Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak znaleźć pracę po pięćdziesiątce

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670972 postów

Napisano 18 styczeń 2011 - 15:31

Komentarz do artykułu: Jak znaleźć pracę po pięćdziesiątce

#2 Guest_julecja

Guest_julecja
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2011 - 15:31

Dobry artykuł, to ważne jest by osoby w tym wieku wiedziały, że są również cennymi osobami na które czeka odpowiednia posada. Czasami bywa, że dawno nie szukały pracy i mają trochę inny sposób myślenia. Wtedy warto skorzystać z pomocy eksperta na przykład coś w tym stylu - http://karierakoncept.pl/ gdzie indywidualnie obiera się strategie, przygotowuje dokumenty itp. Myślę, ze taka pomoc daje wiele korzyści i przeważnie kończy się sukcesem.

#3 Guest_RobertU

Guest_RobertU
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2011 - 14:50

Do najbardziej skutecznych sposobów szukania pracy należą pomoc znajomych i rodziny (co jest także zgodne z obiegowymi opiniami na ten temat) oraz bezpośrednie kontaktowanie się z konkretnymi firmami, nawet jeśli ostatnio nie publikowały one interesujących nas ofert pracy.
Skuteczną metodą będzie wybór około 20 firm z interesujących nas branż i w odpowiedniej dla nas lokalizacji oraz sprawdzenie, kto ze znajomych, ich znajomych, itd… tam pracuje, a następnie próba bezpośredniego skontaktowania się z tą osobą. Wiele osób posiada teraz rozbudowane profile na portalach społecznościowych, co powinno sprawę ułatwić, gdyż stosunkowo łatwo jest w nich sprawdzić (oraz korzystając z wyszukiwarki internetowej), gdzie pracują znajomi naszych znajomych. Za www.praca5.pl

#4 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2017 - 09:04

Uważam, że duży wpływ ma język obcy. Kiedy skończyłam kurs języka angielskiego w Centrum Astar Gdynia i dopisałam to do cv , to pracodawcy zupełnie inaczej na mnie spojrzeli.

#5 Guest_Grażyna

Guest_Grażyna
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2017 - 11:09

Na reklamy szkoły jest inne miejsce

#6 aronr

aronr

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 21:42

Niestety, będąc w tym wieku o pracę może być bardzo trudno :-(. Nie oznacza to jednak, że nie mamy żadnych szans. Ja jednak rozważyłbym pracę w charakterze freelancera. Na http://www.addmoney.pl/praca/ w jednym artykule opisano, jak rozpocząć karierę jako freelancer.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych