Skocz do zawartości


Zdjęcie

Adopcja zagraniczna


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy forów
 • 672004 postów

Napisano 18 sierpień 2010 - 15:26Komentarz do artykułu: Adopcja zagraniczna

#2 Guest_Agusia

Guest_Agusia
 • Goście

Napisano 18 sierpień 2010 - 15:26

Jaka adopcja zagraniczna? W Polsce mamy problem, zeby adoptować dziecko lub wziąc do rodziny zastępczej. Owszem domy dziecka są przepełnione, ale przez biurokrację i rządzących ulomków, którym w głowie tylko dorobić się , a nikt nie interesuje się tymi biednymi istotkami. A sady rodzinne? Ta sama paranoja, we wakacje kompletnie nie działają, ciągła spychologia i twierdzenie,że dziecjko w pogotowiu opiekuńczym ma wszystko, a miłości nie potrzebuje . System trzeba zmienić, a nie jęczeć, ze domy dziecka przepełnione. Pomijając już zidiociałych rodziców biologicznych, którzy dziećmi się nie interesują , oddają je do domów dziecka, aby jak dziecko będzie pełnoletnie (bo może uda mu się jakies pieniążki zarabiać ) doić kasę.

#3 Guest_irlandia północna

Guest_irlandia północna
 • Goście

Napisano 23 czerwiec 2012 - 01:33

według polskiego prawa obywatel polski który mieszka za granicą jest gorszy. Dla Polski jest ważny tylko wtedy gdy można go wykorzystać i wydoić z niego kasę. Dlaczego obytel polski mieszkający za granicą nie ma takich samych praw jak mieszkający w Polsce? Może tylko zaadoptować poważnie chore dziecko lub liczne rodzeństwo. Kiedyś jeszcze chciałam wrócić do Polski na stałe ale chyba będzie lepiej postarać się o obywatelstwo angielskie i zapomnieć o Polsce która nienawidzi ludzi którzy coś robią by żyło im się lepiej i którzy chcą pomóc rodzinie w Polsce.

#4 Guest_nina

Guest_nina
 • Goście

Napisano 29 lipiec 2013 - 12:05

prawo jest bezduszne dzieci daje się do zagranicznej adopcji i odrywa się od rodziny zastępczej dla jego dobra a więzi nie są robione bywa że dziecko jest RZ 6 lat tak wygląda prawda

#5 Guest_gość

Guest_gość
 • Goście

Napisano 30 lipiec 2013 - 08:11

według polskiego prawa obywatel polski który mieszka za granicą jest gorszy. Dla Polski jest ważny tylko wtedy gdy można go wykorzystać i wydoić z niego kasę. Dlaczego obytel polski mieszkający za granicą nie ma takich samych praw jak mieszkający w Polsce? Może tylko zaadoptować poważnie chore dziecko lub liczne rodzeństwo.

Polacy są rozproszeni w różnych krańcach ziemi i mieszkają za granicą nie tylko dlatego,ze musieli szukać pracy,której brakuje w Polsce.Jest też takie mądre przysłowie"wszędzie dobrze,gdzie nas nie ma" co znaczy,że należy spojrzeć na ten problem z innej strony.
Po drugie konstytucja RP zapewnia,że kto znajduje się pod władzą RP korzysta z wolności i praw zapewnionych w konstytucji.
Należy też pamiętać o tym,że w toku ustalenia praw dziecka organy władzy publicznej oraz osoby odpowiedzialne za dziecko są obowiązane do wysłuchania i w miarę możliwości uwzględnienia zdania dziecka

Kiedyś jeszcze chciałam wrócić do Polski na stałe ale chyba będzie lepiej postarać się o obywatelstwo angielskie i zapomnieć o Polsce która nienawidzi ludzi którzy coś robią by żyło im się lepiej i którzy chcą pomóc rodzinie w Polsce.

Osobiście uważam,ze każdy obywatel RP powinien dążyć do tego,żeby w Polsce żyło się lepiej co znaczy,że mieszkając za granicą również można decydować o losach Polski poprzez udział w referendum ,prawo wybierania Prezydenta Rzeczypospolitej, posłów, senatorów i przedstawicieli do organów samorządu terytorialnego .
Do zmiany/poprawy życia w Polsce również można dążyć poprzez składanie wniosków,czy skarg w interesie publicznym, własnym dotyczącej organów władzy publicznej oraz organizacji i instytucji społecznych w związku z wykonywanymi przez nie zadaniami zleconymi z zakresu administracji publicznej,a takie wnioski obecnie można składać nie tylko osobiście,ale nawet drogą elektroniczną

#6 Guest_gość

Guest_gość
 • Goście

Napisano 30 lipiec 2013 - 08:27

Dlaczego obytel polski mieszkający za granicą nie ma takich samych praw jak mieszkający w Polsce?


Rzeczpospolita Polska nie tylko powinna udzielać pomocy Polakom zamieszkałym za granicą w zachowaniu ich związku z narodowym dziedzictwem kulturalnym,ale również powinna dążyć do tego,żeby wszyscy Polacy mieli prawo do równego traktowania przez władze publiczne i nikt nie powinien być dyskryminowany w życiu politycznym,społecznym,czy gospodarczym,bo takie prawa zapewnia im konstytucja RP.

#7 Guest_Ela

Guest_Ela
 • Goście

Napisano 15 luty 2014 - 18:12

kiedy dziecko jest adoptowane przez cudzoziemcow,powstaje problem moralny.kto ma prawo zdecydowac za to dziecko ,o jego przynaleznosci narodowej,uwazam ze dzieci nie powinny byc dawane do adopcji za granice jesli to mialo by zmienic ich przynaleznosc narodowa i odebrac mozliwosc nauki jezyka Ojczystego.

#8 Guest_twojeporady.pl

Guest_twojeporady.pl
 • Goście

Napisano 15 luty 2014 - 21:24

problemem moralnym są rodzice, którzy dopuszczają do konieczności adpopcji,więcej pomocy prawnej z prawa rodzinnego:www.twojeporady.pl

#9 Guest_dana

Guest_dana
 • Goście

Napisano 04 grudzień 2014 - 13:41

Do Eli , jest wiele panstw na swiecie ktore sa w obowiazku uczyc w szkolach jezyka ojczystego , ja mieszkam w Szwecji i tu takowy obowiazek JEST !

#10 Guest_Paweł

Guest_Paweł
 • Goście

Napisano 30 styczeń 2015 - 09:01

Czy jest możliwe zaadoptowac to dziecko

#11 Guest_matka

Guest_matka
 • Goście

Napisano 21 luty 2016 - 12:14

jak to mozliwe ze do adopcji zagranicznej trafiaja dzieci omija sie rodzine biologiczna rodzenstwo dziadkow dzieci male zdrowe zadbane nie porzucone dosloenie wydate rodzicom i rodzinie

#12 Guest_MAMA

Guest_MAMA
 • Goście

Napisano 02 październik 2016 - 16:09

MIESZKAM W NORWEGI I JAK BY WYGLADALA ADOPCJA DZIECKA...MAMY JUZ DZIECI ONE SA JUZ DUZE .NIGDY NIE MIELISMY CORCI .DUZO O TYM CZYTAM ZE DZECI SA POZUCANE PRZEZ RODZICOW.CHCIALABYM POMOC TAKIEMU DZIECKU KTORE NAJBARDZEJ POTRZEBUJE POMOCY CZYLI KOCHAJACEGO RODZENSTWA RODZICOW.DUZO WYJAZDOW ,SPORTU TAKIE KRURE LUBI AKTYWNOSC.JA PRACUJE W PRZEDSZKOLU A MAZ JEST STOLARZEM OPROCZ TEGO JEST TEZ TRENEREN NASZEGO NAJMLODSZEGO SYNKA ERIKA 8 LAT.ERIK JAK I ROWNIEZ JEGO RODZENSTWO GRA W PILKE NOZNA.

#13 Guest_osamotniona

Guest_osamotniona
 • Goście

Napisano 26 październik 2016 - 06:35

Większość rodziców porzuca dzieci, albo w domu jest patologia. A rodzina? Wcale się nimi nie interesuje..mają ich gdzieś, dlatego wymyślone rodziny adopcyjne zagraniczne.. Bo nikt się dziećmi nie interesuje, a dzieci duże od 13r. życia łatwiej znajdą za granicą rodzine niż w Polsce,gdyż dokobywana jest selekcja dzieci, w której z "fabryki" zabierane są najmłodsze i najlepsze okazy. Pozdrawiam, jestem z domu dziecka.

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 21 lipiec 2019 - 11:09

Moja corka Amerykanka officer US Navy chcialaby zaadoptowac dziecko z Polski. Ona jest samotna jej kariera nie pozwolila zeby zalozyc rodzine a w tej cgwila ma 40 lat jest bardzo usytuowana. Prosze sie ze mna skontaktowac wrocilam z USA po 37 latach. z Powazaniem ,, Bozena Bjornsson, email the_bjornssons@yahoo.com

#15 ZosiaA

ZosiaA

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 19703 postów
 • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 lipiec 2019 - 12:41

Moja corka Amerykanka officer US Navy chcialaby zaadoptowac dziecko z Polski. Ona jest samotna jej kariera nie pozwolila zeby zalozyc rodzine a w tej cgwila ma 40 lat jest bardzo usytuowana. Prosze sie ze mna skontaktowac wrocilam z USA po 37 latach.

z Powazaniem ,,
Bozena Bjornsson, email the_bjornssons@yahoo.com

A kto ma się z tobą skontaktować?
Idź do prawnika i zadaj jemu pytanie, bo jak na ten moment o nic nie pytasz, a wymagasz.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy