Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy ściągając alimenty komornik zajmie całą pensję?

38 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671388 postów

Napisano 10 luty 2010 - 18:29

Komentarz do artykułu: Czy ściągając alimenty komornik zajmie całą pensję?

#2 Guest_mala

Guest_mala
  • Goście

Napisano 10 luty 2010 - 18:29

Przyjaciolka podniosla alimenty sadownie do kwoty 400zl-bylo 300 a ojciec dziecka nadal wplaca tylko 300zl. skierowala sprawe do komornika w Gdansku,bo w tej miekscowosci jest zameldowany ojciec dziecka , i niestety komornik do dzis nic nie zrobil,mimo,ze podala bardzo duzo danych. Komornik stwierdzil,ze jesli nie poda peselu lub numeru dowodu osobistego albo nipu ojca dziecka to moze dlugo czekac na sciagniecie naleznosci.. Czy tak moze byc??

#3 Guest_KikaNiunia

Guest_KikaNiunia
  • Goście

Napisano 22 luty 2010 - 23:21

Dobre sobie!
Z własnego doświadczenia wiem, że dłużnikowi alimentacyjnemu NIE WOLNO pracować :
Na pół etatu
Na umowę-zlecenie
Na umowę o dzieło
We wszystkich tych 3 przypadkach komornik MA PRAWO ZAJĄĆ CAŁOść wynagrodzenia tłumacząc, że ostatnie 2 rodzaje umów, to umowy cywilno-prawne, a co do pracy na pół etatu, dłużnik może sobie komornika zdaniem dorobić!

#4 Guest_Janek_B54

Guest_Janek_B54
  • Goście

Napisano 02 marzec 2010 - 21:10

Witam
Czy moze mi ktos pomoc.i wytlumaczyc czy to jest wedlug prawda
Płacilem na corke alimenty pozniej przestalem bo bylem bez pracy,sprawa ucichla i dopiero po 17latach czyli w tym roku dostalem z sadu ze komornik wszedl mi na zasilek z MOPSU aby mi sciagnac zadluzenie pobiera mi 60% mojego zasilku
obecnie jestem inwalida Igrupy.I niestac mnie zyc za 280zl bo tyle mi pozostalo po potraceniu,Myslalem ze po 17 latach to juz sprawa ulegla przedawnieniu,Czy cos mozna zrobic w tej sprawie Z GORY DZIEKUJE ZA ODPISANIE

#5 Guest__Góral_

Guest__Góral_
  • Goście

Napisano 03 marzec 2010 - 12:23

W przypadku, gdy zadłużenie dotyczy alimentów komornik ma prawo zająć Pana świadczenie.
Proponuję udać się do komornika na przyjęcie interesantów, aby dowiedzieć się ile wynosi zadłużenie i jakie konkretne kroki podjęto przeciwko Panu.
Przypominam, że za uporczywe uchylanie się od płacenia alimentów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

#6 Guest_joki

Guest_joki
  • Goście

Napisano 05 marzec 2010 - 17:53

co zrobic jak ojciec 14 lat się nie interesował synem a teraz syna przekupił i zabrał do siebie co wtedy ja mam robić jak niemam kontaktu z synem

#7 Guest_kwatek1965

Guest_kwatek1965
  • Goście

Napisano 11 marzec 2010 - 21:31

witam pozdrawam jo tez mam alimenty od meza na 2 dwoje dzieci 17 16 w kwocie 400 maz pracuje na kopalni komornik zostawi a mezowi 1100

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2010 - 14:57

zajmie albo i nie ale tobie zostanie tyle że bedziesz musiał kraść żeby przeżyć a jak nie płacisz to siedzisz tak czy siak kryminał to lepiej siedzieć i wszystko masz na miejscu i za nic nie płacisz a kiedyś i tak cie będą musieli puścić .sela wi

#9 Guest_Kolega

Guest_Kolega
  • Goście

Napisano 21 luty 2011 - 16:07

Widocznie dziecko uznało ze nie warta jesteś zeby mieć z Tobą kontakt .Liczyła się tylko kasa . Przejrzały na oczy Żyj długo - i Cierp teraz . Może kiedyś docenisz - to co straćiłaś bezpowrotnie

#10 Guest_maniek

Guest_maniek
  • Goście

Napisano 06 luty 2012 - 11:21

niech wezmą sie do pracy a nie nic nierobią i ciagną tylko kase my partnerzy i meżowie też niemamy pracy a traktują nas jak bandytów i morderców najpierw niech naprawde sprawdzi mops czy ta owa niezaradna manusia co ma diecko niema majatku i czy niepracuje 75 procęt tych owych biednych matek to ma prace np: umowa zlecenie i niemusi sie wykazywac dochodami bo oczywiście jakby dowiedział sie mops to zaraz by wstrzymał wypłaty alimetów dlatego pracuja tyle ze bez umowy prawno cywilnej a jak dostają te alimęty to kupuje jedna z drógą soczek kubus za 1,49 a wiekszość to na manicur kosmetyki i zeby sie dobże urać zeby pokazac sie przed jakimś swojim przydupasem (partnerem) pozdrawiam otwużcie chłopy oczy

#11 Guest_maniek

Guest_maniek
  • Goście

Napisano 06 luty 2012 - 11:25

widocznie nato zasłuzyłas gratulacjie dla taty syna

#12 Guest_maniek

Guest_maniek
  • Goście

Napisano 06 luty 2012 - 11:29

wpzo komornik takich powinno być wiecej a ty to weż sie do pracy a nie czekasz na żer za friko

#13 Guest_anka31

Guest_anka31
  • Goście

Napisano 06 luty 2012 - 12:42

maniek troszke szacunku dla innych nie mierz wszystkich jedna miara najpierw zastanow sie nad swoim zachowaniem postepowaniem czy ty aby wszystko dobrze robisz a pozniej mozesz usiasc i pisac obrazliwe teksty mimo wszystko pozdrawiam

#14 Guest_nati_03

Guest_nati_03
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2012 - 13:34

A co jesli zasadzone sa alimenty ale ojciec dziecka uchyla sie od ich placenia i nie jest oficjalnie zatrudniony??
Prosze o pomoc

#15 Guest_mfilipinka

Guest_mfilipinka
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2012 - 13:57

jezeli ojciec pracuje na czarno i nie ma majatku w postaci np samochodu, domu to nic mu nie zrobia. ewentualnie po jakims czasie sprawa trafi do prokuratora i bedzie sprawa w sadzie ale na to bym nie liczyla...
zdecydowanie nie oplaca sie miganie od placenia bo zamiast placic dla dziecka np 500zl to dlugu ma 500zl+okolo 150zl kosztow komorniczych.
a jesli nie da sie sciagnac przez komornika i nie przekraczasz pewnej sumki na glowe mozesz alimenty dostac w fa

#16 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 październik 2012 - 18:21

maniek ma racje w stu procentach !!

#17 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 październik 2012 - 19:09

Tak tak tacy jak maniek mają rację zawsze.Stawiam jedną tezę pokażcie mi choć jednego alimenciarza który zapłaci podwójne alimenty gdy jego eks straci pracę.W stu procentach gówno ich to obleci ale jak oni tracą pracę to te eks mają im iść na rękę.Głąby wszystko w dwie strony a niepłacenie jest dla was proste i gówno kogo obchodzi że ui.eks zaciąga dług by dzieci miały.A jak zarabia to ma takie samo prawo do kosmetyków jak wy do piwka i gówno komu do tego.

#18 Guest_;p

Guest_;p
  • Goście

Napisano 14 listopad 2012 - 18:40

mkjh

#19 Guest_Ojciec

Guest_Ojciec
  • Goście

Napisano 14 listopad 2012 - 18:41

Nikt nie ma Racji ! ; D

#20 Guest_huj

Guest_huj