Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy nieślubne dziecko dziedziczy po ojcu

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672007 postów

Napisano 08 wrzesień 2010 - 13:29

Komentarz do artykułu: Czy nieślubne dziecko dziedziczy po ojcu

#2 Guest_giero

Guest_giero
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2010 - 13:29

i bardzo dobrze!przeciez to tez jego dziecko

#3 Guest_dogi

Guest_dogi
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2010 - 22:07

zgadzam się!

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2010 - 00:29

A ja pozwole sobie zaprotestować.
Mój malzonek ma takA córke która nie chce z nim utrzymywac zadnych kontaktów- droge do niego zna tyko jak trzeba jej kasy , a tak to ma tatusia gdzies.
Oprócz comiesiecznych alimentów maz oplaca jej kury jakie sobie wymysli.Ja nie mam nic do tego to jego dziecko i go stac wiec niech daje. Ale boli mnie to ze jej matka dogaduje mi ze moj dom bedzie kiedys jej. Pytam sie jakim prawem!? To ja z mezem kupilismy go za nasze wspolne pieniadze i inne rzeczy stale. Ja nie zagarnelam nic tamtej babki wiec czemu mam dawac komus cos co nalezy domie ? Ja sie juz zabezpieczyłam i mamy z mezem spozadzony testament i jego corka tez cos od niego dostanie. Ale wszystko co posiadamy wspolnie przepisalismy na nasza wspolna corke tak aby nie musiala ciagac sie po sadach z siostrunia ktorej nie zna bo siostrunia nie zaakceptowala nojej corki tatusia.
Tak jestem moze wredna ale dala swojego dziecka ulatwie zycie i moze jakos wybawie od ciaganiny po sadach z siostro a raczej z jej mamaunia.

#5 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2012 - 20:25

rodze!!!!

#6 Guest_Halina

Guest_Halina
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2012 - 20:26

boli...

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2012 - 22:50

1) sytuacja wygląda tak:
Z pierwszego małżeństwa są dorosłe dzieci, samodzielne. Ojciec pomaga finansowo- jednemu studiującemu za granicą daje pieniądze bo stypendium nie wystarcza na utrzymanie, drugie i trzecie pracuje- do niedawna też były wspomagane finansowo.
Była żona otrzymuje alimenty zasądzone przez Sąd przy rozwodzie z winy obojga małżonków. Ona pozostała w mieszkaniu, które wspólnie wykupili, on 'wziął" działkę.

Były mąż i ojciec dzieci ma nową rodzinę.

Dzieci z pierwszego małżeństwa mają roszczeniowy stosunek do ojca.

Jakie kroki powinny być podjęte, aby nową partnerkę ojca i dziecko zabezpieczyć przez ewentualnymi roszczeniami dzieci z pierwszego małżeństwa? Mieszkają w jego mieszkaniu kupionym na kredyt, spłacanym ze wspólnych środków.

2) Rodzice wykupili mieszkanie, w 25% z własnych środków, 75% środków na wykup dała córka.
Rodzice mają 2 dzieci: córkę i syna.
Jaki dokument powinien zostać sporządzony, i z jakim zapisem, aby dzieciom syna (po jego śmierci) zachowek nie należał się?
Syn, czyli mój brat, nie będzie miał roszczeń, natomiast istnieje duże prawdopodobieństwo, że jego dzieci tak.

3) Nie posiadając dzieci, czy mogę wskazać wyłącznego spadkobiercę- córkę mojej bratowej?
Czy dzieci mojego brata dziedziczą po mnie?

#8 Guest_princessa

Guest_princessa
  • Goście

Napisano 21 maj 2012 - 16:23

a jak wygląda dziedziczenie spadku pozyskanego w trakcie małżeństwa przez dzieci gdy:
-jest dwoje nieślubnych dzieci
-następna dwójka jest ślubna
-i troje kolejnych nieślubnych dzieci
Czy pierwsza dwójka i trzecia trójka mają prawo do spadku??
Czy tylko ślubne dzieci mają prawo do spadku??
Podkreślam że tylko jedna dwójka dzieci jest ślubna, przed ślubem zmarły też miał dzieci z inną kobietą i po rozwodzie również miał dzieci z kolejną kobietą

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 maj 2012 - 17:44

a jak wygląda dziedziczenie spadku pozyskanego w trakcie małżeństwa przez dzieci gdy:
-jest dwoje nieślubnych dzieci
-następna dwójka jest ślubna
-i troje kolejnych nieślubnych dzieci
Czy pierwsza dwójka i trzecia trójka mają prawo do spadku??
Czy tylko ślubne dzieci mają prawo do spadku??
Podkreślam że tylko jedna dwójka dzieci jest ślubna, przed ślubem zmarły też miał dzieci z inną kobietą i po rozwodzie również miał dzieci z kolejną kobietą

wszystkie dzieci dziedzicza po ojcu

#10 Guest_Paulina.

Guest_Paulina.
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2012 - 19:41

Mój 27 letni Brat zginął w wypadku samochodowym. Nie miał ślubu ale zostawił 5 letnią córeczkę. Minęło już pół roku po śmierci i matka dziecka nie wniosła do sądu o przyjęcie spadku w imieniu małoletniej córki. Jak to teraz jest czy po pół roku dziedziczy matka zmarłego i rodzeństwo? Aha Brat nie zostawił testamentu i też majątku jako takiego tylko długi.

#11 Guest_mfilipinka

Guest_mfilipinka
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2012 - 19:52

dziecko ma pol roku na zrzeczenie sie dlugu ale musi na to wydac zgode sad. roniez reszta rodziny ma pol roku na zrzeczenie sie dlugu bo dlug dziedziczycie razem nie tylko dziecko ale i rodzice z rodzenstwem z tym ze dziecko zanim osiagnie pelnoletnosc dlug bedzie przedawniony

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2015 - 19:32

Mała poprawka:jeżeli dziecko nie zostanie uznane przez ojca lub sądownie ,dziecko nic nie dostanie.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2016 - 21:28

mam pytanie czy dziecko przebywające w domu dziecka , dziedziczy po ojcu ale ojciec zmienił testament na kogoś innego a w tym czasie dziecko przebywało w domu dziecka a ojciec pozbawił ją dziedziczenia a wymeldować jej nie mogą bo jest w domu dziecka ,obecnie ma 24 lata a ojciec nie żyje , co w takiej sytuacji robić i gdzie się zwrócić i czy ma jakieś prawa do tego majątku , czy ma prawo podważyć testament ?

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2016 - 22:28

mam pytanie czy dziecko przebywające w domu dziecka , dziedziczy po ojcu ale ojciec zmienił testament na kogoś innego a w tym czasie dziecko przebywało w domu dziecka a ojciec pozbawił ją dziedziczenia a wymeldować jej nie mogą bo jest w domu dziecka ,obecnie ma 24 lata a ojciec nie żyje , co w takiej sytuacji robić i gdzie się zwrócić i czy ma jakieś prawa do tego majątku , czy ma prawo podważyć testament ?

Testamentu podważyć nie można, bo ojciec miał prawo zapisać swój majątek komu chciał. Jednak po śmierci ojca dziecku należy się zachowek, czyli połowa ztego, co otrzymałoby, gdyby było umieszczone w testamencie. Co to znaczy, że pozbawił ją dziedziczenia? Bo jeśli wydziedziczył, to dziecku nic się nie należy. Proszę nie mylić pozbawienia dziedziczenia z nie zapisaniem nic w testamencie, bo to różne sprawy.

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 marzec 2017 - 15:54

Mam pytanie. Niedawno zmarła moj biologiczny ojciec od,którego dostawalam kiedyś alimenty. Miał on żonę i dwójkę dzieci. Nigdy nie próbował nawiązać ze mną kontaktu mimo ,ze mieszkaliśmy bardzo blisko siebie.W szkole podstawowej nawet kolegowalam się z młodszą odemnie o rok jego córka. Chodziłam do ich domu żeby się z nią bawić Zawsze się chowal...Jak dorosłym wyjechałem za granicę gdzie mieszkam już od 28lat. Mój biologiczny ojciec również wyjechał za granicę do pracy razem ze swoim najmłodszym synem . Do Polski powrócił w wielu emerytalnym. Niedawno dowiedzialam się że zmarł. Czy mam prawo do zachowku po ojcu? Jeśli tak to jak mogę ustalić jego stan mojatkowy? W jaki sposób mam się za to zabrać.........? Mam skontaktować się z jego rodzina za pośrednictwem adwokata czy osobiście? I jaki procentowy spadku mi się należy?

#16 Guest_Hanka

Guest_Hanka
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2017 - 15:10

hmmm. ciężka sprawa. wiem, że moja kuzynka miała podobna sytuację i w rozwiązaniu sprawy pomogli panowie z kancelarii grzybkowski-guzek. znaja sie na parwei spadkowym i rodzinnym wiec na pewno by rozwiazali taka sprawe bezbolesnie.

#17 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2020 - 11:52

Mam pytanie. Niedawno zmarła moj biologiczny ojciec od,którego dostawalam kiedyś alimenty. Miał on żonę i dwójkę dzieci. Nigdy nie próbował nawiązać ze mną kontaktu mimo ,ze mieszkaliśmy bardzo blisko siebie.W szkole podstawowej nawet kolegowalam się z młodszą odemnie o rok jego córka. Chodziłam do ich domu żeby się z nią bawić Zawsze się chowal...Jak dorosłym wyjechałem za granicę gdzie mieszkam już od 28lat. Mój biologiczny ojciec również wyjechał za granicę do pracy razem ze swoim najmłodszym synem . Do Polski powrócił w wielu emerytalnym. Niedawno dowiedzialam się że zmarł. Czy mam prawo do zachowku po ojcu? Jeśli tak to jak mogę ustalić jego stan mojatkowy? W jaki sposób mam się za to zabrać.........? Mam skontaktować się z jego rodzina za pośrednictwem adwokata czy osobiście? I jaki procentowy spadku mi się należy?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych