Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy przedawnia się prawo do urlopu wypoczynkowego

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671999 postów

Napisano 30 sierpień 2009 - 10:29

Komentarz do artykułu: Kiedy przedawnia się prawo do urlopu wypoczynkowego?

#2 Guest_JANUSZ

Guest_JANUSZ
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2009 - 10:29

Co się stanie z urlopem za np.rok 2008 nie wykorzystanym do konca 1 kwartału roku 2009

#3 Guest_ewkaz

Guest_ewkaz
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 12:34

nadal będzie Ci się należał i pracodawca ma obowiązek wysłać Cie naten urlop, jeśli wcześniej nie mogłeś go wykorzystać, w przeciwnymrazie będzie narażony na karę ze strony PIP w razie kontroli, jeślizakończyłbyś zatrudnienie przed terminem przedawnienia tego urlopu,pracodawca będzie musiał wypłacić ekwiwalent

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2009 - 09:40

mój mąż od 3 lat pracuje w firmie usługowej i nie może doprosić się urlopu,pracodawca twierdzi że jest dużo pracy i musi się wsyrzymać co ma robić? czy te urlopy mu przepadną?

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2009 - 20:43

Co zrobić z pracownikiem,który nie chce wykorzystać naleznego mu urlopu.Urlop uważa jako dotkliwą kare.jestem bezsilna.Po wypisaniu urlopu przez pracodawcę/grudzień-20 dni urlopu/ pracownik nadal przychodzi do pracy.

#6 Guest_Magdalena Golińska

Guest_Magdalena Golińska
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2009 - 12:29

W takiej sytuacji najlepiej przeprowadzić rozmowę z pracownikiem i przede wszystkim uprzedzić go, że urlop się przedawnia. Ponadto, proszę zapewnić sobie przy takiej rozmowie ewentualnych świadków, żeby w przypadku rozwiązania umowy o pracę pracownik ten nie żądał ekwiwalentu za urlop - będzie Pani miała argument, że chciała Pani urlopu udzielić.

#7 Guest_Grzegorz S

Guest_Grzegorz S
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2012 - 21:35

Witam.
Mam taką sprawę mam zaległy urlop 2009-7dni 2010-9dni 2011-16dni planuje zmianę pracy wiec co mam zrobić? i co się z tym urlopem stanie ?? czy mam prawo żądać wykorzystania tego urlopu przed odejściem czy pracodawca ma obowiązek zapłacić za te zaległości?? proszę o podpowiedz i informacje co zrobić przed rozmową z pracodawcą. gregori50@interia.pl dziekuje.

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2012 - 09:29

mój mąż od 3 lat pracuje w firmie usługowej i nie może doprosić się urlopu,pracodawca twierdzi że jest dużo pracy i musi się wsyrzymać co ma robić? czy te urlopy mu przepadną?

Przepadną po 3 latach. Może niech zawiadomi PIP, że pracodawca nie udziela urlopu

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2012 - 09:44

Co zrobić z pracownikiem,który nie chce wykorzystać naleznego mu urlopu.Urlop uważa jako dotkliwą kare.jestem bezsilna.Po wypisaniu urlopu przez pracodawcę/grudzień-20 dni urlopu/ pracownik nadal przychodzi do pracy.

Niech pracownik napisze oświadczenie, iż z własnej nieprzymuszonej woli z przyczyn osobistych chce wykorzystać należny mu urlop za... dni... w późniejszym terminie. Takie oświadczenie wepnij do jego akt. Ono będzie potrzebne Tobie w razie kontroli PIP. Po 3 latach ten urlop przepadnie. Gdy zostanie rozwiązana umowa będzie musowo wypłacić ekwiwalent za urlopy do 3 lat wstecz. Pamiętaj urlop za 2008 rok przepada po 31 marca 2012 roku, i tak odpowiednio lata 2009, 2010, 2011. Natomiast urlop za 2012 rok (i odpowiednio następne lata) przepadnie po 30 września 2016 roku .

#10 Guest_Dona

Guest_Dona
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2012 - 11:23

nie jestem pewna urlopu za 2011 roku. Wg wyjaśnien PIP przedawni sie po 30.09.2015 a nie po 31.03.2015

#11 Guest_grzegorz

Guest_grzegorz
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2013 - 23:38

Witam.
Pracuje w firmie od czerwca 2009 i do tej pory nie byłem ani jednego dnia na urlopie bo "chlebodawca" twierdzi że w jego firmie po prostu nie ma urlopów. Co z takim gościem zrobić?

#12 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2013 - 14:16

Zawiadomić państwową inspekcję pracy.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2017 - 13:53

witam proszę mi powiedzieć czy należy mi się urlop zaległy niewypłacony w 2013 roku maj

#14 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19695 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 14 czerwiec 2017 - 14:07

Za jaki okres ten urlop? bo napisane tylko, że "niewypłacony" ale jakiego okresu dotyczy?

#15 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2020 - 11:58

Co z długim L4 i urlopem macierzyńskim? Czy przerywają bieg przedawnienia urlopu?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy