Skocz do zawartości

Zdjęcie

Po utracie renty można przejść na świadczenie przedemerytalne

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670939 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 12:20

Komentarz do artykułu: Po utracie renty można przejść na świadczenie przedemerytalne

#2 Guest_stachc

Guest_stachc
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 12:20

Witam. Mam pytanie , złożyłem wniosek o przyznanie mi świadczenia emerytalnego 28 01 2009 nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Jaki okres ma ZUS na przyznanie świadczenia.

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 13:08

praktycznie 2 mies......

#4 Guest_szatka

Guest_szatka
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2009 - 14:23

mam pytanie i proszę o odpowiedź.
Mam wypracowane 42 lata pracy, pobierałem przez rok rentę z tytułu niezdolności do pracy, a mój wiek to 58 lat.

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2009 - 14:25

i czy moge przejść na świadcznie przedemerytalne

#6 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2009 - 13:39

Mam 54lata.18 12.2009r skoncze 55 latMam w sumie 22 lata pracy w tym tez okresy nieskladkowe.Bylam 8 lat na rencie 15 07.2009r odebrano mi ja.Zlozylam odwolanie do ZUS-u na ponowna komisje.Chcialabym zapytac czy w przypadku nie dostania renty moge starac sie o swiadczenia przedemerytalne.

#7 Guest_zawiedziona

Guest_zawiedziona
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2009 - 11:07

MAM PYTANIE ,?PRACOWALAM WIELE LAT W KUCHNI, JAKO KUCHARZ, MOJ KREGUSLUP, NIE WYTRZYMAL CIEZAROW.JAKIE DZWIGALAM. JESTEM NA NAJNIZSZEJ RENCIE 456ZL.ALE Z KAZDYM MIESIACEM CZUJE SIE GORZEJ, PRAWIE NIE CHODZE,ORZECZNICY WCIAZ UWAZAJA ZE JESTEM ZDOLNA DO PRACY,GDY JA NIE MOGE UNIESC REKLAMOWKI.BEZ ZACHWIANIA ROWNOWAGI. I UPADKU.JAK UDOWNIC ZE JEST TO CHOROBA ZAWODOWA,PS...ISTNIEJA JESZCZE INNE SCHORZENIA NA KTORE MAM RENTE.NP. MIAŻDZYCA NOG..SAMA NIE WYCHODZE Z DOMU TYLKO Z POMOCA RODZINY, WYDAJE MI SIE ZE POWINNAM MIEC DODATEK PIELEGNACYJNI,NA PRZEJAZDY DO LEKARZY SPECJALISTOW, I OPIEKE NDEMNA.COS TU NIE GRA.3 NAJNIZSZA GRUPA. I PORAZ PIERWSZY TYLKO NA 2 LATA.PEWNIE ZNOW ZABIORA ,JAK ROBILI TO WCZESNIE,TWIERDZAC ZE MOGE ISC NA ZAILEK DLA BEZROBOTNYCH, CO ROBIC??MAM 51 LAT I 25 LAT PRACY

#8 Guest_bezrobotny bez zasiłku

Guest_bezrobotny bez zasiłku
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2009 - 20:24

Mam 61 lat,byłem na rencie 15 lat/9 lat jako całkowicie niezdolny do pracy a potem 6 lat jako częściowo niezdolny do pracy/.W 2006roku zabrano mi rentę i uznano za zdolnego do pracy.Zgłosiłem się w ustawowym terminie do Urzędu Pracy i otrzymałem zaśiłek na rok.Od września2007 jestem bez prawa do zasiłku do chwili obecnej i nie otrzymałem żadnej propozycji pracy.Mam 26,5 lat stażu składkowego.Czy należy mi się swiadczenie przedemerytalne,bo ZUS uważa ,że nie.

#9 Guest_Kajka

Guest_Kajka
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2010 - 22:03

Calosc tego artykolu jest prawdziwa? Jest to dla mnie bardzo wazne!!!!

#10 Guest_jolasara

Guest_jolasara
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2014 - 23:43

zaczelam prace w 1980 roku w2015 bede miala35 lat pracy .ale w miedzy czasie chorowalam i .dr .wyslala mnie na rente,bylam3ipol roku na rencie .chce przejsc na zasilek przedemerytalny .czy moge bez problemu starac sie o te swiadczenie,prosze o odpowiedz na moj mel,;watykan13032011@onet.pl

#11 Guest_waldemar

Guest_waldemar
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2016 - 08:29

mam 65 lat.od 2001 do 2017 roku mam przyznana rente chorobowa z czesciowa niezdolnoscia do pracy .co mam zrobic aby przejsc narete chorobowa calkowicie niezdolny do pracy nadmieniam iz choruje na chorobe katapleksie i narkolepsje a moj stan zdrowia ulega coraz bardziej pogorszeniu ,poniewaz coraz czesciej zapadam w spiaczke.prosze o odpowiedz.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2016 - 10:20

mam 65 lat.od 2001 do 2017 roku mam przyznana rente chorobowa z czesciowa niezdolnoscia do pracy .co mam zrobic aby przejsc narete chorobowa calkowicie niezdolny do pracy nadmieniam iz choruje na chorobe katapleksie i narkolepsje a moj stan zdrowia ulega coraz bardziej pogorszeniu ,poniewaz coraz czesciej zapadam w spiaczke.prosze o odpowiedz.

Musisz złożyć w ZUS-ie wniosek a przyznanie Ci renty z orzeczeniem całkowitej niezdolności do pracy. Komisja lekarska w ZUS-ie przejrzy Twoją dokumentację lekarską i podejmie decyzję, czy taką rentę przyznać, czy też możesz nadal pozostać przy tej rencie, którą masz dotychczas.

#13 Guest_TAMARA58

Guest_TAMARA58
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2017 - 20:24

Jestem kobietą mam58 lat a lat pracy 30 przebywałam na rencie chorobowej 3 lata i trzy miesiące lecz rentę mi zabrano obecnie jestem zarejestrowana w urzędzie pracy z prawem do zasiłku czy mogę się starać o świadczenia emerytalne? Lub jak doliczę pracę w gospodarstwie rodziców i wtedy uzyskam staż pracy 35 lat czy wtedy mogę się starać o świadczenie przedemerytalna mój: e-mail mandaryn10@onet.pl

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2017 - 11:44

Jestem kobietą mam58 lat a lat pracy 30 przebywałam na rencie chorobowej 3 lata i trzy miesiące lecz rentę mi zabrano obecnie jestem zarejestrowana w urzędzie pracy z prawem do zasiłku czy mogę się starać o świadczenia emerytalne? Lub jak doliczę pracę w gospodarstwie rodziców i wtedy uzyskam staż pracy 35 lat czy wtedy mogę się starać o świadczenie przedemerytalna mój: e-mail mandaryn10@onet.pl

Możesz starać się o świadczenie przedemerytalne, o emeryturę nie, bo musisz mieć ukończone 60 lat życia.

#15 Guest_brenka

Guest_brenka
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2017 - 20:34

Jestem kobietą mam58 lat a lat pracy 30+praca w gospodarstwie Rodziców=34 lat pracy ostatnio przebywałam na rencie chorobowej 3 lata i trzy miesiące lecz rentę mi zabrano obecnie jestem zarejestrowana w urzędzie pracy z prawem do zasiłku czy mogę się starać o świadczenia emerytalne .

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2017 - 11:10

Jestem kobietą mam58 lat a lat pracy 30+praca w gospodarstwie Rodziców=34 lat pracy ostatnio przebywałam na rencie chorobowej 3 lata i trzy miesiące lecz rentę mi zabrano obecnie jestem zarejestrowana w urzędzie pracy z prawem do zasiłku czy mogę się starać o świadczenia emerytalne .

Możesz starać się o świadczenie przedemerytalne, a nie świadczenie emerytalne (emerytura). Nie myl tych 2 pojęć.

#17 Guest_brenka

Guest_brenka
  • Goście

Napisano 14 marzec 2017 - 13:47

Jestem kobietą mam58 lat a lat pracy 30 przebywałam na rencie chorobowej 3 lata i trzy miesiące lecz rentę mi zabrano obecnie jestem zarejestrowana w urzędzie pracy z prawem do zasiłku czy mogę się starać o świadczenia emerytalne? Lub jak doliczę pracę w gospodarstwie rodziców i wtedy uzyskam staż pracy 35 lat czy wtedy mogę się starać o świadczenie przedemerytalna mój: e-mail mandaryn10@onet.pl Napisaliscie mi państwo że mogę przejśc na świadczenie przedemerytalne ale słyszałam żeby przejść na świadczenie przedemerytalne trzeba być na rencie 5-lat a ja byłam 3-lata i 3-miesiące

#18 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2017 - 15:49

Czy do świadczenia przedemerytalnego wliczją sie lata składkowei i nieskładkowe?

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2017 - 11:41

Czy do świadczenia przedemerytalnego wliczją sie lata składkowei i nieskładkowe?

Tak.

#20 Guest_mirek

Guest_mirek
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2017 - 14:40

czy okres zasilku rehabilitacyjnego po182 dniach zwolnienia wlicza sie do okresu 5 lat uprarawniajacego do przejscia na zasilek przedemerytalny po zabraniu renty przez zus

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych