Skocz do zawartości

Zwrot zarekwirowanych przez policje rzeczy kiedy???

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-dzinka

Guest_-praw-dzinka
  • Goście

Napisano 11 marzec 2008 - 09:49

No właśnie chodzi o to że wyrok już się pewnie uprawomocnil bo ja sie od niego nie odwoływałam było to tzw. samoukaranie i wyrok ten zaproponował prokurator na co sąd przystał jak napisałam sprawa była 4 lutego wiec mysle zę to juz jest prawomocne problem w tym ze dzwonie do tego czlowieka ktory prowadzil sprawe i ze tak powiem on zbywa mnie i odsyla do magazynierki ktora nie odbiera telefonu czy nie wystarczy moj wyrok na ktorym jest czarno na bialym ze sad nakazal wydanie mi rzeczy? czy ja musze dzwonic po 100 razy i prosic czy moge tam pojsc z tym wyrokiem i po prostu zarzadac zwrotu? dziekuje za odpowiedz

#2 Guest_-praw-kselos

Guest_-praw-kselos
  • Goście

Napisano 11 marzec 2008 - 11:51

Dowód rzeczowy powinien zostać przekazany wraz z aktem oskarzenia do sądu,
ale w praktyce często zostaje w Policyjnym Magazynie Dowodów Rzeczowych
osobą, która w jednostce Policji przyjmuje, przechowuje i rozlicza dowody rzeczowe jest depozytariusz, może on sam na polecenie sądu zwrócić dowód osobie uprawnionej, albo policjantowi prowadzącemu, żeby osobę uprawnioną wezwał i zwrócił jej dowód rzeczowy za pokwitowaniem.
Proszę więc:
1. Dowiedzieć się w sądzie, czy wyrok się uprawomocnił
2. Uzyskać w sądzie na odpisie wyroku pieczatkę stwierdzającą prawomocność
3. Zrobić kserokopię wyroku
4. Skontaktować się z prowadzącym lub depozytariuszem i umówić się na spotkanie
5. Okazać prawomocny wyrok, dać kserokopię (albo sami sobie zrobią) odebrać dowód rzeczowy, napisać pokwitowanie.
Tyle

#3 Guest_-praw-dzinka

Guest_-praw-dzinka
  • Goście

Napisano 11 marzec 2008 - 09:49

Witam jakis czas temu wpakowałam sie w niezly bajzel za co ponioslam juz kare 4 lutego
dobyla sie sprawa na ktorej zostalam skazana na 6miesiecy z zawieszeniu na 2 lata 8 lutego
dostalam wyrok listem poleconym sad nakazal wydania mi zarekwirowanych przez policje rzeczy
m.in. laptopa nie odwoływałam sie od wyroku i w zwiazku z tym mam pytanie kiedy moge ubiegac
sie o zwrot laptopa?? w uzasadnieniu napisane jest ze po uprawomocnieniu sie wyroku czy on
sie juz uprawomocnil dzis mamy 9 marca! prosze o odpowiedz z gory dziękuje a i jeszcze jedno
czy jaesli facet ktory prowadzil moja sprawe na komisariacje mowi mi ze do dzisiaj nie
dostal mojego wyroku to czy to jest podstawa do niewydania mi komputera? przeciez ja mam
wyrok i chyba na tej podstawie moge domagac sie wydania mi tego ???

#4 Guest_-praw-dzinka

Guest_-praw-dzinka
  • Goście

Napisano 12 marzec 2008 - 18:10

Dziekuje tak zrobie, jeszcze raz dziekuje za pomoc i odpowiedz Pozdrawiam

#5 Guest_-praw-kselos

Guest_-praw-kselos
  • Goście

Napisano 12 marzec 2008 - 12:06

ps2.jeżeli będzie Pani dysponowała PRAWOMOCNYM wyrokiem, a funkcjonariusz dalej nie będzie chciał go wydać, proszę się udać do przełożonego tego funkcjonariusza i złożyć skargę...

ps3. do obowiązku Wydziału Karnego Sądu Sekcji Wykonawczej należy przesłanie, po uprawomocnieniu się, odpisu wyroku do jednostki policji z poleceniem wykonania
i z tym się schodzi - zanim sąd się zorientuje, że jest już prawomocne, zanim wysle, zanim dojdzie, zanim trafi do właściwej osoby w jednostce policji....

ps4. policyjne magazyny zwykle są przepełnione do granic możliwości, więc będą zainteresowani pozbyciem się problemu, z tym, że wydanie depozytu musi mieć podstawę w dokumentacji magazynowej (np. prawomocny wyrok), w innym przypadku, za bezpodstawne wydanie depozytu, osobie odpowiedzialnej za magazyn grozi odpowiedzialność materialna....

ps5. idąc po depozyt proszę zabrać dowód osobisty

#6 Guest_-praw-kselos

Guest_-praw-kselos
  • Goście

Napisano 12 marzec 2008 - 11:53

proszę przeczytać pkt. 1-5, przecież napisałem wyraźnie co trzeba zrobić

ps. depozyt nie może zostać wydany, jeżeli na wyroku nie ma stwierdzonej prawomocności

#7 Guest_baniek

Guest_baniek
  • Goście

Napisano 27 maj 2016 - 11:36

Witam jestem  swiadkiem w sprawie, i policja zabrała mi telefon ,czy po oddaniu mi telefonu nie wgrają mi jakiegoś podsłuchu czy coś ? 

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 maj 2016 - 11:43

Witam jestem  swiadkiem w sprawie, i policja zabrała mi telefon ,czy po oddaniu mi telefonu nie wgrają mi jakiegoś podsłuchu czy coś ? 

A skąd to mamy wiedzieć? Policja nas nie poinformuje.

#9 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2020 - 09:07

zostałem zaatakiowany nozem. Policja zabrała mi telefon i klaptopa. sprawa w sądzie jest 6 lipca. czy moge wczesniej odzyskac dowody rzeczowe?

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2020 - 11:40

zostałem zaatakiowany nozem. Policja zabrała mi telefon i klaptopa. sprawa w sądzie jest 6 lipca. czy moge wczesniej odzyskac dowody rzeczowe?

A policję pytałeś?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Google (1)

Najnowsze tematy