Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyrok a postanowienie

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672322 postów

Napisano 02 czerwiec 2010 - 22:40

Komentarz do artykułu: Wyrok a postanowienie

#2 Guest_verona

Guest_verona
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 22:40

"Co do zasady sąd rozstrzyga sprawy przez wydanie wyroku tylko wtedy gdy kodeks postępowania cywilnego nie przewiduje obowiązku wydania wyroku."
Czy to zdanie ma sens?

#3 Guest_E.Jabłokow

Guest_E.Jabłokow
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2010 - 22:56

Wyrokiem rozstrzyga się sprawy w procesie a postanowieniem w nieprocesowym np. o dział spadku itp. Jest to zawsze rozstrzygnięcie kończące postępowanie.
Czasem sprawa w procesie konczy się postanowieniem, np jeśli dochodzi do umorzenia postepowania.

#4 Guest_Łukasz Matys

Guest_Łukasz Matys
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2010 - 10:54

Kodeks postępowania cywilnego rozróżnia postępowanie procesowe i postępowanie nieprocesowe. Postępowanie procesowe kończy się zasadniczo wydaniem wyroku. Wyrokiem sąd rozstrzyga sprawę merytorycznie. Uznaje powództwo lub je oddala. Jak pisała przedmówczyni w toku postępowania procesowego mogą być wydawane postanowienia np. o umorzeniu postępowania czy o skierowaniu sprawy do mediacji.

#5 Guest_Bator

Guest_Bator
  • Goście

Napisano 22 październik 2013 - 14:01

"Co do zasady sąd rozstrzyga sprawy przez wydanie wyroku tylko wtedy gdy kodeks postępowania cywilnego nie przewiduje obowiązku wydania wyroku."
Czy to zdanie ma sens?

Nie , powinno być " ....wydania postanowienia"

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 luty 2016 - 22:06

nie ma sensu!!!

#7 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 22 luty 2016 - 23:14

Mam postanowienie sadowe sadu Rej.oraz odrzucenie zażalenia na to postanowienie,a sprawa dot.dojazdu do domu mieszkalnego na czas trwania sprawy w Sadzie.Pozwani nie respektują postanowienia Sadu,ani tez odrzuconego zażalenia,a ja w dalszym ciagu nie mam ani dojazdu ani dojścia do mojego domu,mimo ze dojazd i dojście do parceli jest zapisane w ks.w od 1913 r..W związku z tym nie moge mieszkać we własnym domu,bowiem nie jestem w stanie zapewnić sobie podstawowych środków do życia,obecnie przebywam u rodziny za granica,ale chce wrócić i mieszkać we własnym domu.Mam 63 lata,mieszkam sama,choruje na reumatoidalne zapalenie stawów kręgosłupa / RZSK /.Parokrotnie zwracałam sie do U.G oraz o pomoc do Policji,ale oni twierdza,ze nie maja narzędzi prawnych i to musi rozstrzygnąć Sad,co tez sie dzieje,ale ja w dalszym ciagu mimo korzystnych dla mnie decyzji i przestrzeganie przezemne prawa nie moge mieszkać w swoim domu.W obecnej sytuacji mimo,ze jestem osoba pokrzywdzona, traktowana jestem jak przestępca.Zwracam sie z gorąca prośba o pomoc i doradztwo co mam dalej robić i do kogo zwrócić sie o pomoc,czy ktoś mógłby mi pomoc,prosze

#8 Guest_bronie kunstytucji

Guest_bronie kunstytucji
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2017 - 15:09

ahahha co za cyrk te ruskei sądy .. jeden hu postanowienie czy tam co .. jak ktoś będzie cfany to up***doli rozpraw na lata i jak w procesie Kafki ; będziesz spał u adwokata a mieszkał w sądzie . i tak to wygląda . syf .. zaprzeczenie jedno drugiem ; brak sensu i spujnosci to wszystko ma na celu ; łażenie po sądach .. otwiera , zamyka .. te ruskie sądy w polsce są jak płot tygrys przeskoczy , wąż sie prześlizgnie a bydło stoi ..

#9 Guest_TOSZOK

Guest_TOSZOK
  • Goście

Napisano 30 październik 2020 - 20:59

Czy można się odwołać od wyroku Sądu Apelacyjnego do Sądu Najwyższego? pozew został odrzucony na posiedzeniu niejawnym w spr o kontakty z dziećmi .

#10 Guest_TOSZOK

Guest_TOSZOK
  • Goście

Napisano 30 październik 2020 - 21:00

Czy można się odwołać od wyroku Sądu Apelacyjnego do Sądu Najwyższego? pozew został odrzucony na posiedzeniu niejawnym w spr o kontakty z dziećmi .

#11 Guest_toszok

Guest_toszok
  • Goście

Napisano 30 październik 2020 - 21:00

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych