Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co się wlicza do minimalnego wynagrodzenia

63 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671965 postów

Napisano 05 marzec 2009 - 18:55

Komentarz do artykułu: Co się wlicza do minimalnego wynagrodzenia?

#2 Guest_Kpina

Guest_Kpina
  • Goście

Napisano 05 marzec 2009 - 18:55

Dlaczego do minimalnej płacy wliczają się dodatki Minimalna płaca to goła bez dodatków Polska kraj UE ceny(energi,żywności,paliwo,czynsze itd.)europejskie Wzyskiwacze obudżcie się robotnik to człowiek Tyle to wy wydajecie na kondony wstydu nie macie Tuskomatoły otwużcie oczy naród dziadzieje AChlebowski ta obleśna świnia(porównanie do zwierzęcia nie jest obrażliwe wyrok sądu)opowiada bajki jak nam(chyba im)jest dobrze

#3 Guest_nienawidze polski

Guest_nienawidze polski
  • Goście

Napisano 07 marzec 2009 - 00:36

Im jest dobrze bo mają ogromne zarobki a i zakombinują sobie drugie tyle to żyją w luksusie i inni ich nie obchodzą bo im dobrze. s#@$!%^$# p$@%^$^@$@# !!!

#4 Guest_Uczennica

Guest_Uczennica
  • Goście

Napisano 07 marzec 2009 - 20:43

Uważam, iż jeżeli Polska pragnie poprawić sytuację finansową, to rząd powinien poobcinać pensje tym co tak naprawdę zarabiają krocie.A mianowicie przedsiębiorcom, właścielom dalekosiężnych firm.Ten kryzys napewno w jakimś stopniu zaburzył równowagę w naszym kraju.Tusk myśli nadal że nie potrzebujemy pomocy,czy to jest prawda?Nie zobaczy jakie bezrobocie panuje teraz,wiele ludzi traci pracę.On to akurat ma ciepłą posadkę,więc niczym się nie martwi.Jeździ sobie do Niemiec do Kanclerzowej.Na to pieniądze są.Nawet w jednym samolocie kaczyński i tusk nie mogą się dogadać!Ci politycy urządzają cyrk w sejmnie.Żenada!!!!!ostatnio oglądałam debatę na temat Ministra Sportu-Drzewieckiego.ciekawe czy zdążą z budową stadionów-oby tak bo najemy się tylko wstydu przez takich ludzi jak on!

#5 Guest_uri

Guest_uri
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 14:01

Pracuje w firmie ochroniarskie w grupie interwencyjnej praca przewaznie w godzinach nocnych i te godziny nocne doliczaja mi do najniższego wynagrodzenia bo tak ustalił sobie zarząd czyli smiało mogę ich nazwać złodziejami okradajacymi najbiedniejszych Co tam ustawy co tam sejm co tam senat Zlodziej zrobia i to co bedą chcieli Do d**y z takimi ustawami i ludźmi ktorzy powinni nadzorować ich wykonywanie Oni biorą 10 najniższych krajowych więc co im tam zwykli ludzie ktorzy na nich pracuja Niech milczą i się cieszą ze maja prace

#6 Guest_Magdalena Golińska

Guest_Magdalena Golińska
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 15:19

Dodatek za pracę w porze nocnej nie wlicza się do minimalnego wynagrodzenia i stanowi odrębny składnik wynagrodzenia.

#7 Guest_dana

Guest_dana
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 18:49

mam trzydziesci lat pracy imam wlyczone to w minimelne wynagrodzenie gdzie sprawiedliwosc

#8 Guest_anita

Guest_anita
  • Goście

Napisano 11 marzec 2009 - 09:43

w przykładach o wynagrodzeniach mówimy o kwocie brutto czy też netto . Ja pracuję jako referent w szkole na pełnym etacie już piąty rok, wysługi 10lat i na reke dostaję 976,00 . poczym radny skomentował a ile to one by chciały w końcu zarabiać/

#9 Guest_andrus

Guest_andrus
  • Goście

Napisano 23 marzec 2009 - 15:29

Droga Pani Magdaleno.
Jestem w podobnej sytuacji jak uri.
Na jakiej podstawie twierdzi Pani, ze "Dodatek za pracę w porze nocnej nie wlicza się do minimalnego wynagrodzenia i stanowi odrębny składnik wynagrodzenia".
Calym sercem popieram to twierdzenie. Niestety, dzwonilem do dwoch PIP (Katowice, Wroclaw) i tam odpowiedzieli mi, ze ten dodatek jednak wlicza sie do minimum.
Wiec jak to jest naprawde ?
Moze daloby sie to podciagnac pod "Zakaz dyskryminacji w zakresie wynagradzania w orzecznictwie SN"
Pozdrawiam.

#10 Guest_DAAGG

Guest_DAAGG
  • Goście

Napisano 23 marzec 2009 - 16:05

Art. 151/8/§ 1 K.p. wyraźnie określa, iż dodatek za każdą godzinę pracę w porze nocnej ma być liczony w wysokości 20% stawki godzinowej wynikającej już z minimalnego wynagrodzenia.

#11 Guest_andrus

Guest_andrus
  • Goście

Napisano 24 marzec 2009 - 15:09

Ja sie z tym calkowicie zgadzam. Tylko dlaczego nawet PIP-y twierdza co innego i jak ten dodatek wyegzekwowac ? Czy tylko sady nam zostaja na bezmyslnosc urzednikow i cwaniactwo pracodawcow ?

#12 Guest_Magdalena Golińska

Guest_Magdalena Golińska
  • Goście

Napisano 24 marzec 2009 - 20:38

Drodzy Państwo, w swoim artykule opierałam się na stanowisku Głównego Urzędu Statystycznego, które zostało wydane w tej sprawie. Mając na uwadze Państwa komentarze, postaram się wyjaśnić tę kwestię.

#13 Guest_andrus

Guest_andrus
  • Goście

Napisano 25 marzec 2009 - 22:46

Dziekuje Pani Magdaleno.
Bede czekal z niecierpliwoscia na dalsze wyjasnienia.
I chyba nie tylko ja :)
A swoja droga, tez wyslalem kilka maili, do kilku instytucji i ciekawe co one odpowiedza. Jesli wogole odpowiedza :)
Pozdrawiam.

#14 Guest_andrus

Guest_andrus
  • Goście

Napisano 25 marzec 2009 - 22:50

A gdzie mozna sie zapoznac z tym stanowiskiem GUS-u ? Moze jest gdzies w Internecie ?

#15 Guest_andrus

Guest_andrus
  • Goście

Napisano 27 marzec 2009 - 16:28

Czarno to widze :(
Bo jesli nawet na stronie ministerstwa pracy i polityki spolecznej (nawet nie sa warci aby ich nazwe pisac duzymi literami) jest taki artykul http://www.mpips.gov...?gid=1284
i tytul :Minimalne wynagrodzenie za prace, to co my zwykli "prostaczkowie" mozemy zrobic ?
Bo kto ma sile i ochote na wloczenie sie po sadach ?
Chyba, ze zasypiemy ich listami w tej sprawie, to moze sie opamietaja i zmienia zdanie.

#16 Guest_mariaz

Guest_mariaz
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 13:52

ja mam 1200zł brutto miesięcznie+ 60 zł dodatku za pracę w warunkach szkodliwych + 20% za wysługę po 25 latach pracy. Zastanawiam się czy staż pracy i dodatek szkodliwy zaliczaja się do minimum socjalnego?

#17 Guest_kresowiak

Guest_kresowiak
  • Goście

Napisano 08 luty 2012 - 20:55

Należy wszystkim pracownikom wliczać staż pracy do płacy zasadniczej,a nie tylko tym najbiedniejszym.Gdzie jest równość wobec prawa,li tylko na papierze?

#18 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2012 - 10:11

To jest granda bo świeży w pracy dostaje minimalne i po 30 latach pracy też możesz dostać minimalne. Zmieni się tylko stosunek wysokości poszczególnych składników w wynagrodzeniu. Żałość ogarnia to państwo...

#19 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2012 - 12:50

To jest granda bo świeży w pracy dostaje minimalne i po 30 latach pracy też możesz dostać minimalne. Zmieni się tylko stosunek wysokości poszczególnych składników w wynagrodzeniu. Żałość ogarnia to państwo...

zatrudnij się poza budżetówką, to o dodatku możesz pomorzyć, a jeżeli otrzymasz minimalną na pełny etat, to już pełnia szczęścia;)

#20 Guest_anonimowy

Guest_anonimowy
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2012 - 15:39

pracuje w ochronie moj dodatek nocnyjest wliczony do stawki minimalnej pracuje po 12godzin mam umiarkowany stopin nipelnosprawnoscifirma ma dotacje i jeszcze oszukuje

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy