Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trzecia umowa o pracę na czas określony


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 671138 postów

Napisano 02 sierpień 2010 - 16:38



Komentarz do artykułu: Trzecia umowa o pracę na czas określony

#2 Guest_Katrzyna

Guest_Katrzyna
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 16:38

Witam!
Czytam i przyznam nie bardzo rozumiem...
"Oznacza to, że nie będzie miała zastosowania w przypadku np. zawarcia umowy na okres próbny, a następnie dwukrotnego zawarcia umowy na czas określony."
Czyli jak miałam pierwsza umowę na okres próbny, drugą na rok, teraz trzecią również na rok, to Pracodawca przy kolejnej umowie nie ma obowiązku podpisać jej ze mną na czas nieokreślony?
Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam.

#3 Guest_dartom

Guest_dartom
  • Goście

Napisano 18 październik 2010 - 08:42

Tak. Chyba, że pracodawca Cię zwolni na miesiąc i dzień, a później znów Cię zatrudni np. na kolejny rok - i tak w kółko... tak najprościej obejść przepisy dot. umowy o pracę na czas nieokreślony.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2011 - 22:51

ja dalej nie rozumiem.pracuje w firmie od 9,05,2005roku miałam umowę na trzy miesiące jako próbna a potem do dzisiaj na czas określony bo weszła ustawa antykryzysowa

#5 Guest_Ewa Karaś

Guest_Ewa Karaś
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2011 - 20:23

Ustawa antykryzysowa wprowadza ograniczenie długości okresu zatrudnienia na umowie o pracę na czas określony. Ograniczenie to dotyczy czasu trwania jednej lub kilku powtarzających się po sobie umów terminowych i wynosi 24 miesiące. Do czasu obowiązywania ustawy antykryzysowej dozwolone jest zastosowanie więcej niż dwóch następujących po sobie umów na czas określony.

#6 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 04 maj 2011 - 19:12

czy mogły mi ktos doradzic... pierwsza moja umowa byla na od 11.03.2008 na czas zastepstwa, druga umowa od 1.09.2008 tez na czas zastepstwa (pracuje w szkole) trzecia od 1.09.2009 (juz bez zastrzezenia ze na zastepstwo) i czwarta od 1.09. 2010. Która z nich powinna byc na czas nieokreslony??

#7 Guest_też zainteresowany

Guest_też zainteresowany
  • Goście

Napisano 30 marzec 2012 - 13:27

Z prostego rachunku wynika, że żadna. Dopiero kolejna, od 1 września 2011. Umowy na zastępstwo się nie liczą.
Przecież wyraźnie napisane...

#8 Guest_Mania2110

Guest_Mania2110
  • Goście

Napisano 05 maj 2017 - 17:12

Witam, pierwszy miesiąc pracowałam na zlecenie, kolejne trzy miesiące były w oparciu o umowę o pracę na okres próbny, kolejna umowa to umowa na czas określony na dwa lata. Czy kolejna umowa powinna być na czas nieokreślony?

#9 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 05 maj 2017 - 20:35

Witam, pierwszy miesiąc pracowałam na zlecenie, kolejne trzy miesiące były w oparciu o umowę o pracę na okres próbny, kolejna umowa to umowa na czas określony na dwa lata. Czy kolejna umowa powinna być na czas nieokreślony?

Nie. Umowa zlecenia jest umową cywilnoprawną i zleceniobiorca nie nabywa uprawnień pracowniczych. Umowa o pracę na okres próbny nie liczy się do limitu umów terminowych. Zgodnie z aktualnym brzmieniem art. 25 (1) Kodeksu pracy dopiero CZWARTA umowa o pracę na czas określony stanie się umową na czas nieokreślony. Zatrudnienie na podstawie umów o pracę na czas określony nie może przekroczyć 33 miesięcy - to jest dodatkowy warunek - więc umowa na czas określony w 34 miesiącu stanie się umową na czas nieokreślony.



#10 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2018 - 00:48

Witam. Kończy mi sie 2 umowa o prace która trwała 4 lata z tym że juz wczesniej przed tymi umowami miałem jeszcze kilka umów i bylem na miesięcznej przerwie. Jak mam traktować kolejna umowę jako 3 czy jako kolejna z tych wszystkich co miałem ? Powinienem dostać juz umowę na stałe ??

#11 Guest_Lena.

Guest_Lena.
  • Goście

Napisano 07 marzec 2018 - 16:33

Witam. Pracuje po przez firmę, która zatrudnia ludzi z grupą niepełnosprawności. Teraz dostałam trzecia umowę po trzech latach pracy i jest to umowa na pół roku, a miała być na czas nieokreślony. Czy coś się zmieniło w przepisach?



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych