Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystkie dzieci spadkodawcy dziedziczą po nim

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672287 postów

Napisano 20 kwiecień 2011 - 21:40

Komentarz do artykułu: Wszystkie dzieci spadkodawcy dziedziczą po nim

#2 Guest_KasiaButow23_

Guest_KasiaButow23_
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2011 - 21:40

mam pytanie , nie dawno zmarła mama mojego chłopaka ,jego mama wykupiła mieszkanie i sporo ziemi ale nie spisała testamentu i mieszkanie jest na Nią , razem z mama mieszkali ( są zameldowani ) 3 jej synów którzy opiekowali się mama (mama już dawno wzięła rozwód z mężem i nie mieszkali razem od wielu lat), reszta rodzeństwa dawno już się wyprowadziła i maja swoje mieszkania ( nie wiem czy własnościowe)jedna z sióstr chce teraz walczyć o to mieszkanie i ziemie czy ma jakieś prawa do przejęcia mieszkania , czy czy mój chłopak z braćmi mają większe prawo ze względu na to że są tam zameldowani mieszkali cały czas z mama ? proszę o pomoc :)

#3 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2020 - 21:50

Mój tata wraz ze swoją żoną zmarli jednocześnie w wypadku. Ja jestem córką mężczyzny z pierwszego małżeństwa a kobieta ma syna z pierwszego małżeństwa. Mieszkanie w którym mieszkali było własnością taty nabytą przed drugim ślubem. Pozostały majątek był wspólny małżeński. Czy sprawa spadkowa jest jedna czy dwie? Jak może wyglądać podział majątku?

#4 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2020 - 21:56

Mój tata wraz ze swoją żoną zmarli jednocześnie w wypadku. Ja jestem córką mężczyzny z pierwszego małżeństwa a kobieta ma syna z pierwszego małżeństwa. Mieszkanie w którym mieszkali było własnością taty nabytą przed drugim ślubem. Pozostały majątek był wspólny małżeński. Czy sprawa spadkowa jest jedna czy dwie? Jak może wyglądać podział majątku?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych