Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto jest zobowiązany do płacenia alimentów

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671214 postów

Napisano 03 marzec 2010 - 10:51

Komentarz do artykułu: Kto jest zobowiązany do płacenia alimentów?

#2 Guest_ruman_w@op.pl

Guest_ruman_w@op.pl
  • Goście

Napisano 03 marzec 2010 - 10:51

Jestem matka sama wychowuje syna,od 5 lat ojciec dziecka placi alimenty. Obecnie chce wyjsc za maz i moj maz chce przysposobic mojego syna. mam pytanie cz beda mi sie przyslugiwac alimenty na syna

#3 Guest__Góral_

Guest__Góral_
  • Goście

Napisano 03 marzec 2010 - 11:31

Ojciec Pani dziecka nadal będzie musiał płacić alimenty.
Zawarcie związku małżeńskiego przez matkę zasadniczo nie zmienia niczego relacjach pomiędzy zobowiązanym do alimentacji, czyli ojcem, a uprawnionym do świadczenia, czyli małoletnim.

#4 Guest_monika

Guest_monika
  • Goście

Napisano 10 marzec 2010 - 15:58

Moja corka urodzila niedawno dziecko i dala mu swoje nazwisko ,niestety od 9 m-c niejest z ojcem dziecka czy ma prawo do alimentow ??

#5 Guest_monia

Guest_monia
  • Goście

Napisano 10 marzec 2010 - 16:23

chce jeszcze nadmienic ze byla znim tylko raz i sama zdecydowala o dziecku on dal na tabletke itd bo niechcial dziecka .

#6 Guest_niulka

Guest_niulka
  • Goście

Napisano 10 marzec 2010 - 18:40

Ma prawo do alimentów a nazwisko większego znaczenia tu nie ma.

#7 Guest_jk Józef

Guest_jk Józef
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2016 - 19:56

Małżeństwo syna się rozpadło,wnuk mieszka z synem, synowa mieszka na starym mieszkaniu i otrzymuje od syna 1000 zł miesięcznie jako alimenty i opłacane ma mieszkanie przez syna. Pytanie czy syn jest zobowiązany do płacenia tej kwoty żonie i czy matka nie powinna płcić alimentów na dziecko mieszkające z ojcem.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2016 - 07:58

Małżeństwo syna się rozpadło,wnuk mieszka z synem, synowa mieszka na starym mieszkaniu i otrzymuje od syna 1000 zł miesięcznie jako alimenty i opłacane ma mieszkanie przez syna. Pytanie czy syn jest zobowiązany do płacenia tej kwoty żonie i czy matka nie powinna płcić alimentów na dziecko mieszkające z ojcem.

Tak, w tym wypadku to matka powinna płacić na dziecko. A czy syn powinien płacić 1000 zł, to już według jego uznania, pewnie robi to dobrowolnie, bez wyroku sądowego?Jeśli jednak była żona wystąpi do sądu z wnioskiem o alimenty na nią, to może je otrzymać. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób rozwiedli się, czy był rozwód z orzekaniem o winie jednej ze stron, jaka jest sytuacja materialna byłej żony.

#9 Guest_Taka jest prawda

Guest_Taka jest prawda
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2018 - 15:14

I to jest bezprawie w Polsce , alimenty powinien płacić tylko rodzic dziecka , widać że Polską rządzą idioci którzy mają gówno zamiast mózgu .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych