Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy przysługuje jednorazowe odszkodowanie z ZUS?

145 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671119 postów

Napisano 20 grudzień 2010 - 11:37

Komentarz do artykułu: Kiedy przysługuje jednorazowe odszkodowanie z ZUS?

#2 Guest_janek

Guest_janek
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2012 - 18:16

strony trzeba uaktualniac!na biezaco!,a nie co 10 lat.

#3 Guest_marcelina

Guest_marcelina
  • Goście

Napisano 15 maj 2012 - 23:49

miałam operacje na przepuklinę pachwinowa czy należy mi sie odszkodowanie. mam 21 lat prosze o odpowiedz pod nr tel 723175608.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 maj 2012 - 21:53

miałam operacje na przepuklinę pachwinowa czy należy mi sie odszkodowanie. mam 21 lat prosze o odpowiedz pod nr tel 723175608.

jeżeli było to związane z wypadkiem przy pracy, to tak.

#5 Guest_Dawid

Guest_Dawid
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2012 - 11:49

Witajcie. Prośba o informację, czy należy mi się odszkodowanie za złamanie, które powstało poza pracą? Prośba o informację. Pozdrawiam

#6 Guest_Dawid

Guest_Dawid
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2012 - 00:02

Mam to samo pytanie, tyle że noga zwichnięta ( w niedziele)

#7 Guest_Szymon

Guest_Szymon
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2012 - 14:16

Witam zostałem poparzony na podudziach i stopach I i II stopnia. Jestem rencistą po śmierci mojego ojca i renta przysługuje mi do końca sierpnia bieżącego roku. Tak wiec mam pytanie czy poza szkolnym ubezpieczeniem zdrowotnym mogę ubiegać się o odszkodowanie z ubezpieczenia w ZUS ? proszę o odpowiedz :)

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2012 - 15:51

Witam zostałem poparzony na podudziach i stopach I i II stopnia. Jestem rencistą po śmierci mojego ojca i renta przysługuje mi do końca sierpnia bieżącego roku. Tak wiec mam pytanie czy poza szkolnym ubezpieczeniem zdrowotnym mogę ubiegać się o odszkodowanie z ubezpieczenia w ZUS ? proszę o odpowiedz :)

jeżeli jesteś zatrudniony na umowę o pracę lub umowę zlecenia i z tego tytułu jesteś objęty ubezpieczeniem chorobowym i wypadkowym, to możesz ubiegać się o odszkodowanie z ZUS.

#9 Guest_Szymon

Guest_Szymon
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2012 - 17:20

Niestety nie jestem zatrudniony w żaden sposób tak więc nie mam prawo do odszkodowania. Dziękuje za szybką odpowiedź pozdrawiam :)

#10 Guest_rafał

Guest_rafał
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2012 - 18:41

Miałem wypadek w pracy złamanie paliczka 4 palca lewej ręki.wezwano mnie na komisję do zusu przyznano mi 2% po tygodniu dostałem ponowne wezwanie do Zusu do Bydgoszczy na kolejną komisję gdyż zgłoszony był zarzut wadliwości orzecznika.Teraz mam pytanie poco mnie wzywają zabrać mi te %?

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2012 - 10:21

Miałem wypadek w pracy złamanie paliczka 4 palca lewej ręki.wezwano mnie na komisję do zusu przyznano mi 2% po tygodniu dostałem ponowne wezwanie do Zusu do Bydgoszczy na kolejną komisję gdyż zgłoszony był zarzut wadliwości orzecznika.Teraz mam pytanie poco mnie wzywają zabrać mi te %?

szklana kula jest tu potrzebna. Po prostu zadzwoń do ZUS, który przysłał wezwanie i zapytaj;)

#12 Guest_krys

Guest_krys
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2012 - 20:20

miałem wypadek poza zakładem pracy jestem uczniem odbywającym praktyki lekarz nie wystawił mi zwolnienia czy będę mógł się starać o odszkodowanie z zus

#13 Guest_ah

Guest_ah
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2012 - 15:02

jak długo się czeka?

#14 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2012 - 15:20

miałem wypadek poza zakładem pracy jestem uczniem odbywającym praktyki lekarz nie wystawił mi zwolnienia czy będę mógł się starać o odszkodowanie z zus

jesteś na praktykach czy jesteś zatrudniony na umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego(nauka zawodu)?

#15 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2012 - 13:00

Miałem wypadek w pracy w kopalni 30 lat temu.Po pobycie w szpitalu i krótkim leczeniu otrzymałem protokół z wypadku gdzie napisano jedynie stłuczenia kręgosłupa. Ból kręgosłupa odczuwam do dzisiaj i tak się nasilił że muszę brać leki przeciwbólowe.Podczas prześwietlenia okazało się że mam uszkodzone obniżone kręgi L4 i L5 i pęknięty Th kręgosłupa.Po komisjach lekarskich okazało się że jestem 100% zdrowy czyli zero uszczerbku na zdrowiu.W wypadku miałem wstrząśnienie mózgu,złamany th i L4 i L5 odprysk miednicy .Jeżeli takie uszkodzenia nie podlegają uznania procentowego na uszczerbku na zdrowiu to co trzeba jeszcze mieć złamane.Lekarz i Zakład który nie poinformował mnie o tym iż miałem złamane Th narażał mnie przez cały okres mojego życia na poważną kontuzję np. przez dźwiganie i inne które mogły by doprowadzić do najgorszego.Kiedy wreszcie skończy się oszukiwanie zwykłego robotnika przez urzędy państwowe w których pracują chyba niekompetentni ludzie nie znający sie na zagadnieniu przez co jak w mim przypadku nieuznania szkody uszkodzenia kręgosłupa z czego wynika brak możliwości rehabilitacji i leczenia przypadłości która została uznana za niebyłą. A złamanie jest i po 39 latach pracy uniemożliwia mi ją musiałem zmienić na inną jestem osobą niepełnosprawną ale z urzędu nie z ZUS.Myślę że oddanie sprawy odszkodowania i uznania zaznanych uszkodzeń i związanych z tym ból winien znaleźć poparcie w sądzie i przyznanie należnego odszkodowania co przyczyni się także do możliwości leczenia doznanej przypadłości i i

#16 Guest_Teresa

Guest_Teresa
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2012 - 13:35

Czy mógłby mi ktoś dać odpowiedz na pytanie , czy pobierając zasiłek pielęgnacyjny można starać się o odszkodowanie za zwichnięta rękę ?

#17 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2012 - 13:47

Można, jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

#18 Guest_Teresa

Guest_Teresa
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2012 - 21:22

@ ja_jagienka @ Dziękuję :)

#19 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2012 - 21:50

Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie po usunięciu torbiela z jamy ustnej dokładnie szczeki

#20 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2012 - 09:46

Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie po usunięciu torbiela z jamy ustnej dokładnie szczeki

jeżeli masz opłaconą polisę, która obejmuje takie leczenie, to możesz.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych