Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Zmiana nazwiska po rozwodzie

33 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Zuzia

Guest_Zuzia
  • Goście

Napisano 30 marzec 2017 - 23:36

Czy mam szansę na powrót do nazwiska panieńskiego gdy minęło od rozwodu 1,5 roku ?

#22 Guest_reni

Guest_reni
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2017 - 22:30

tak

#23 Guest_kiki

Guest_kiki
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2017 - 21:30

ile kosztuje zmiana nazwiska po rozwodzie

#24 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2018 - 13:52

"ile kosztuje zmiana nazwiska po rozwodzie" 

11zł opłata skarbowa

#25 Guest_Wiolek

Guest_Wiolek
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2018 - 21:30

Czy mogę złożyć poprzez internet o zmianę nazwiska na panieńskie, od rozwodu minęły 2lata.Mieszkam w Anglii a specjalnie lecieć do Polski nie chce.

#26 Guest_megi

Guest_megi
  • Goście

Napisano 05 marzec 2018 - 12:59

czy mozna wrocic do nazwiska panienskiego i jako drugie zachowac po mezu ?

#27 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 marzec 2018 - 13:02

czy mozna wrocic do nazwiska panienskiego i jako drugie zachowac po mezu ?

Ale w jakiej sytuacji? Chcesz odpowiedzi, zadaj dokładnie pytanie.

#28 Guest_megi

Guest_megi
  • Goście

Napisano 07 marzec 2018 - 23:40

Czy majac nazwisko po mezu przez okres malzenstwa (sprawa rozwodowa toczy sie 4 lata) Teraz moge zmienic dokumenty i miec nazwisko dwu czlonowe panienskie i po mezu ?

#29 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 marzec 2018 - 12:13

Czy majac nazwisko po mezu przez okres malzenstwa (sprawa rozwodowa toczy sie 4 lata) Teraz moge zmienic dokumenty i miec nazwisko dwu czlonowe panienskie i po mezu ?

Nie możesz. Po rozwodzie, albo nosisz nadal nazwisko męża, albo wracasz do swojego panieńskiego.

#30 Guest_driademan

Guest_driademan
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2018 - 05:34

Jeżeli upłynie termin 3 miesięcy od uprawomocnienia się rozwodu, nie możesz już powrócić do nazwiska noszonego przed ślubem poprzez złożenie takiego oświadczenia. W takim przypadku możliwa jest tylko administracyjna zmiana nazwiska - to znaczy, że musisz złożyć wniosek w tej sprawie Potrzebne:dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport) do okazania, dowód opłaty skarbowej - możesz zapłacić w kasie urzędu albo przelewem na odpowiednie konto urzędu, informacje o miejscu, w którym sporządzono Twój akt małżeństwa i dacie uprawomocnienia się orzeczenia sądu o rozwodzie (przekaż urzędnikowi te informacje ustnie),

#31 Guest_Renata

Guest_Renata
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2018 - 14:20

Jestem 5 lat po rozwodzie.....czy mogę wrócić do mojego panieńskiego nazwiska..??

#32 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2018 - 22:05

Witam . Moj syn nosi moje panieńskie nazwisko(biologiczny ojcic ma pozbawione prawa i nie utrzymuje z synem kontaktu).Miedzy czasie wyszłam za mąż . Urodziłam córkę, która rzecz jasna nosi nazwisko moje jak i ojca biologicznego . Niedawno sie rozwiodłam . Zostałam przy nazwisku byłego męża. I w związku z tym mam pytanie. Czy mogę zmienic nazwisko syna na obece moje ? Czyli byłego męża ,który nie jest biologicznym ojcem ?? Jezeli tak ,jakie i gdzie mam złożyć papiery ? Z góry dziękuję za odpowiedz.

#33 Guest_Leto

Guest_Leto
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2021 - 16:46

Dobry artykuł. W tym temacie warto jeszcze przeczytać: krakowadwokat.com/zmiana-nazwiska-po-rozwodzie/

#34 Guest_Leto

Guest_Leto
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2021 - 16:46

Dobry artykuł. W tym temacie warto jeszcze przeczytać: krakowadwokat.com/zmiana-nazwiska-po-rozwodzie/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych