Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cisza nocna

58 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670988 postów

Napisano 27 maj 2011 - 00:40

Komentarz do artykułu: Cisza nocna

#2 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 27 maj 2011 - 00:40

Art 51 na który powołano się w tym tekście nie precyzuje co to jest "cisza nocna" oraz nigdzie nie jest napisane że trwa ona od 22 do 6 rano
Pozdrawiam

#3 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 28 listopad 2011 - 23:21

mieszkam nad klubem nocnym co noc po 22 zaczyna sie impreza nie pomaga interwecja policji patronat nad tym klubem sprawoje PREZYDENT MIASTA cala ulica jest bez radna co w takiej sytuacji robic?

#4 Guest_ostatek

Guest_ostatek
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2011 - 12:40

Mam problem z sąsiadem co mieszka jedno pięterko niżej. Centralnie ja mieszkam nad nim. Co jakiś czas przychodzi i mówi żebym był ciszej bo dziecko śpi.(2 letnie) Z tym że ja nie robię imprez tylko z moja żona normalnie rozmawiamy lub oglądamy telewizję. Ponadto kłamie w żywe oczy iż u mnie jest nawet rano głośno jak pracujemy do późnych godzin nocnych. Twierdzi że odgłosy remontu który skończył się około 2 miesięcy temu również mu przeszkadzają. Dziwny pan. Inny lokator nie skarżył się na mnie a on się czepia. Można go podać do sądu o bezzasadne nachodzenie???

#5 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2012 - 17:30

Wiesz, nie ma to znaczenia, jeśli przeszkadzasz sąsiadowi to on ma problem z Tobą, może jednak możesz być w godzinach ciszy nocnej delikatniejszy i cichszy?
Czy jest taka możliwość?
Wiem co to znaczy nie spać nocami bo ktoś ogląda TV i rozmawia z żoną, są godziny w których się odpoczywa, takie są zasady, jak się Tobie to jakoś nie widzi dlaczego nie wyprowadzisz się na wieś???

#6 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2012 - 17:31

Działać, nie poddawać się!

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2012 - 13:52

To są tylko suche przepisy , które w mieście Piotrków Tryb. nie są przestrzegane. W Piotrkowie Tryb. kilka lat temu otworzono na starym mieście pub sky. i zaczęła się gehenna dla mieszkańców. Okres letnim był najgorszy- z ogródka Pubu sky rozlegały się wrzaski , krzyki, wyzwiska skierowane w nasza stronę. Im więcej było skarg i zgłoszeń na policję tym było gorzej. W środku nocy np. w środę potrafiły warczeć motory. Interwencje policji i nasze skargi niewiele pomagały, bo kiedy policja przyjeżdżała i zwracała im uwagę było cicho - gdy odjechała - znowu hałas nasilał się jeszcze bardziej. Właściciel pubu nie dostał żadnego mandatu ani nie został ukarany. Mało tego - wkrótce jedna z mieszkanek (moja mama), pod wpływem tego stresu, nieprzespanych nocy i ciągłej "walki" z uciążliwymi łobuzami dostała wylewu i wkrótce zmarła. PUb funkcjonuje dalej , właściciele pubu wiedzą , ze przez ich pub nie żyje człowiek. i tyle . ja mam nadzieję , że kiedyś - kiedy będą starzy - ruszy ich sumienie- ja im tego nigdy nie wybaczę. Gdyby nie PUB moja mama żyłaby !!!

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2012 - 17:09

grzywna za zakłócanie ciszy nocner po wyroku sadu(300-500 zl) jest ona wpisana w rejestr karalnosci obywatela ?

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 21:16

?????

#10 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2012 - 01:47

Co grozi za zakłócanie ciszy nocnej ?

#11 Guest_JA

Guest_JA
  • Goście

Napisano 21 marzec 2012 - 12:59

A CO Z DROGAMI?!

#12 Guest_...

Guest_...
  • Goście

Napisano 21 marzec 2012 - 13:02

a co z drogami?!na 796 ruch maleje koło północy, a zaczyna się o 3,30...i tak w tym czasie przejeżdża niemało ciężarowych z sobie wiadomą prędkością w zabudowanym....SPOKÓJ W NOCY NALEŻY SIĘ WSZYSTKIM!!!

#13 Guest_OOOOOOOO

Guest_OOOOOOOO
  • Goście

Napisano 21 marzec 2012 - 13:03

OOOOOOOOOOO

#14 Guest_pokrzywdzony

Guest_pokrzywdzony
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2012 - 17:40

niestety w Otwocku jest problem z ciszą i sąsiadami - jak się ma sąsiada złośliwego donosiciela tylko szybki telefon i bach już pod bramą jest straż i policja ( szybkie chłopaki ! ) ostatni mandat jaki zapłaciłem za uruchomienie się alarmu w samochodzie to było o godzinie 22.30 - pouczenie ? nie mandat albo grodzki! wybrałem grodzki i co ? sąd stwierdził że wył i bach kara a tłumaczenie że akumulator padł, że zima itd , że to normalna reakcja elektroniki na spadek napięcia to nic... zapłaciłem. I to był błąd mojego życia. Od tego momentu sąsiad wyciera sobię d... moim wyrokiem szkalując przy każdej okazji moja osobę...nawet juz w ciągu dnia przeszkadza mu radio z wiadomościami i złożył zawiadomienie o nękaniu - a policja i sądy się cieszą bo maja kupę roboty - dzis wiem już się nie dam
pozdrawiam wyciszonych i walczcie o swoje !
nie ma równych i równiejszych i nie ma potrzeby i charakteru działania na usprawiedliwienie robót drogowych w nocy ! Jest tyle uprzywilejowanych że to śmieszne - a teraz dre ryja w euro jak polska gra i mam w d... że mecz kończy się o 22.30 ( pewnie już mam sprawę w sądzie i jeszcze tego nie wiem :-) ) ale to raz w życiu i jest to SZCZEGÓLNY CHARAKTER - DO ODWOŁANIA SIĘ I PROCESOWANIA PRZED SĄDAMI JEST NIEZŁY MATERIAŁ :-))) WIĘC POLACY NIE BÓJCIE SIĘ DRZEĆ RYJA JAK NASI GRAJĄ W TE EURO - POLICJA I STRAZ I SĄDY SA WYROZUMIAŁE poooollllssskkaaa bbbiaałooCZERWONI

#15 Guest_Pokrzywdzony2

Guest_Pokrzywdzony2
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2012 - 10:50

A co zrobić jeśli Festiwal Muzyczny odbywa się w centrum miasta od czwartku do poniedziałku(do 3 w nocy). Telefon na Straż Miejska nie pomaga, Policji tym bardziej wszyscy ręce rozkładają... Ludzie w piatek i poniedziałek wstają do pracy a muzyka pod oknami do 3 rano, a w sobotę i niedzielę już od 10 do 5 rana następnego dnia. I co roku te same odpowiedzi:"to tylko raz w roku mogliście gdzieś wyjechać albo wziąć urlop". A nerwy już wszystkim puszczają. są desperaci, którzy mówią że zadzwonią na policję i powiedzą że jest bomba to spokój będzie na kilka godzin. Gdzie się odwoływać jeśli Straż Miejska i Policja nie reaguje.

#16 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2012 - 15:09

A co można zrobić prawnie, jeśli na skutek nocnych hałasów dochodzących z pubu ciężko zachorował człowiek ( dostał wylewu , paraliżu)i wkrótce zmarł. Były skargi ,interwencje policyjne, były komisje w UM teoretycznie mające na celu wyjaśnienie tej sytuacji - ale zawsze kończyło się na niczym . PUB trwał, klienci pubu zakłócali co noc ciszę nocną (wrzaski, warczenie motorów, wyzwiska pod adresem mieszkańców), a właścicieli policja nic z tym nie robili. Teraz właściciel wie ,że przez jego działalność nie żyje człowiek i nawet nie było zwykłego, ludzkiego Przepraszam (choć, jak można przeprosić za przyczynienie się do czyjejś śmierci.)

#17 Guest_ubawiona

Guest_ubawiona
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2012 - 13:27

bez jaj, nikt nie dostaje wylewu od dobiegającego zza okna hałasu :-))) Mój kot na ten przykład padł, bo sąsiad ziewał za często? Albo kichał za głośno? ;-)

#18 Guest_dziwny jest tez swiat :-)

Guest_dziwny jest tez swiat :-)
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2012 - 13:31

Pokrzywdzony - sprzedaj mieszkanie w centrum a kup se za to domek pod lasem. Każda miejscówka ma swoje wady i zalety. Mieszkanie w centrum daje mozliwośc bycia w cetrum zycia, ale to wiąże sie z hałasem. Każdy to po prostu wie, oczywista oczywistosc. Tak jak nie narzeka się na szum morza kupując domek na plaży, ani na odległośc do marketu kupując domek pod lasem. No, chyba ze sie chce ponarzekac dla samego ponarzekania.

#19 Guest_ona

Guest_ona
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2012 - 08:23

o której godzinie można zacząć prace budowlane miedzy blokami .Zyję od paru miesięcy na budowie i krzyki na tej diabelnej budowie zaczynaja sie o 6 i wszystkie inne prace .Jest taki hałas ,że mozna oszaleć

#20 Guest_ona

Guest_ona
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2012 - 08:23

o której godzinie można zacząć prace budowlane miedzy blokami .Zyję od paru miesięcy na budowie i krzyki na tej diabelnej budowie zaczynaja sie o 6 i wszystkie inne prace .Jest taki hałas ,że mozna oszaleć

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych