Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy można wybrać część środków z OFE

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672455 postów

Napisano 07 kwiecień 2009 - 14:05

Komentarz do artykułu: Czy można wybrać część środków z OFE

#2 Guest_cyprys

Guest_cyprys
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2009 - 14:05

Niestety - nie ma takiej możliwości. Te pieniądze sa wypłacone w wieku emerytalnym bądź w razie smierci. Dużo na ten temat piszą na

#3 Guest_cyprys

Guest_cyprys
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2009 - 14:06

Niestety - nie ma takiej możliwości. Te pieniądze sa wypłacone w wieku emerytalnym bądź w razie smierci. Dużo na ten temat piszą nahttp://www.rankingofe.com'> Ranking Funduszy Emerytalnych . Pozdrawiam

#4 Guest_Bart

Guest_Bart
  • Goście

Napisano 23 luty 2012 - 10:55

Z tą śmiercią bym uważał!! gdy moja mama zmarła to ja z siostrą dostaliśmy połowę środków a druga połowa została przelana na konto ofe mojego taty który od lat jest rencistą i nie miał ofe ale zostało mu automatycznie założone i teraz on nie może tych pieniędzy ruszyć dopiero jak osiągnie wiek emerytalny czyli jeszcze 10 lat dodam ze mój tata jest całkowicie sparaliżowany i bardzo przydały by mu się te pieniądze.

#5 Guest_mimi

Guest_mimi
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2013 - 12:19

Jeszcze chwila i znikna pieniążki z OFE wraz z OFE

#6 Guest_Ula

Guest_Ula
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2015 - 08:53

To jakiś absurd.To są przecież nasze wypracowane pieniądze!!!

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2015 - 09:12

To jakiś absurd.To są przecież nasze wypracowane pieniądze!!!

I co z tego? Do ZUS-u też płacisz składki i nie dostaniesz wcześniej pieniędzy, jak w postaci renty lub emerytury, a to też Twoje wypracowane pieniądze. 

#8 Guest_kris

Guest_kris
  • Goście

Napisano 27 luty 2016 - 00:15

Złodzieje !

#9 Guest_ZX

Guest_ZX
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2016 - 22:50

TO GORZEJ NIŻ ZŁODZIEJSTWO!!! TO SZCZYT DRAŃSTWA, DRUGI AMBER GOLD, ZASADY USTALONE POD WŁASNY INTERES, TAK TYLKO ŁOTRY ROBIĄ!!!!!!!!!!!!!!!!

#10 Guest_wypłata

Guest_wypłata
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2019 - 13:22

DOPROWADZA DO BANKRUCJA CAŁEJ FIRMY UBEZPIECZENIOWEJ NIŻ UMRĘ!!!!!!

#11 Guest_kobra

Guest_kobra
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2019 - 00:10

Jakim prawem ktoś decyduje za mnie w jaki sposób chcę dysponować własnymi finansami?! Co chcę z nimi zrobić,czy też na co wydać?! To są tylko i wyłącznie moje pieniądze!!! Łapy PRECZ od mojego portfela i moich pieniędzy! Nie po to odkładałam w OFE aby ktoś dysponował nimi i decydował za mnie w jaki sposób mam je wydać i na co! Raz jeszcze powtórzę - ŁAPY PRECZ I WARA OD MOJEGO PRYWATNEGO PORTFELA!!!!! ZŁODZIEJE!!!

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2019 - 06:20

Jakim prawem ktoś decyduje za mnie w jaki sposób chcę dysponować własnymi finansami?! Co chcę z nimi zrobić,czy też na co wydać?! To są tylko i wyłącznie moje pieniądze!!! Łapy PRECZ od mojego portfela i moich pieniędzy! Nie po to odkładałam w OFE aby ktoś dysponował nimi i decydował za mnie w jaki sposób mam je wydać i na co! Raz jeszcze powtórzę - ŁAPY PRECZ I WARA OD MOJEGO PRYWATNEGO PORTFELA!!!!! ZŁODZIEJE!!!

Nie ty odkładasz, a państwo odkłada twoje pieniądze zabierając część składki na ubezpieczenie społeczne, więc w zasadzie to pieniądze, które powinny trafić do ZUS, a w celu dywersyfikacji trafiały do OFE, formalnie to do twojej emerytury powinny być w ZUS.

Jedynym złodziejstwem jest to co chce zrobić Morawiecki - przenieść te pieniądze do IKE i zgarnąć z tego ciężkie miliardy żeby wpompować je do budżetu kupując sobie głosy wyborcze wypłacając te wszystkie +.

#13 Guest_alka

Guest_alka
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2019 - 19:23

CO z tego poszłam na emeryturę 62 lata na leże do OFE i nie mam pełnej emerytury tylko okresową brakuje mi 3 lata do pełnej i gdzie tu pies ,nigdzie nie jest tak napisane chcesz iść na emeryturę należysz do OFE masz mieć 65 lat w tedy masz pełną emeryturę a nie część z niej wszędzie złóż wniosek ,a i tak będziemy narzekać a oni zrobią co chcą nie wiem czy jak bym te składki odkładała do banku bym nie miała więcej a procentu by mi bank nie zabierał tylko dodawał jak to chce zrobić rząd DO KITU Z TYMI ICH DECYZJAMI CHCĄ WIĘCEJ PIENIĘDZY W PAŃSTWIE NIECH BIORĄ NAJ NISZĄ KRAJOWĄ PENSJE a wtedy zobaczą jak tu przeżyć miesiąc, mówicie jakim prawem kto wyżej ten ma prawo tobą rządzić a my se pogadamy i tyle naszego.

#14 Guest_I

Guest_I
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2019 - 19:44

Serce boli jak się czyta taką niesprawiedliwodc

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 listopad 2019 - 16:47

Nie trzeba było zgadzać się na reformy z 1999 roku za AWS UP - a nie dziś płacz i biadolenie!

#16 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2020 - 22:32

Nie trzeba było zgadzać się na reformy z 1999 roku za AWS UP - a nie dziś płacz i biadolenie!

Bo lud był zachłyśnięty wmówioną mu przez AWS odzyskaną wolnością, bo wreszcie można było "najeść" zachodu, za którym tak bardzo wszyscy tęsknili. Bo tam były pełne półki itp...No to teraz maja pełne półki i zachodem można już rzygać, tyle go jest wszędzie. A wszystko co polskie to obciach. Taki głupi jest właśnie polski naród od zawsze.

#17 Guest_aleksandra

Guest_aleksandra
  • Goście

Napisano 05 marzec 2021 - 08:45

A co z osobami które wyjechały z kraju i nie chcą emerytury PL.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych