Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co warto wiedzieć o meldunku

28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671338 postów

Napisano 16 marzec 2009 - 16:12

Komentarz do artykułu: Co warto wiedzieć o meldunku

#2 Guest_maciej

Guest_maciej
  • Goście

Napisano 16 marzec 2009 - 16:12

Wniosek możemy złożyć osobiście, lub za pośrednictwem członka rodziny, opiekuna ustawowego lub faktycznego, bądź innej upoważnionej przez nas osoby.BZDURA.Nikt nie może cię wymeldować,musisz sam osobiście!

#3 Guest_Magdalena Golińska

Guest_Magdalena Golińska
  • Goście

Napisano 17 marzec 2009 - 14:25

Oczywiście, że można za pomocą pełnomocnika czy członka rodziny. TRZEBA TYLKO MIEĆ PEŁNOMOCNICTWO. Zasadniczo każdą czynność możemy dokonać przez pełnomocnika.

#4 Guest_grzes81

Guest_grzes81
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 21:56

mam pytanie czy jak nie mam stałego ani tymczasowego meldunku a pracuje i mam umowe o prace to uda mi sie załatwic kredyt, a i jak bym chciał kupic auto to jak je zarejestrowac pozdrawiam

#5 Guest_laules508

Guest_laules508
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2009 - 23:23

Mam pytanie. Jeśli dziecko jest na rodzinie zastępczej zameldowane u członków rodziny u której mieszka na pobyt tymczasowy ustalony na 3 lata i jest również zameldowane na pobyt stały w miejscu zamieszkania wcześniejszym u rodziców,czy matka ma prawo wymeldować dziecko z miejsca zameldowania stałego po ukończeniu jego pełnoletności?

#6 Guest_ef

Guest_ef
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2009 - 23:21

jaka jest możliwa procedura wymeldowania osoby, która nie jest ani właścicielem, ani głównym najemcą, jak również nie zamieszkuje w danym lokalu, natomiast zameldowanie to pozostaje wbrew głównemu najemcy, przy czym nie jest znany urzędowi faktyczny adres pobytu danej osoby???

#7 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 02 październik 2009 - 00:16

czy jest możliwość zameldowania dziecka w dwoch miejscach.mieszkanie ojca i matki?

#8 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 02 październik 2009 - 00:20

czy do meldunku potrzebna jest zgoda ipodpis obojga rodzicow?czy można podać o to do sprawy w sadzie?

#9 Guest_Adam0812

Guest_Adam0812
  • Goście

Napisano 18 październik 2009 - 17:05

Mylisz sie mnie babka wymeldowala po 3 miesiacach,niemieszkalem z nia przez te 3 miesiace.

#10 Guest_gosik

Guest_gosik
  • Goście

Napisano 21 październik 2009 - 20:32

ostatnio kuilam mieszkaniei chcialam sie zameldowac, jednak w urzedzie mi odmowiono. co robic? jakie mam prawa? w mieszkaniu zameldowai sa jeszcze dawni własciciele

#11 Guest_-urzędnik

Guest_-urzędnik
  • Goście

Napisano 06 listopad 2009 - 13:24

1. Aby sie zameldować trzeba mieć prawo do lokalu (być właścicielelm lub współwłaścicielem) bądź posaidać zgodę właściela (w przypadku najmu )
2. WYmeldowujemy sie osobiście tj. właściciel nie może wymedować nikogo ze swojego mieszkania może to zrobić ta osoba tylko osobiście)
WYJĄTEK
Właściciel może wymedować jakiego ktosia jesli ten ktoś nie przebywa w danym lokalu powyżej 6 m-cy wtedy trzeba zgłosić sie do urzędu miesta lub gminy i załatwić sprawę w trybie decyzji administracyjnej. jeżeli ten ktoś przebywa w lokalu TO DRODZY WYNAJMUJĄCY NIE POZBĘDZIECIE SIE GO !

#12 Guest_Anita

Guest_Anita
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2010 - 14:53

Mam pytanie, chciałabym zameldować 13-letnie dziecko u pradziadka, czy jest to możliwe?

#13 Guest_spinaker

Guest_spinaker
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2010 - 21:56

Chciałem się dowiedzieć jakie mogą być konsekwencje zameldowania członka mojej rodziny w moim mieszkaniu. Czy mogę mieć kłopoty z ewentualnym wymeldowaniem, jak sprawa wygląda z punktu widzenia prawa??

#14 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 luty 2012 - 20:49

mama umarla decyzja była na nią czy mogę sie ubiegac o decyzję?

#15 Guest_hala

Guest_hala
  • Goście

Napisano 20 maj 2012 - 10:37

konkubent córki mieszka z nami w naszym domku jedno rodzinnym bez meldunku słyszałam że niedługo nie czeba bedzie mieć meldunku stałego cz bedzie miał prawo u nas mieszkać bez zezwolenia właściciela domu?

#16 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 maj 2012 - 10:50

konkubent córki mieszka z nami w naszym domku jedno rodzinnym bez meldunku słyszałam że niedługo nie czeba bedzie mieć meldunku stałego cz bedzie miał prawo u nas mieszkać bez zezwolenia właściciela domu?

#17 Guest_dudix

Guest_dudix
  • Goście

Napisano 20 maj 2012 - 22:26

Jeżeli właściciel udostępnił lokal to zgodnie z ustawą z 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych ZOBOWIĄZANY jest ten fakt potwierdzić na zgłoszeniu meldunkowym.
Właściciel nie wyraż zgody na zameldowanie ani nie melduje.
Za osobę zobowiązaną do zameldowania, zgłoszenia może dokonać osoba trzecia - tylko i wyłącznie z upoważnienia. ;-)

Jeżeli konkubent Waszej córki mieszka w Waszym domku - to spewnością za Waszą zgodą (Właściela).

#18 Guest_krycha

Guest_krycha
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2012 - 14:38

moja corka obecnie mieszka w Wielkiej Brytani,meldowana jest w Polsce,niedawno urodzila dziecko,chcialaby zameldowac je w Polsce,corka jest zameldowana u mnie,czy wlasciciel u ktorego wynajmuje mieszkanie ma obowiazek zameldowania wnuczki,,prosze o szybka odpiwiedz,z powazaniem,,

#19 Guest_urzędas

Guest_urzędas
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2012 - 16:35

tylko wtedy właściciel ma obowiązek zameldowania Pani wnuczki, gdy wnuczka zamieszka u Pani na stałe. W innym wypadku - jest to stwarzanie fikcji meldunkowej. Zapewne potrzebny dziecku nr PESEL do uzyskania paszportu. O nr PESEL winna się zwrócić do najblizszego konsulatu lub ambasady - po tym jak umiejscowi akt urodzenia swojego dziecka w polskim USC. Informacja o tym jest na stronach internetowych polskich placówek za granicą.

#20 Guest_Kicia

Guest_Kicia
  • Goście

Napisano 02 luty 2013 - 12:28

Czy jest możliwe by czlonek rodziny zameldował sie wbrew woli włascicieli domu (mamy, siostry)?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych