Skocz do zawartości

Zdjęcie

W jaki sposób zgłosić do Państwowej Inspekcji Pracy naruszenie praw pracowniczych

88 odpowiedzi w tym temacie

#61 Guest_kam

Guest_kam
  • Goście

Napisano 09 marzec 2017 - 09:39

witam nie dostalem umowy nie moge odbrac pieniedzy za prace czy pip odrazu robi kontrole po poinformoaniu czy dzieje sie to po paru dniach

#62 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19148 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 09 marzec 2017 - 09:57

Zadzwoń do PIP i zapytaj, przecież skąd mamy wiedzieć jak funkcjonuje PIP na twoim terenie, jak duże mają obciążenie pracą.....itd

#63 Guest_SPAWACZ

Guest_SPAWACZ
  • Goście

Napisano 14 maj 2017 - 00:59

WITAM JESTEM OBECNIE W NIEMCZECH PRACUJE BEZ ZATRUDNIENIA W POLSKIEJ FIRMIE ADRO MIESZCZACEJ SIE W RUMI WOJ POMORSKIE PRZED WYJAZDEM ITD PODPISYWANE SA WSZYSTKIE FAKTURY DOWODY WYPLATY ITD NA KWOTY OK 18 TYS ZZL KTORYCH NA OCZY NIE WIDZIMY WSZYSTKO TO SCIEMA OD LAT A PRACOWNIKOW OK 100-200.TEN PAN ADAM RYMARSKI MA CHYBA WSZYSTKICH W KIESZENI BO TO CO SIE TAM DZIEJE TO KPINA DLA TAKICH INSTYTUCJI POZDRAWIAM

#64 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19148 postów

Napisano 15 maj 2017 - 11:06

WITAM JESTEM OBECNIE W NIEMCZECH PRACUJE BEZ ZATRUDNIENIA W POLSKIEJ FIRMIE ADRO MIESZCZACEJ SIE W RUMI WOJ POMORSKIE PRZED WYJAZDEM ITD PODPISYWANE SA WSZYSTKIE FAKTURY DOWODY WYPLATY ITD NA KWOTY OK 18 TYS ZZL KTORYCH NA OCZY NIE WIDZIMY WSZYSTKO TO SCIEMA OD LAT A PRACOWNIKOW OK 100-200.TEN PAN ADAM RYMARSKI MA CHYBA WSZYSTKICH W KIESZENI BO TO CO SIE TAM DZIEJE TO KPINA DLA TAKICH INSTYTUCJI POZDRAWIAM

No to dlaczego się na to godzisz? pracujesz bez umowy to chyba nic nie podpisujesz, a pistoletu do głowy chyba nie przystawiają żeby cokolwiek podpisaćtongue.png

#65 Guest_gość niedzielny

Guest_gość niedzielny
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2017 - 06:15

Dlaczego zpchr w Piotrkowie Trybunalskim wraz ze swoimi oddziałami w Bełchatowie zabieraja pracownikom polowe urlopu!!!  A PIP-A jako URZAD tuszuje wszystko. 

#66 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2017 - 09:42

Dlaczego zpchr w Piotrkowie Trybunalskim wraz ze swoimi oddziałami w Bełchatowie zabieraja pracownikom polowe urlopu!!!  A PIP-A jako URZAD tuszuje wszystko. 

Oprócz PIP można jeszcze zgłosić sprawę do sądu pracy. Nie pytaj nas, internautów, dlaczego łamią prawo, tylko działaj.

#67 Guest_Ag

Guest_Ag
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2017 - 10:44

Uczulam przed podpisaniem umowy z firma Wiking z Sosnowca. Umowa tak skonstruowana zeby moc przciegac w nieskoczonosc date zakonczenia prac budowlanych. Panowie nie informujac nie przychodza po kilka dni do pracy. Mieszkasz w ciaglym niekonczacym sie remoncie. Robota wykonywana mozolnie i niezgodnie z ustaleniami. Dzwonia jedynie wtedy gdy chca zaliczki. Cos strasznego!!!!

#68 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2017 - 22:49

Mam umowe o prace na 2200 i premię uznaniową 40% co miesiąc dostaję pensje ok 1600 zł netto z umowy o prace a premia jest wypłacana z zlecenia z siostrzanej firmy. Zacząłem stawiać sie w płacach dlaczego tak robią i w konsekwencji wywalczyłem premię jako składnik brutto do umowy o pracę. Od tamtego miesiąca czyli drugi już miesiąc odmówiono mi z zemsty wypłaty premi tłumacząc sie tym ,że premia jest nagrodą której nie musze dostawać. Kierownik działu nic nie zrobił w moim imieniu i odmówił jkiejkolwiek pomocy w dziale płac ,chociaż sam podawał do wypłaty premię. Powiadomiłem oficjalnie PIP i czekam na wizyte. Nie ukrywam ,ze zagrożono mi zwolnieniem i na to czekam, aby oddać sprawe do sądu pracy.Jak to widzicie ???

#69 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2017 - 10:25

Mam umowe o prace na 2200 i premię uznaniową 40% co miesiąc dostaję pensje ok 1600 zł netto z umowy o prace a premia jest wypłacana z zlecenia z siostrzanej firmy. Zacząłem stawiać sie w płacach dlaczego tak robią i w konsekwencji wywalczyłem premię jako składnik brutto do umowy o pracę. Od tamtego miesiąca czyli drugi już miesiąc odmówiono mi z zemsty wypłaty premi tłumacząc sie tym ,że premia jest nagrodą której nie musze dostawać. Kierownik działu nic nie zrobił w moim imieniu i odmówił jkiejkolwiek pomocy w dziale płac ,chociaż sam podawał do wypłaty premię. Powiadomiłem oficjalnie PIP i czekam na wizyte. Nie ukrywam ,ze zagrożono mi zwolnieniem i na to czekam, aby oddać sprawe do sądu pracy.Jak to widzicie ???

A co mamy widzieć? Czekaj na rozwiązanie PIP.Jeśli premia jest uznaniowa, to jasne, że nie muszą Ci jej wypłacić.

#70 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19148 postów

Napisano 24 wrzesień 2017 - 12:57

Premia jak sama nazwa wskazuje jest uznaniowa więc wcale nie musisz jej otrzymać, wszystko zależy od UZNANIA szefa.

#71 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2017 - 21:41

Problem w tym ,że kierownik uznaje tą premię i podaje do wypłaty na liście płac. Jednak w dziale płac mi ją zabierają, ponoć na wniosek prezesa ,tak tłumaczy się szefowa działu płac. inni z mojej komórki a jest nas 6 osób dalej do pensji netto mają dodatkowo wypłacaną premię w umowie zleceniu.Z tej kwoty nie jest pobierane ubezpieczenie społeczne i w rzeczywistości jest więcej na rękę niż gdyby ta premia była by składnikiem brutto wynagrodzenia. Jednak zawsze z tej premii wszystkim zabierali za każdy dzień urlopu,wolnego,delegację itp. Kwotę brutto premii dzieilła na ilość dni roboczych i jak np, byliśmy 3 dni w pracy poza zakładem lub 3 dni na urlopie, to za te dni niedostawaliśmy premmi.bo firma musiała zapłacić za hotel i transport,tak tłumaczono.Inaczej podczas chorobowego .5 dni zwolnienia w tym sob/niedz i juz wogóle premii nie było. Cały czas traciliśmy na tych machlojkach obliczeniowych i dlatego tak jak pisałem "wywalczyłem" sobie i innym ,że ta premia uznaniowa będzie w umowie o pracę. Wychodzi na to ,że ten co nic nie gadał i nie odezwał się dostaje dalej premię a my w dwoje jesteśmy wyjęci z pod prawa a kierownik boi się stanąć w naszej obronie i coś powiedzić bo dosłownie zostanie "zgnojony"przez szefową płac.

#72 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19148 postów

Napisano 25 wrzesień 2017 - 06:51

Wszystko co piszesz o tej premii, to dla mnie jakaś jedna wielka "zwałka".

To poniżej wygląda na totalną samowolkę, ale......jak napisałam, to uznanie, albo nie

-mają dodatkowo wypłacaną premię w umowie zleceniu.......nie rozumiem tego

-za te dni nie dostawaliśmy premii, bo firma musiała zapłacić za hotel i transport - to też dziwne

#73 Guest_andrzej

Guest_andrzej
  • Goście

Napisano 25 marzec 2018 - 09:25

mam pytanie odnośnie wolnych niedziel zona pracuje jako kelnerka w restauracji 10 lat i przez ten czas nie miała wolnej niedzieli nie licząc urlopu . czy przysługuję jej jakaś niedziela wolna ?

#74 Guest_Daniel układacz-pakowacz

Guest_Daniel układacz-pakowacz
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2018 - 01:39

Mam taką sprawę dosyć poważna bo pracuje w zakładzie Flaxpol w miejscowości Kluczbork zostałem przyjęty ze względu na drugą grupę inwalidzką i jest to zakład chroniony.Bardzo mi się nie podoba tam traktowanie innych ludzi tak że pracujących z grupami inwalidzkimi czyli chorych ludzi.Chcial bym zgłosić też że nie podoba mi się wymyślony przez Prezesa sposób odbijania karty pracy bo kiedy idziemy z korzystać z toalety tak że trzeba się odbić że by przejść przez dwie pary drzwi w momęcie kiedy się odbijamy zatrzymywany jest czas pracy tak że kiedy idziemy za palić i nawet na przerwy śniadaniowe każą ludzią się odbijać.Mało tego kiedy prawidło pracę zaczynamy o 6 rano to jak jest więcej pracy zmuszają ludzi do przyjść na godzinę 5 rano gdzie to są godziny nocne mało tego zamiast pracować do godziny 14ej to zmuszają ludzi że by zostali dłużej do 15ej czasami i nawet do 17ej gdzie ludzie pracują i nie mają za te godziny wogóle płacone robią za darmo i wszystkiego się boją ja już nie mogę na to patrzeć i muszę coś z tym zrobić.Mało tego ludzie przychodzą w soboty na godzinę 4 rano do 12ej i mają płacone za to marne grosze tam chyba wychodzi 35zł za sobote.Bardzo bym prosił pomużcie mi bo ja w to nie mogę uwierzyć tam każdy się boi i nikt z tym nie może zrobić pożądku.Bardzo bym prosił o pomoc.

#75 JanDawko

JanDawko

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 03 kwiecień 2018 - 03:00

Daniel, zgłoś do PiPu i tyle.

Odpowiedzią na zapotrzebowania fryzjerów jest https://www.fryzomania.pl/ hurtownia fryzjerska z zasadami!

#76 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2018 - 20:26

praca na czarno?

#77 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2018 - 22:04

W mojej pracy piją alkohol i pracownicy znęcajom sie Na praktykantów i gdzie wysłać dowody

#78 Guest_Jakub

Guest_Jakub
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2018 - 22:07

U mnie pracuję na czarno i gdzie

#79 Guest_gość gość

Guest_gość gość
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2018 - 08:49

No i co mnie to obchodzi?
Nie pasi? Nie pracuj

#80 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2018 - 13:21

jestem opratorem a wkurza mnie to ze zatrudnili kogos bez uprawnien jako operatora

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych