Skocz do zawartości

zk informuje sad

26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-b.a.k

Guest_-praw-b.a.k
  • Goście

Napisano 21 luty 2009 - 18:36

Czekać na rozpoznanie zażalenia i równoległe złożyć wniosek o nie wydawania nakazu przymusowego doprowadzenia do ZK.

#2 Guest_-praw-b.a.k

Guest_-praw-b.a.k
  • Goście

Napisano 21 luty 2009 - 19:02

jak napisalem zazalenie na odrzucenie odroczenia kary a mam juz wezwanie do zk to co owinieniem zrobic? stawic sie czy czekac na wynik zazalenia

#3 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 21 luty 2009 - 18:43

1) ZK informuje sąd o niestawiennictwie- a sąd może wydać nakaz przymusowego doprowadzenia skazanego do ZK;

2) ZK informuje sąd o niestawinictwie w terminie niezwłocznm;

3) Jedynie skazany może nie mieć ulg co do przepustek z uwagi na ryzyko iż z niej nie wróci jak i wpłynąc na opinię co może utrudniać też skuteczne wnioskowanie o warunkowe przedterminowe zwolnienie. Sąd penitencjarny powinien wysłuchać przedstawiciela administracji zakładu karnego (tutaj liczy się dobra opinia), a także wysłuchać sądowego kuratora zawodowego, jeżeli składał wniosek o warunkowe zwolnienie.

CYTATArt. 161.
§ 1. O warunkowym zwolnieniu orzeka sąd penitencjarny; posiedzenie powinno odbyć
się w zakładzie karnym.
§ 2. Wniosek o warunkowe zwolnienie może złożyć również dyrektor zakładu karnego lub sądowy kurator zawodowy.
§ 3. Wniosku skazanego lub jego obrońcy, złożonego przed upływem 3 miesięcy od
wydania postanowienia o odmowie warunkowego zwolnienia, nie rozpoznaje
się aż do upływu tego okresu.
CYTATArt. 162.
§ 1. Sąd penitencjarny powinien wysłuchać przedstawiciela administracji zakładu
karnego, a także wysłuchać sądowego kuratora zawodowego, jeżeli składał
wniosek o warunkowe zwolnienie oraz uwzględnić ugodę zawartą w wyniku
mediacji. W wypadku skazanego za przestępstwo określone w art. 197-203 Kodeksu
karnego, popełnione w związku z zaburzeniami preferencji seksualnych,
sąd zasięga opinii biegłych.
§ 2. Zażalenie wniesione przez prokuratora podlega rozpoznaniu w terminie 14 dni.
Przepis art. 154 § 1 stosuje się odpowiednio.
§ 3. Na postanowienie odmawiające udzielenia warunkowego zwolnienia przysługuje
zażalenie dyrektorowi zakładu karnego lub sądowemu kuratorowi zawodowemu,
jeżeli składali wniosek o warunkowe zwolnienie.

#4 Guest_-praw-b.a.k

Guest_-praw-b.a.k
  • Goście

Napisano 21 luty 2009 - 18:36

Witam

1. jesli termin stawienia sie do zk jest np na 26.02 i w tym dniu skazany nie stawi sie do czy jeszcze tego dnia policja przychodzi po niego czy jest jakis czas w którym czeka az sam sie zgłosi?

2. Po jakim czasie policja informuje sad o niestawieniu sie skazanego do zk?

3. jaki konsekwencje sa przy nestawieniu sie do zk w terminie a doprowadzeniu przez policje np po 4 miesiacach?

4. czy w kazdym miescie jest inaczej ( chodzi mi o Kraków)

5. napisalem zazalenie na postanowienie w sprawie odroczenia i prosbe o nie przymusowe doprowadzenie , kobieta praujaca w sadzie powiedziała mi ze nic to nie da bo skoro jest wezwanie do i tak doprowadza a sad z regoly odrzuca takie prosby co w tej sytuacji wstawic sie do ZK? czy czekac na wynik zazalenia w nadzieii ze przyjma i ukrywac sie do tego czasu?

#5 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 25 luty 2009 - 20:47

Jak narazie nie ma podstaw do odwieszenia drugiego wyroku.

#6 Guest_-praw-b.a.k

Guest_-praw-b.a.k
  • Goście

Napisano 25 luty 2009 - 09:45

wstawie sie oczywiscie tylko chce pozałatwiac sprawy by nie zostawic kobiety na lodzie z rachunkami i zadłuzeniami , licze jeszcze na przychylenie sie sadu II ins na zazalenie i dlatego sie" ukrywam" natomiast co do warunkowego przedterminowego zwolnienia nie mam szans bo to wyrok na 6 miesiecy, niby nic a wiele.

2. mam tez drugi wyrok w zawieszeniu 10 miesiecy za obraze policjanta (przy kontroli powiedziałem o jedno slowo za dużo tylko to jedno) i prosze , boje sie ze mi to odwiesza czekam na sprawe o odroczenie wykonania kary. Zawieszenie mam na 6 lat zatem jeszcze duzo czasu pozostało i wlasie zastanawiam sie kiedy i ta sprawa moze sie odbyc czy podczas odsiadki czy jak juz wyjde?

#7 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 25 luty 2009 - 08:39

Jak njabardziej lepiej się wsatwić do ZK- a później wnioskować o warunkowe przedterminowe zwolnienie.

#8 Guest_-praw-ania85gliwice

Guest_-praw-ania85gliwice
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 22:15

CYTAT(b.a.k)Witam

1. jesli termin stawienia sie do zk jest np na 26.02 i w tym dniu skazany nie stawi sie do czy jeszcze tego dnia policja przychodzi po niego czy jest jakis czas w którym czeka az sam sie zgłosi?

2. Po jakim czasie policja informuje sad o niestawieniu sie skazanego do zk?

3. jaki konsekwencje sa przy nestawieniu sie do zk w terminie a doprowadzeniu przez policje np po 4 miesiacach?

4. czy w kazdym miescie jest inaczej ( chodzi mi o Kraków)

5. napisalem zazalenie na postanowienie w sprawie odroczenia i prosbe o nie przymusowe doprowadzenie , kobieta praujaca w sadzie powiedziała mi ze nic to nie da bo skoro jest wezwanie do i tak doprowadza a sad z regoly odrzuca takie prosby co w tej sytuacji wstawic sie do ZK? czy czekac na wynik zazalenia w nadzieii ze przyjma i ukrywac sie do tego czasu? ----Lepiej sie wstawic jak trzeba bo potem sie to ciagle odwleka moj facet ukrywał sie rok i tak sie nie da zyc a za mna jezdzili i do moich rodzicow tez wszedzie ,jak tylko sad wyda list gonczy to juz koniec a kara i tak nie zniknie sama no oczywiscie probowac mozna ale ile

#9 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 21:29

Gdy sąd II instancji nie przychyli się do zażalenia czasami zdarza się, że zabierają od razu z sali sądowej. Jednak nie ma obowiązku uczestniczenia w posiedzeniu sądu.

#10 Guest_-praw-b.a.k

Guest_-praw-b.a.k
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 21:25

Bardzo dziekuje Paną za ważne dla mnie informacje . Pozdrawiam

#11 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 20:07

CYTAT(b.a.k)1. na jak skale wszczynane sa poszukiwania skazanego ktory nie stawił sie do zk ( maly wyrok)?

2. Czy moga chodzic za moja kobieta by dojsc do mnie? ( zlozyłem zażalenie na odmowe odroczenia i dlatego boje sie by nie narazac na stres mojej kobiety i jej rodzine którzy o niczym nie wiedza),

3. zlozylem równolegle prosbe o nie doprowadzenie ale w sadzie pani przyjmujaca dok powiedziala ze i tak przyjda mnie doprowadzic bo wyrok juz zapadł i wezwanie juz mam i to pismo nic mi nie da to prawda?

1) Policja przychodzi do miejsca zamieszkania skazanego;

2) Bardzo małe prawdopodobieństwo;

3) Trudno polemizować- to wniosek nieformalny.

#12 Guest_-praw-ozzy

Guest_-praw-ozzy
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 19:23

CYTAT(b.a.k)1. na jak skale wszczynane sa poszukiwania skazanego ktory nie stawił sie do zk ( maly wyrok)?

2. Czy moga chodzic za moja kobieta by dojsc do mnie? ( zlozyłem zażalenie na odmowe odroczenia i dlatego boje sie by nie narazac na stres mojej kobiety i jej rodzine którzy o niczym nie wiedza),

3. zlozylem równolegle prosbe o nie doprowadzenie ale w sadzie pani przyjmujaca dok powiedziala ze i tak przyjda mnie doprowadzic bo wyrok juz zapadł i wezwanie juz mam i to pismo nic mi nie da to prawda? bez paniki nikt nie bedzie chodził za pana kobietą a formalności wydania takiego nakazy doprowadzenia zazwyczaj trwają do 30 dni . skala poszukiwania to ogulno polska ale to po jakims czasie jak miejscowi pana nie złapią tj policjanci

#13 Guest_-praw-b.a.k

Guest_-praw-b.a.k
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 09:19

1. na jak skale wszczynane sa poszukiwania skazanego ktory nie stawił sie do zk ( maly wyrok)?

3. zlozylem równolegle prosbe o nie doprowadzenie ale w sadzie pani przyjmujaca dok powiedziala ze i tak przyjda mnie doprowadzic bo wyrok juz zapadł i wezwanie juz mam i to pismo nic mi nie da to prawda?

#14 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 23 luty 2009 - 22:55

Tryb zwyczajny.

#15 Guest_-praw-b.a.k

Guest_-praw-b.a.k
  • Goście

Napisano 23 luty 2009 - 22:41

1. prosze o informacje czy nakaz doprowadzenia do zk przez policje ( poszukiwania osoby która nie stawi sie do zk przy wyroku 6 miesiecy )jest w trybie zwyczajnym czy nadzwyczajnym?

#16 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 23 luty 2009 - 21:07

Zwykle sąd nie wydaje takowego nakazu przymusowego doprowadzenia do ZK- na takowy wnisoek aż do czasu rozpoznania wniosku o odroczenie wykonania kary pozbawiewnia wolności. Jednak jest to wniosek nieformalny- sąd nawet nie ma obowiązku go rozpoznawać- stąd też nikt tutaj Panu gwarancji nie da.

#17 Guest_-praw-b.a.k

Guest_-praw-b.a.k
  • Goście

Napisano 23 luty 2009 - 14:51

zatem czekam az przyjdzie informacja o rozprawia ale czy do tego momentu policja bedzie mnie szukac, złozyłem prosbe o nie wszczynanie wobec mnie przymusowego doprowadzenia czy sad to uwzgledni czy jeszcze tego samego dnia w którym sie nie stawie zaczna poszukiwania?

przyjda do mnie do domu? do pracy?

#18 Guest_II KO

Guest_II KO
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2015 - 04:28

Witam serdecznie.Zostałem skazany na 14 miesięcy pozbawienia wolności,lecz napisałem apelacje i otrzymałem od sądu wiadomość że zażalenie zostało przyjęte i przesłane z aktami do rozpatrzenia,dzień później przyszedł mi termin stawienia się w Zk.Prosił bym o odpowiedź czy muszę się stawić czy czekać na rozpatrzenie zażalenia.Z góry bardzo dziękuję.

#19 Guest_II KO

Guest_II KO
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2015 - 04:31

Witam serdecznie.Zostałem skazany na 14 miesięcy pozbawienia wolności,lecz napisałem apelacje i otrzymałem od sądu wiadomość że zażalenie zostało przyjęte i przesłane z aktami do rozpatrzenia,dzień później przyszedł mi termin stawienia się w Zk.Prosił bym o odpowiedź czy muszę się stawić czy czekać na rozpatrzenie zażalenia.Z góry bardzo dziękuję.

#20 Guest_qwer

Guest_qwer
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2015 - 16:30

Mój mąż ma sie wstawić do zk dziwią i nie poszedl ile czasu sie czeka aż policja po niego przyjdzie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy