Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy dzieci mają obowiązek płacenia alimentów na rzecz swoich rodziców

125 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_corka

Guest_corka
  • Goście

Napisano 17 marzec 2010 - 21:30

wiekszosc z nas jest rodzicami i jednoczesnie dziecmi,jakos dziwnie malo widze historii opisanych przez starszych,opuszczonych i bezradnych ludzi ktorych dzieci wyfrunely z domu i po latach czerpania nagle nie pamietaja o swoich rodzicach bo za biedni(juz nic nie mozna od nich dostac)za starzy(zle prezentuja sie w towarzystwie)...kazdy z nas moze stac sie takim rodzicem w przyszlosci drodzy panstwo,szczegolnie ci z ans co ofiarowuja swoim dzieciom milosc,milosc i jeszcze raz milosc siebie stawiajac zawsze na ostatnim miejscu-ci musza sie liczyc z konsekwencjami,moi rodzice wychowali 3 dzieci,to smutne ze zeby uzyskac pomoc od swoich pociech musieliby nas podac do sadu po alimenty...warto pamietac ze kazdego czeka starosc,pytannie tylko jaka...

#42 Guest_corka

Guest_corka
  • Goście

Napisano 17 marzec 2010 - 21:37

powinienes walczyc o alimenty,tym bardziej jesli waeniles sie w rodzine i nie odniosles zadnych korzysci finansowych,to jest zwyczajnie walka o twoje prawa jako czlowieka ktory ponosci okreslone wydatki zwiazane z opeka nad starsza osoba,twoj szwagier na podstawie opisu nie jest czlowiekiem ktory poczuwa sie do czegokolwiek,powinien poniesc konsekwencje swojej zachlannosci,chociaz tak naprawde to nie ukaranie jego chodzi ale o zmuszenie go do wywiazania sie z umowy slownej jaka zawarl z twoja tesciowa

#43 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 marzec 2010 - 21:39

chyba tak,bo kiedy nastolatek ma wyrok sadowy z obojetnie jakiego powodu to nie zwalnia jego rodzicow z obowiazku zapenienia mu bytu,prawo musi wiec dzialac w obie strony

#44 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 marzec 2010 - 21:41

od tego sa sady zeby ocenic czy rodzic nie wywiazywal sie z obowiazku

#45 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2010 - 21:06

witam ale umnie jest taka sytuacja ze mama zada odnas alimentow jak sami niemamy,szczego jam płacic je je alimenty jak ja i moj maz stracił prace i niemaiala bym szczego placic

#46 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2010 - 18:53

Witam poraz kolejny-Jak juz wspominalem w ostatnim poscie w ostatniej sprawie sądowej dotyczacej płacenia alimentow na ojca przeze mnie i moje rodzenstwo sprawe wygralismy.Moja najmłodsza siostra nie była wowczas pelnoletnia wiec sąd nie brał jej pod uwagę..dzis dowiedzialem sie ze ojciej ponownie pozwał swoją najmłodszą juz pełnoletnią corkę o alimenty dla niego.Otóz chcialem sie dowiedziec czy jesli ojciec płaci juz alimenty na nia(a raczej fundusz alimentacyjny)to czy jest mozliwosc ze jesli sie uczy sąd moze pozbawic ją tych swoich alimentow ktore otrzymuje z funduszu alimenatcyjnego..?przyznam ze z moimi pozostalymi 3siostrami mielismy juz sprawe w sadzie w ktorej sąd orzekl ze naszemu ojcu nie przyslugują alimenty od nas. Moja siostra ma sprawe 27.04 i bardzo prosze o wskazowki lub wypowiedz osob ktore mialy podobną sytuacje ..z gory slicznie dziekuje gg 7979318 z pozdrowieniami Mariusz z Wroclawia.

#47 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2010 - 00:21

Powiem krótko. Przeczytałem to wszystko. Sam jestem pokrzywdzony przez tzw. "kochanego tatusia" i sąd nakazał mi płacenie alimentów. Napisałem sprzeciw - odrzucony Teraz piszę zażalenie na sąd I instancji i walcze z tą niesprawiedliwością. Jeżeli ktoś jest chętny żeby coś z tym zrobić - tak jak napisała Ola - podaję maila tujestem@op.pl Prosze w temacie napisać "SĄD" Może uda nam się coś razem zdziałać. Wilu z nas ma podobną sytuację. Może trzeba założyć Stowarzyszenie? Nie wiem. Zróbmy coś razem. Maila podałem. Ruch należy do każdego z Was bo każdy z nas coś wie i może wymiana informacji przyczyni się do walki z taką niesprawiedliwością społeczną.

#48 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2010 - 21:16

witam! jak wielu z Państwa jestem w podobnej sytuacji. moja matrka w maju 2009r wyprowadziła się z domu odchodząc do kochanka pozostawiając moją 8 letnią siostrę i 17 letniego brata (ja mam 25 lat a druga siostra 22). złożyła wniosek o rozwód który został orzeczony z jej winy a prawa na nieletnie rodzxeństwo przyznano tacie. po wyprowadzce nabrała kredytów i mebli na raty wynajmując przy tym mieszkanie (zaznaczam że nigdy nie interesowała się w domu opłatami robił to tato)no i tak się stało że zaczeła popadać w coraz to większe długi aż w grudniu 2009 roku straciła pracę i dorabia teraz na czarno. w kwietniu podała mnie o alimenty w wysokości 400zł i rekompensate 1600zł ( mój mąż i ja zarabiamy po ok.1200zł na rękę mamy na utrzymaniu 2 letnie dziecko i do spłaty kredyt hipoteczny w wysok 30000zł)matka w pozwie napisała ze to ja wyrzuciłam ja z dommu co jest kompletnym absurdem i ze nie interesuje sie jej losem od maja 2009r (ona moim losem również). wogóle w matce przez całe dziecinstwo nie miałam przyjaciółki tylko to tata zawsze mnie wspierał ona teraz pije i "sprzedaje się". historia moja i mojej rodziny wogóle jest zagmatwana ale podsumowując matka ma 44 lata i uważam ze może jeszcze pracować bo nie jest chora a praca jest tylko trzeba chcieć więc jak z nią wygrać aby nie płacić mam przecież swoje życie i swoją rodzinę którą musze utrzymywać a matka robi to z zzemsty ze przestałam ją uważać za matkę po tych świństwach co zrobiła mi mojemu tacie i mojemu rodzeństwu prosze doradzćie coś mój adres iwona.m66@wp.pl

#49 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2010 - 13:26

WITAM,WIEM ŻE TEN TEKST BYŁ PISANY DAWNO LECZ DOPIERO TERAZ TAKA SPRAWA DOTYCZY MNIE I MOJEGO MĘŻA.OJCIEC MOJEGO MĘZA PO 20 LATACH NIEOBECNOŚCI PRZYPOMNIAŁ SOBIE O ISTENIU SYNA I ZGŁOSIŁ SIE DO MOPSU O PRZYZNANIE MU ALIMENÓW.GŁOWA MAŁA.OJCIEC JEGO SAM Z WŁASNEJ WOLI OPUŚCIŁ RODZINĘ BEZ JAKIEGOKOLWIEK ZABEZPIECZENIA.BYŁY PRZYZNANE PRZEZ SAD ALIMENY LECZ ON ICH NIE PŁACIŁ BO NIE MOŻNA GO BYŁO ZLOKALIZOWAĆ GDZIE PRZEBYWA.TERAZ PO TAKIM CZASIE JAKAŚ ZYCZLIWA MU OSOBA PODSUNEŁA MYŚL ZE TO SYN DOROSŁY KTÓRY MA SWOJE ZYCIE MA NA NIEGO PŁACIĆ BO TAKIE JEST CHORE POLSKIE PRAWO I NIKOGO TO NIEINETERSUJE CO ON WYPRAWIAŁ WCZESNIEJ I JAKI Z NIEGO BYŁ NIBY "ODPOWIEDZIALNY OJCIEC" PROSZĘ O KONTAKT JESLI TO AKTUALNE PODAJE NAMIARY NA POCZTĘ.MY JESTEŚMY ZDESPEROWANI BO NASZA RODZINA MOŻE SIE PRZEZ TAKIE COŚ ROZPAŚC. podopat@interia.pl POZDRAWIAM PATRYCJA Z WROCŁAWIA

#50 Guest_Grzesiek

Guest_Grzesiek
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2010 - 22:51

To jest jakis zart! Chyba tylko w Polsce takie przepisy istenieja. Ja powoli po nocach nie moge spac, bo sie boje ze moj ojciec mnie poda o alimenty kiedys. Moi rodzice sie rozwiedli i najpierw mieszkalem z ojcem. Po maturze wyjechalem do matki do Niemiec, wszystko bylo ok. Teraz tutaj studiuje. Nie wiem dlaczego, ale moja rodzina w Polsce mysli, ze jak sie mieszka w Niemczech, to sie od razu jest milionerem. Z tego co juz wyczytalem, to nie mialbym zadnej mozliwosci, zeby sie przed pozwem chronic. Plakac mi sie chce.

#51 Guest_do Grzeska

Guest_do Grzeska
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2010 - 23:36

ja tez ciagle o tym mysle, moj ojciec znecal sie nad nami, boje sie, ze bede musiala placic mu alimenty, a sama mam dziecko i ciezko mi wyzyc

#52 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 26 październik 2010 - 15:54

Drodzy Państwo, bardzo interesuje mnie temat alimentów przyznawanych przez sądy na rzecz rodziców. Śledzę temat od jakiegoś czasu i widzę coraz więcej absurdów z nim związanych. Jak na przykład "zmuszanie" dorosłych dzieci by pomagali rodzicom, którzy nigdy się nimi nie interesowali. Jestem dziennikarzem Telewizji Polsat i chcę zrobić o tym materiał. Będę bardzo wdzięczna jeśli ktoś z Państwa, kto jest w podobnej sytuacji, zgodzi się ze mną porozmawiać. Bardzo proszę o kontakt: jmajewska@polsat.com.pl.

Witam chciałam napisać do Pani Justyny ale mam informacje że ten adres jmajewska@polsat.com.pl.nie jest adresem internetowym co robić ?
ja czekam na rozprawę alimentacyjną gdyż podałam syna będącego w Szkocji ja w Polsce o alimenty syn tam pracuje ja mam niską emeryturę .

#53 Guest_NIECHCIANY SYN

Guest_NIECHCIANY SYN
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 20:43

tylko ze to musza nazywac sie rodzice

wnuczki od 20 tu lat nie znali slowa babcia a teraz jak trwoga to BOGA a nie ojca RYDZYKA

#54 Guest_przerażona

Guest_przerażona
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2011 - 17:52

mój ojciec płaci mi co miesiąc 200zł alimentów ale oprócz tego nic go nie obchodzę. boję się, żemimo tego zgłosi się do mnie po alimenty jak będę pracować... narazie mam 21 lat i studiuję więc nie może tego zrobić

#55 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2011 - 17:18

Jak najszybciej kiedy bedziesz pracowac a nie uczyc sie w Sądzie odbierz mu prawa rodzicielskie.Sprawa to tylko formalnosć wystarczy 1 świadek ,który potwierdzi ze ojciec sie Tobą nie interesował pozdrawiam

#56 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2011 - 16:09

ja natomiast myślę ze jeżeli rodzicielskie alimenty kończą sie w momencie ukończenia przez dziecko 18 roku życia - bez względu na to czy takie 'dziecko' ma sie finansowo dobrze czy nie - rodzice, czy rodzeństwo nie powinni mieć prawa występowania o alimenty do dzieci. Tak jak człowiek 18 letni każdy dorosły ma możliwość zadbania o własny stan materialny. Nie popadajmy w absurdy! A wszystko dlatego ze socjal próbuje w karygodny sposób oszczędzić swoje zasoby budżetowe! Jestem za petycja o zmianie tej chorej ustawy!!

#57 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2011 - 16:46

Dopóki będzie istnieć coś takiego jak instytucja alimentów ,dopóty nic się nie zmieni.Nadto dochodzi masa kosztów z tym związana. Te sprawy powinno regulować prawo naturalne a nie formalne. Jak nikt nikomu nie każe płodzić ,rodzić tak i nikt nikomu nie powinien kazać płacić alimentów.Zastanawiam się kto ma w tym interes?

#58 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2011 - 00:44

byki ortograficzne, luuudzie!

#59 Guest_bruu

Guest_bruu
  • Goście

Napisano 07 marzec 2012 - 22:51

a czy jeżeli matka zostala pozbawiona praw rodzicielkich i miala przysadzone alimenty ktorych nie placila a dziecko od 7 roku zycia mieszkalo w rodzinie zastepczej,i mieszka nadal pomimo ze jest juz pelnoletnie z matka nie utrzymuje zadnych kontaktow, to czy mopr ma prawo zadac placnia alimentow na matke????

#60 Guest_gość14

Guest_gość14
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2012 - 11:10

Zaznaczam, że nie jestem specjalistą w tej materii, ale mam wrażenie, że w tej konkretnej sytuacji (kiedy rodzina opłaca rachunki i zapewnia jedzenie) ojciec nie ma podstaw do żądania alimentów. Bo na co? Podstawowe potrzeby są przecież w pełni zaspokojone. Należy też mieć na względzie to, że sąd zasądzając alimenty musi mieć na uwadze wysokość osiąganych dochodów. istnieje też coś takiego jak niegodnośc alimentacji. Radzę jednak zasięgnąć porady prawnika, bo alimenty w naszym kraju to trudny temat.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych