Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy można domagać się alimentów od byłego małżonka

46 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671160 postów

Napisano 02 marzec 2009 - 13:47

Komentarz do artykułu: Czy można domagać się alimentów od byłego małżonka?

#2 Guest_Hanna

Guest_Hanna
  • Goście

Napisano 02 marzec 2009 - 13:47

Wmoim przypadku zachodza wszelkie przesłanki by otrzymywać alimenty od byłego małżonka,Sąd jednak tak chroni jego interes,że ja jestem pozbawiona wszelkich żródeł utrzymania,mimo to sprawa trwa już pół roku i dalej nie mam nic

#3 Guest_as lotnictwa

Guest_as lotnictwa
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2009 - 20:23

i tak zostanie Zlodziejko, nie nalezy Ci sie nic za wyjatkiem kopa w tylek.

#4 Guest_szkot

Guest_szkot
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2009 - 16:53

i sobie zdychaj

#5 Guest_kobieta

Guest_kobieta
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2009 - 00:41

nie przecze , ze czasem pomoc jest potrzebna ale ja wolałabym prosic o pomoc rodzinę , a nie o litosc i jałmzne jestem kobietą i uwazam , ze co po niektore baby troche przesadzają z wyciaganie ostatnich złotowek od tych chłopow ja ciezko pracuje i moj mąz takze i własnie jego zona z premedytacja probuje wyciagnac od nas ostatnie pieniadze z zazdrosci ze mojemu mezowi sie udało byz z kims i miec rodzine a jej nie i ciaga nas po sadach grajac strasznie biedna i poszkodowana !!! powiem krutko wstyd!!! Kobiety zacznijmy się sznować!!!

#6 Guest_blizniaczamamusia

Guest_blizniaczamamusia
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2009 - 13:38

mam pytanie czy mogeuzyskacod byłego meza alimenty na siebie,zyje w tej chwili w konkubinacie i mam z tego zwiazku dzieci czy naleza mi sie alimenty na mni?

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2009 - 13:54

A nie powinien czasem twój konkubent ciebie utrzymywać w sytuacji, gdymacie wspólne dzieci???To jest jakaś paranoja-ty żyjesz sobie z innymfacetem, a były mąż ma na ciebie płacić???

#8 Guest_HANKA

Guest_HANKA
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2009 - 14:59

kOBIETY DZIEWCZYNY WALCZCIE O ALIMENTY OD BYŁYCH MĘŻÓW.NA PEWNO PRACOWAŁYŚCIE CIĘŻKO W CZASIE TRWANIA MAŁŻEŃSTWA PRASOWAŁYŚCIE KOSZULE. SPRZĄTAŁYŚCIE OBSIKANY KIBEL,PODSTAWIAŁYŚCIE OBIADEK POD PYSK, ZNOSIŁYŚCIE WSZYSTKIE FANABERIE CIERPLIWIE. A TERAZ JESTEŚCIE WOLNE, CIESZCIE SIĘ ŻYCIEM A ONI NIECH WAM TERAZ PŁACĄ ZA STRACONE LATA, WYZWISKA, ZJADLIWE EPITETY,ZA CIERPIENIE BO NA PEWNO NIE JEDNĄ NOC PRZEPŁAKAŁYŚCIE.WALCZCIE KOBIETY NIE DAJCIE SIĘ EGOISTOM,KŁAMCOM ALKOHOLIKOM. A TA PANI CO MA CHŁOPA Z ODZYSKU WIEDZIAŁA CO BIERZE I MUSI SIĘ LICZYĆ Z KONSEKWENCAMI.

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2009 - 15:28

Chłop z odzysku? co to za durne określenie?Nawet jak się jest z kimśtakim, to nie znaczy,ze zołzy-byłe żony- maja prawo gnębić swoichbyłych mężów, ciągać ich po sądach,żądać alimentów rzekomo dladzieci po to ,by samej nic nie robić i cieszyć się zemstą.Chyba jesteśjedna z nich prawda?Masz satysfakcję pewnie tylko tyle ,bo z taka wrednąjak ty babą na pewno żaden facet nie chce mieć nic do czynienia...Itrudno się dziwić...Az kipi z ciebie nienawiść brr...

#10 Guest_niulka

Guest_niulka
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2009 - 17:17

Hanko ja miałam zdychać jak pies pod płotem a tu nic minęło 13 lat isobie spokojnie żyję i musi bulić kasę na dziecko...a gościu szanownyciekawe jaka z ciebie kipiała by nienawiść gdybyś za***rdalała podwanaście godzin patrzyła jak nowe babsko twojego mężusia siedzi i od13 lat nic nie robi.Do roboty z takimi gadami niech wreszcie zrobią cośpożytecznego w życiu, poza żerowaniem na innych, bo przez takie gady dzieciaki dostają śmieszne pieniądze a tu one są poszkodowane...I nieróbcie tu z siebie takich aniołków przez niejedną z was temałżeństwa się rozpadły a teraz o co płacz facet jest taki jakiegochciałyście...

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2009 - 18:13

bzdurzysz niulka...facet akurat jest bardzo ok,płacił i płaci na dziecityle ile trzeba a nawet dłużej niż trzeba, to jego była to pazernazołza, która chce wycisnąć z niego ile i jak długo się da.Byłabymwściekła na twoim miejscu-pewnie, babsko powinno za***przać tak samo jakwszyscy.Ale to nie znaczy,że mój mąż ma za***przać na FANABERIEBYŁEJ po 16 godzin, tylko dlatego,że ona beczy przed sądem o swojejbiedzie-co zresztą mija się z prawdą.Baba siedzi w domku jednorodzinnymz nowym gachem-zamożnym i śmieje się w nos z naiwności sądów.I co nato powiesz?W porządku tak?A małżeństwo rozpada się zwykle z winy obumałzonków!!

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2009 - 18:46

A generalnie coście się tak zawzięły na tych facetów? że paręegzemplarzy jest do kitu-akurat na takich miałyście nieszczęścietrafić to nie znaczy,że wszystkich pozabijać...Niektóre baby teznależałoby odstrzelić, ja chętnie zrobiłabym to byłej mojego męża,ale poszłabym siedzieć jak za człowieka -wiec nie warto.

#13 Guest_niulka

Guest_niulka
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2009 - 20:06

Ty byłej ja nowej i każda z nas ma w tym swoje racje tyle że w twoimprzypadku wiedziałaś co bierzesz a co do tego czy oboje są winni to copowiesz że facet zdradza kobietę leżącą w szpitalu w ciąży,może toteż nazwiesz że dzieje się z winy obydwu haha ale ja nie czuję sięwinna i nigdy nie będę czuła bo jestem kimś kogo bardzo skrzywdzono ipomimo tego nie mszczę się a mogłabym...mam wrażenie że tu nie chodzio to żeby mąż nie za***przał na swoje dzieci tylko żeby nowe paniemiały święty spokój i więcej kasy dla siebie na swoje fanaberie...boja na swoje zarabiam sama na dziecko dokładam tak samo pieniądze...punktwidzenia zależy od punktu w którym się znajdujesz tak samo większośćkobiet z dziećmi może wyzywać nowe panie od zołz, pazernych bab...i cow tym wszystkim najlepsze gdyby role się kiedyś odwróciły to gwarantujeże większość była by takimi samymi"pazernymi na kasę zołzami" bo tonawet tutaj aż kipi od nienawiści do byłych,i niestety nowym też chodzio kasę

#14 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2009 - 20:34

No każdy ma swoje przejścia. nie będziemy się licytować.Wierz mi , niebez powodu mam taki stosunek do byłej .Przez bardzo wiele lat -ponad 20skutecznie zatruwała nam życie.Mnie nie chodzi już o kasę,bywałobardzo źle i mogliśmy liczyć tylko na siebie,ale wygrzebaliśmy siępowoli z finansowego dołka i teraz ,po latach użerania się z babąchcemy mieć po prostu święty spokój.Ja pracuję , nie obijam się,żyjąc na mężowskim garnuszku.A druga stronę medalu znam bardzodobrze-mam dziecko z pierwszego związku i dostawałam swego czasu na niegoalimenty,wiec znam te sprawy z dwóch stron.Dlatego nie mów mi ,żepatrzę na tpo nieobiektywnie.

#15 Guest_niulka

Guest_niulka
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2009 - 21:06

Ja też chciałabym mieć święty spokój ale do tego potrzebne jestgłownie zmuszenie baby do pracy czego jak na razie nie udało się zrobićwskutek czego pokrzywdzone jest dziecko bo ma mniej kasy i nie może sobiespokojnie kończyć szkoły...

#16 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2009 - 21:22

to niestety rola sądu-żeby zasadzając odpowiednio wysokie alimentytatusiowi-zmusić babę do podjęcia pracy, swoja droga ciekawe gdzie sadysą tak łaskawe dla tatusiów, mój mąż przegrywał każdą sprawę opodwyżkę...

#17 Guest_nulka

Guest_nulka
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2009 - 21:37

Czy są łaskawe sędzina pokrzyczy ale nic więcej nie może zrobić,nasiłę gada do pracy nie zaciągniesz ,a że ex podaje lipne zaświadczeniao dochodach to jest jak jest...i tak sobie żeruje i znając życie dopracy już nie pójdzie...tak i tu się zgodzę jedynym sposobem nazmuszenie takiego gada do pracy są odpowiednio wysokie alimenty ale jachyba jestem za mało pazerna albo zbyt zaradna żeby takiemu gadowinamieszać trochę w życiu...bo najlepiej jest nie tym co się starają tylko tym co nic nie robią...ja się staram to mi sąd na życzenie mojegoex nasyła do domu kuratora żeby obejrzał sobie jak mieszkam naprzykład...

#18 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2009 - 22:37

Żartujesz?ja zrobiłabym to samo w stosunku do twojego ex,niech tez gosprawdza a co!Dlaczego ty się masz zaharowywać a on ci robi koło pióra?nie miałabym w takim wypadku skrupułów.Jeżeli daje lipne zaświadczenia-znajdź świadków, którzy potwierdzą ,ile zarabia.No widzę,że ty tezmasz nieźle z tym swoim ex...Dziwne tylko,że sędzina bierze te jegozaświadczenia i nic.

#19 Guest_niulka

Guest_niulka
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2009 - 18:04

Sędzina też im nie daje wiary natomiast nie jest w stanie udowodnić ilena prawdę zarabia, i tu jest problem chociaż ostatnio trochę mi pomagaudowodnić to on sam haha bo postawił nowy duży dom, i chyba już niktnie uwierzy że za 1200 złotych więc jakaś szansa jest...

#20 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2009 - 18:18

no na pewno jest to argument dla ciebie-i tu nic się nie da ukryć,chałupa stoi i tyle...Tylko osioł uwierzy ze z takiej pensyjki stawiasię dom!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych