Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy wygasa obowiązek alimentacyjny

231 odpowiedzi w tym temacie

#221 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2015 - 11:51

Witam mam pytanie , po uzyskaniu przez moje dziecko pełnoletnośći alimenty wpłacam na konto dziecka czy na matki ?

Na konto dziecka.

#222 Guest_józek

Guest_józek
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2015 - 09:01

to jest sprawa która ciągnie się od 2012-tego roku.Miałem, a raczej sam założyłem sobie o alimenty,bo był taki okres.Traf taki że,został rozwiązany Fundusz alimentacyjny,przeszło to na gmine,więc postanowiliśmy z żoną wyżec się tej procedury aby znajomi nie wiedzieli,bo wszyscy znamy się.Dokładnie to żona pobrała w 2002roku/na 2003 przez 5-6miesięcy około 6-7tys.Był spokuj do 2012roku. W tym to roku komornik wlazł mi na rente chorobową i sprząta mi z 1074 zł. połowe.Czy nie robi tego bezprawnie?Pisałem do Sądów nie zliczone razy,ale bez skutku,wymyślają co raz to coś innego i na tym koniec. Co mam zrobić z tym?

#223 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 luty 2016 - 17:36

jak długo ciąży obowiązek alimentacyjny na pełnoletnie dziecko nieślubne

#224 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 marzec 2016 - 22:05

żal coś takiego czytać od osoby: Gość, 2016-02-2 17:36 przychodzi mi tylko współczuć dziecku - ono nie chciało mieć takiego rodzica.

#225 Guest_Czytelnik

Guest_Czytelnik
  • Goście

Napisano 05 maj 2016 - 13:25

Place alimenty na moje dwie corki ktore maja 19 lat, mieszkam za granica i nie mam zadnego kontaktu z nimi,jakis czas temu podaly mi konto na ktore place co miesiac.Nie wiem co robia,czy sie dalej ucza i gdzie mieszkaja bo zerwaly ze mna kontakt pare lat temu.Jak moglbym sie dowiedziec i gdzie,co robia czy sie ucza itd. Z powazaniem wasz czytelnik.

#226 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 maj 2016 - 12:07

Place alimenty na moje dwie corki ktore maja 19 lat, mieszkam za granica i nie mam zadnego kontaktu z nimi,jakis czas temu podaly mi konto na ktore place co miesiac.Nie wiem co robia,czy sie dalej ucza i gdzie mieszkaja bo zerwaly ze mna kontakt pare lat temu.Jak moglbym sie dowiedziec i gdzie,co robia czy sie ucza itd. Z powazaniem wasz czytelnik.

Przyjechać do Polski i sprawdzić u źródła. Możesz także założyć sprawę o zniesienie obowiązku alimentacyjnego, wtedy córki muszą zgłosić się do sądu i tam przedstawić stosowne zaświadczenia, stwierdzające czy kontynuują naukę. Musisz jednak znać ich adres zamieszkania, żeby sąd wysłał im powiadomienie o sprawie.

#227 Guest_Wiktor

Guest_Wiktor
  • Goście

Napisano 24 luty 2017 - 07:14

Place na nieswojo dziecko dowód badania DNA teraz jej mama zmarła i jak ma być dalej sprawy w toku sąd prokuratura co dalej

#228 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 luty 2017 - 11:37

Place na nieswojo dziecko dowód badania DNA teraz jej mama zmarła i jak ma być dalej sprawy w toku sąd prokuratura co dalej

To mamy przewidzieć postanowienie sądu i prokuratury? Czekaj cierpliwie na wyrok, a potem powiesz nam, jaki zapadł.

#229 Guest_Ojciec

Guest_Ojciec
  • Goście

Napisano 24 luty 2017 - 14:19

Moje dziecko ma prawie 15 lat. Płacę alimenty od 10 lat. Regularnie, miesiąc w miesiąc. Gdy tylko dostaję podwyżkę, sam podnoszę kwotę przelewu, żeby zawsze dostawało taki sam procent mojej pensji. Z dzieckiem widuję się co dwa dni, spędza ze mną co drugi weekend, co drugie święta i jeden miesiąc wakacji letnich. Udzielam się w jego szkole, chodzę na wywiadówki, znam koleżanki i kolegów. Mam bardzo dobre relacje z jego matką. Rozwiodłem się tylko z nią i od samego początku robię wszystko, żeby dziecko tego zbyt mocno nie odczuło. 

Trafiłem na ten wątek zupełnie przypadkiem, ale po jego lekturze dochodzę do wniosku, że ja chyba jakiś dziwny jestem...

#230 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2017 - 19:25

Mam pytanie czy obowiązek alimentacyjny może wygasnąć jeśli dziecko zawiera związek małżeński , ma 25 lat , uczy się natomiast rodzic nie pracuje jest bezrobotny. Pozdrawiam

#231 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2017 - 10:26

Mam pytanie czy obowiązek alimentacyjny może wygasnąć jeśli dziecko zawiera związek małżeński , ma 25 lat , uczy się natomiast rodzic nie pracuje jest bezrobotny. Pozdrawiam

Może, pod warunkiem, że ta osoba może samodzielnie utrzymać się lub też będzie na utrzymaniu męża. O tym zadecyduje sąd, po dokładnym zbadaniu sytuacji rodzinnej i finansowej.

#232 Guest_Stach

Guest_Stach
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2019 - 16:35

To jaka będzie relacja ojca z dzieckiem zależy od tego w jaki sposób rodzice się rozwiodą . Gdybym dziecku fundował nawet potrójne alimenty to i tak nic to nie da gdy matka będzie dziecku wmawiała , że jago ojciec jest najgorszą istotą na świecie . Moja świadomość nie pozwala mi udowadniać w oczach dziecka do jakich podłości zdolna jest jego matka dlatego z pokorą wykonuję wyrok alimentacyjny i nie mam nadziei , że dziecko nastawione przeciw ojcu kiedykolwiek zmieni swoje uczucia i świadomość , że było poddane manipulacji . Nie można innych alimenciarzy oceniać negatywnie a siebie pozytywnie , gdyż sprawy są wyjątkowo osobiste i żaden sąd ich nie rozwiąże a wszystko zależy od dobrej woli matki i tylko matki a całe nieszczęście wynika stąd , gdy matka ma swoje ukryte interesy , które niewiele mają wspólnego z wychowaniem itp.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych