Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zarejestrować w Polsce małżeństwo zawarte za granicą

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672083 postów

Napisano 02 maj 2011 - 12:46

Komentarz do artykułu: Jak zarejestrować w Polsce małżeństwo zawarte za granicą

#2 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 02 maj 2011 - 12:46

Zawarlam 14 lat temu małżeństwo w Norwegi z Polakiem mającym obywatelstwo norweskie. W urzędize stanu cywilnego w Warszawie, gfdzie jestem zameldowana, wymieniałam dowód na nowe nazwisko, zgłosiłam więc niejako fakt zawarcia małżeństwa. Obecnie chcemy wrócić do Polski, bedziemy mieszkac w okolicach Szczecina. Zależy nam aby nasze małżeństwo było uznane za ważne z powodu chociażby spraw majątkowo-spadkowych. Czy musimy jakoś je rejestrować,w jakim mieście i urzędzie.

#3 Guest_MIRA

Guest_MIRA
  • Goście

Napisano 13 marzec 2013 - 16:44

WIEM ZE NIE POTRZEBNY JEST ORGINAL AKTU MALZENSKIEGO ABY ZAREJESTROWAC GO W URZEDZIE STANU CYWILNEGO W POLSCE.W MIESCIE W KTORYM MIESZKAM UPARLI SIE ZE MUSZE POZOSTAWIC ORGINAL DLA NICH.CO MAM ZROBIC.NIE MOGE ZOSTAWIC ORGINALU POTRZEBUJE GO DLA MEZA KTORY POCHODZI Z RPA I CIAGLE MUSIMY GO MIEC W SPRAWIE WIZY I NIE TYLKO.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2014 - 10:14

w ciagu jakiego czasu trzeba zajerestrowac malzenstwo zawarte za granica

#5 Guest_ende

Guest_ende
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2015 - 17:57

No wlasnie, w ciagu jakiego czasu trzeba zarejestrowac takie malzenstwo? Bo rozumiem, ono zostanie wpisane do polskich ksiag z data zawarcia, nawet jesli to bylo iles tam lat temu, tak?

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2015 - 19:36

No wlasnie, w ciagu jakiego czasu trzeba zarejestrowac takie malzenstwo? Bo rozumiem, ono zostanie wpisane do polskich ksiag z data zawarcia, nawet jesli to bylo iles tam lat temu, tak?

Nie ma żadnego czasu, możecie to zrobić kiedy chcecie, ale póki nie zarejestrujecie małżeństwa w polskim urzędzie, to w świetle prawa polskiego nie jesteście małżeństwem.

#7 Guest_Gosc

Guest_Gosc
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2015 - 12:26

nie bardzo rozumiem dlaczego akty urodzenia sa takie potrzebne. Zagraniczny akt malzenstwa powinien wystarczyc, ostatecznie dokumenty w UE sa sprawdzane na jednakowym poziomie. Jestem zalamana biurokracja

#8 Guest_anonim

Guest_anonim
  • Goście

Napisano 10 listopad 2015 - 23:45

czas na zarejestrowanie to 4 miesiace od daty slubu

#9 Guest_ Bernadetta z Brisbane

Guest_ Bernadetta z Brisbane
  • Goście

Napisano 28 marzec 2016 - 10:01

Co znaczy ze nie urodzony w Unii Europejskiej music zalegalizowac akt urodzenia w Konsulacie pasta w ktorym zostal on wystawiony Tzn Australijczyk music to zalatwic gdzie?

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 marzec 2016 - 10:18

Co znaczy ze nie urodzony w Unii Europejskiej music zalegalizowac akt urodzenia w Konsulacie pasta w ktorym zostal on wystawiony Tzn Australijczyk music to zalatwic gdzie?

W Australii.

#11 Guest_Matt

Guest_Matt
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2016 - 14:29

Jeżeli małżonek nie posiada aktu urodzenia wydanego przez państwo Unii Europejskiej, to jego akt urodzenia musi zostać zalegalizowany w Konsulacie państwa, w którym został on wystawiony. Dopiero po tej czynności może zostać przetłumaczony. Co miałoby to znaczyć ?? Że akt urodzenia wydany poza granicami UE np. w Japonii musi zostać zalegalizowany w Japonii bo inaczej wydany tam nie jest legalny ?? O co tu chodzi ? Czy może ma być zalegalizowany w Konsulacie Japonii na terenie Polski by dopiero móc zostać przetłumaczonym ?

#12 Guest_Justyna N.

Guest_Justyna N.
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 16:32

Witam. Czy urzednik przy rejestracji malzenstwa zawartego za granica ma prawo do zatrzymania oryginalnej, pelnej wersji aktu malzenstwa? Otoz tak stalo sie w moim przypadku. Pani u ktorej skladalam wniosek nie poinformowala mnie ze powinnam zlozyc skrocony odpis. Bylam w posiadaniu jedynie jednego egzemplarza pelnej wersji aktu malzenstwa zawartego w UK. Przy skladaniu wniosku zostalam poinformowana ze oryginal bede mogla odebrac. Niestety, gdy przyszlam po odbior spolszczonej wersji aktu malzenstwa - oryginalnej, angielskiej wersji juz nie dostalam. Nie wiem czy i jak moge ja odzyskac. Z gory dziekuje za pomocne informacje!

#13 Guest_Marlena

Guest_Marlena
  • Goście

Napisano 18 luty 2020 - 12:30

My bezproblemowo zarejestrowaliśmy nasz ślub zawarty na Maderze. Piękna przygoda i wrażenia nie z tej planety! Dziękujemy madeira dreams za pomoc w organizacji

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych