Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy trzeba uiścić opłatę skarbową od pełnomocnictwa?

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671043 postów

Napisano 22 czerwiec 2011 - 10:05

Komentarz do artykułu: Kiedy trzeba uiścić opłatę skarbową od pełnomocnictwa?

#2 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 10:05

Pełnomocnictwo jest opłacone. Urząd je przyjął i ...? Jeśli pełnomocnictwo dotyczy wielu spraw prowadzonych przez ten sam urząd, to co? Pobiorą opłatę w kazdym pokoju? To jakaś paranoja.

#3 Guest_Marti2011

Guest_Marti2011
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2011 - 23:58

Jeżeli jest jedno pełnomocnictwo tzw. ogólne do reprezentowania danej osoby w wielu jej sprawach prowadzonym w adnym urzędzie to powinna być jedna opłata. Powinno brzmieć ono mniej więcej tak "ja niżej podpisany XXX, legitymujący sie dowodem osobistym XXX upoważniam do reprezentowania mnie przez XXX w sprawach prowadzonych przez Urząd XXX o sygnaturach XXX, XXX, XXX. Moim zdaniem takie pełnomocnictwo (ogólne) = jedna opłata. Nie ważne przez ile wydziałów prowadzone są sprawy.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 01 luty 2012 - 16:11

k***a, mam uszkodzony mózg! JAERASUDFASf

#5 Guest_Polak

Guest_Polak
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2013 - 21:08

Polskie przepisy są solidnie popieprzone. Do jednej prostej sprawy pozwolenia, opinie, uzgodnienia, decyzje w kilku różnych urzędach wydawane przez kilkanaście osób. Opłaty na każdym kroku. Wszyscy sprawdzają to samo. Smutna polska rzeczywistość.

#6 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2016 - 09:26

"uiszczenia na rzecz Skarbu Państwa opłaty skarbowej" ????? Opłata skarbowa stanowi dochód gminy, a nie skarbu państwa

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2016 - 13:07

Można być zwolnionym czy jest się zwolnionym, bo taki zapis można interpretować różnie?

#8 Guest_imho

Guest_imho
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2018 - 11:05

Bandytyzm podatkowy nierobów, które zdzierają z nas na kazdym kroku probując zarobić na swoje utrzymanie. Cieszmy sie ze oddychanie jest nieopodatkowane. Moze juz niedługo , bo to emisja CO2...

#9 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 01 luty 2018 - 12:57

Rejestrowałem auto w Starostwie miałem pełnomocnictwo od żony, nic nie płaciłem...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy