Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy można wybrać część środków z OFE

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671912 postów

Napisano 07 kwiecień 2009 - 14:05

Komentarz do artykułu: Czy można wybrać część środków z OFE

#2 Guest_cyprys

Guest_cyprys
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2009 - 14:05

Niestety - nie ma takiej możliwości. Te pieniądze sa wypłacone w wieku emerytalnym bądź w razie smierci. Dużo na ten temat piszą na

#3 Guest_cyprys

Guest_cyprys
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2009 - 14:06

Niestety - nie ma takiej możliwości. Te pieniądze sa wypłacone w wieku emerytalnym bądź w razie smierci. Dużo na ten temat piszą nahttp://www.rankingofe.com'> Ranking Funduszy Emerytalnych . Pozdrawiam

#4 Guest_Bart

Guest_Bart
  • Goście

Napisano 23 luty 2012 - 10:55

Z tą śmiercią bym uważał!! gdy moja mama zmarła to ja z siostrą dostaliśmy połowę środków a druga połowa została przelana na konto ofe mojego taty który od lat jest rencistą i nie miał ofe ale zostało mu automatycznie założone i teraz on nie może tych pieniędzy ruszyć dopiero jak osiągnie wiek emerytalny czyli jeszcze 10 lat dodam ze mój tata jest całkowicie sparaliżowany i bardzo przydały by mu się te pieniądze.

#5 Guest_mimi

Guest_mimi
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2013 - 12:19

Jeszcze chwila i znikna pieniążki z OFE wraz z OFE

#6 Guest_Ula

Guest_Ula
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2015 - 08:53

To jakiś absurd.To są przecież nasze wypracowane pieniądze!!!

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2015 - 09:12

To jakiś absurd.To są przecież nasze wypracowane pieniądze!!!

I co z tego? Do ZUS-u też płacisz składki i nie dostaniesz wcześniej pieniędzy, jak w postaci renty lub emerytury, a to też Twoje wypracowane pieniądze. 

#8 Guest_kris

Guest_kris
  • Goście

Napisano 27 luty 2016 - 00:15

Złodzieje !

#9 Guest_ZX

Guest_ZX
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2016 - 22:50

TO GORZEJ NIŻ ZŁODZIEJSTWO!!! TO SZCZYT DRAŃSTWA, DRUGI AMBER GOLD, ZASADY USTALONE POD WŁASNY INTERES, TAK TYLKO ŁOTRY ROBIĄ!!!!!!!!!!!!!!!!

#10 Guest_wypłata

Guest_wypłata
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2019 - 13:22

DOPROWADZA DO BANKRUCJA CAŁEJ FIRMY UBEZPIECZENIOWEJ NIŻ UMRĘ!!!!!!

#11 Guest_kobra

Guest_kobra
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2019 - 00:10

Jakim prawem ktoś decyduje za mnie w jaki sposób chcę dysponować własnymi finansami?! Co chcę z nimi zrobić,czy też na co wydać?! To są tylko i wyłącznie moje pieniądze!!! Łapy PRECZ od mojego portfela i moich pieniędzy! Nie po to odkładałam w OFE aby ktoś dysponował nimi i decydował za mnie w jaki sposób mam je wydać i na co! Raz jeszcze powtórzę - ŁAPY PRECZ I WARA OD MOJEGO PRYWATNEGO PORTFELA!!!!! ZŁODZIEJE!!!

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2019 - 06:20

Jakim prawem ktoś decyduje za mnie w jaki sposób chcę dysponować własnymi finansami?! Co chcę z nimi zrobić,czy też na co wydać?! To są tylko i wyłącznie moje pieniądze!!! Łapy PRECZ od mojego portfela i moich pieniędzy! Nie po to odkładałam w OFE aby ktoś dysponował nimi i decydował za mnie w jaki sposób mam je wydać i na co! Raz jeszcze powtórzę - ŁAPY PRECZ I WARA OD MOJEGO PRYWATNEGO PORTFELA!!!!! ZŁODZIEJE!!!

Nie ty odkładasz, a państwo odkłada twoje pieniądze zabierając część składki na ubezpieczenie społeczne, więc w zasadzie to pieniądze, które powinny trafić do ZUS, a w celu dywersyfikacji trafiały do OFE, formalnie to do twojej emerytury powinny być w ZUS.

Jedynym złodziejstwem jest to co chce zrobić Morawiecki - przenieść te pieniądze do IKE i zgarnąć z tego ciężkie miliardy żeby wpompować je do budżetu kupując sobie głosy wyborcze wypłacając te wszystkie +.

#13 Guest_alka

Guest_alka
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2019 - 19:23

CO z tego poszłam na emeryturę 62 lata na leże do OFE i nie mam pełnej emerytury tylko okresową brakuje mi 3 lata do pełnej i gdzie tu pies ,nigdzie nie jest tak napisane chcesz iść na emeryturę należysz do OFE masz mieć 65 lat w tedy masz pełną emeryturę a nie część z niej wszędzie złóż wniosek ,a i tak będziemy narzekać a oni zrobią co chcą nie wiem czy jak bym te składki odkładała do banku bym nie miała więcej a procentu by mi bank nie zabierał tylko dodawał jak to chce zrobić rząd DO KITU Z TYMI ICH DECYZJAMI CHCĄ WIĘCEJ PIENIĘDZY W PAŃSTWIE NIECH BIORĄ NAJ NISZĄ KRAJOWĄ PENSJE a wtedy zobaczą jak tu przeżyć miesiąc, mówicie jakim prawem kto wyżej ten ma prawo tobą rządzić a my se pogadamy i tyle naszego.

#14 Guest_I

Guest_I
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2019 - 19:44

Serce boli jak się czyta taką niesprawiedliwodc

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 listopad 2019 - 16:47

Nie trzeba było zgadzać się na reformy z 1999 roku za AWS UP - a nie dziś płacz i biadolenie!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych