest_gisc
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2017 - 16:25

jesli jest jakas samotna kobieta z dzieckiem badz Pani w ciazy czy starsza Pani chetnie pomoge iwonaloska89@gmail.com

#17 Guest_Bezdomna22

Guest_Bezdomna22
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2017 - 13:57

Witam mam trudna sytuacje. Nie mam gdzie mieszkać ani pracy . Mieszkam kontem u koleżanki ale nie mogę zbyt długo tu przebywac.

#18 Guest_POMOC

Guest_POMOC
  • Goście

Napisano 03 maj 2017 - 08:57

Witam, mam mieszkanie na wsi dla bezdomnej lub bezdomnego za drobne prace przy rodzinie i za drobne prace gospodarcze dla osoby nie nadużywającej alkoholu. Odpowiedzi proszę przesłać na mail: szym.dor23@gmail.com lub zadzwonić pod numer 504-164-663.

#19 Guest_Jacek i Monika

Guest_Jacek i Monika
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2017 - 21:37

Witamy may trudna sytuacje jesteśmy bez do mnie i ja nie mam pracy Cieszków znaleźć nie mamy żadnych środków na przerzycie nikt nam nie chce pomuc rodziny się odwrócił od nas jest nam Cieszków i bardzo proszę o pomoc i moja narzeczona jest w pierwszym tygodniu ciarzy i nie chcemy stracić znów dziecka bardzo proszę o kontakt telefoniczny 661325652

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 październik 2017 - 11:39

Witam jestem osobą bezdomna i potrzebuje pomocy nie wiem gdzie O nią Prosić mam 4 letnią córeczka .a do tej sytuacji doprowadził nie były partner gdzie już z nim nie jestem Proszę o pomoc 511618182 Z góry bardzo dziękuję

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych