Skocz do zawartości

wypadek a OC i AC

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_dorka

Guest_dorka
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2011 - 20:16

Proszę o poradę: miałam kolizję nie z z mojej winy. w moim aucie stwierdzono szkodę całkowitą. Chcę naprawić auto ponieważ nie stać mnie na inne a jest mi potrzebne. do kwoty odszkodowania muszę dodać jeszcze 500 zł aby auto zostało naprawione. Mam w związku z tym pytanie czy mogę to zrobić z mojego AC?
2. przy wypadku była karetka ale poza lekkim uderzeniem w głowę nic mi nie było więc nie zabrano mnie do szpitala. po trzech dniach zaczęła mnie boleć szyja więc udałam się do lekarza. okazał się że mam napięcie mięśniowe spowodowane wypadkiem. musze przez 3 tygodnie nosić kołnierz ortopedyczny. czy moge starac sie o odszkodowanie z oc sprawcy?

#2 Guest_jacek

Guest_jacek
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2011 - 20:24

to była szkoda z oc ?
rozumiem że ją zgłosiłeś do zu sprawcy?
przedstaw im swój kosztorys naprawy pojazdu, tak żeby naprawa nie przekraczała 100% jego wartości.

Możesz ubiegać się z oc o odszkodowanie na osobie

#3 Guest_EkspertLink4

Guest_EkspertLink4
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2011 - 17:02

Dorka, możesz zawrócić się z roszczeniem z tytułu AC, ale musisz powiedzieć swojemu ubezpieczycielowi, że zgłosiłaś szkodę lub otrzymałaś odszkodowanie z tytułu OC sprawcy. Wynika to z generalnej zasady, że nie możesz otrzymać odszkodowania większego niż poniesiona szkoda. Jeśli bowiem zgłosisz szkodę jednocześnie z OC sprawcy i z AC bez powiadamiania o tym fakcie, może to być potraktowane jako wyłudzenie.

Warto więc, byś porozmawiała ze swoim ubezpieczycielem AC. Bo zawsze można zwrócić odszkodowanie OC, zlikwidować szkodę z AC, a potem Twoje towarzystwo zwróci się z regresem do towarzystwa sprawcy. Pamiętaj jednak, że zgłoszenie szkody z tytułu AC spowoduje zapewne stratę 10% zniżki na to ubezpieczenie w kolejnym roku ubezpieczenia. Dodatkowo jeśli w zakresie Twojej polisy AC są: udziały własne, nie wykupiona amortyzacja – odszkodowanie będzie odpowiednio pomniejszone. Co oznacza, że znowu część naprawy będziesz musiała pokryć z własnej kieszeni.

Natomiast jeśli chodzi o drugie pytanie – OC komunikacyjne obejmuje jak wiadomo szkody osobowe i jak najbardziej możesz się zwrócić z roszczeniem do ubezpieczyciela sprawcy. Pamiętaj, że ubezpieczyciel na pewno będzie od Ciebie wymagał zaświadczenia lekarskiego, stwierdzającego związek między wypadkiem a powstałym urazem. Koszt takiego badania (o ile było wykonywane odpłatnie) jest zwracany przez ubezpieczyciela w przypadku, gdy ubezpieczyciel uzna Twoje roszczenie.

Jeśli miałabyś dodatkowe pytania, zapraszam do kontaktu za pośrednictwem oficjalnego bloga Link4.

#4 Guest_-praw-pietryś

Guest_-praw-pietryś
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2011 - 15:16

....Koszt takiego badania (o ile było wykonywane odpłatnie) jest zwracany przez ubezpieczyciela w przypadku, gdy ubezpieczyciel uzna Twoje roszczenie.

W teorii ładnie Pani mówi :) W praktyce robicie inaczej :(

#5 Guest_dotka1234

Guest_dotka1234
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2011 - 16:06

Osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych oferujemy dochodzenie odszkodowań z tytułu doznanych obrażeń ciała.
Oceniamy rozmiar szkody, zgłaszamy roszczenia do firm ubezpieczeniowych i reprezentujemy naszych Klientów do czasu wypłaty całego należnego odszkodowania.

Dla osób poszkodowanych uzyskamy między innymi zadośćuczynienie za cierpienia fizyczne i psychiczne, zwrot kosztów leczenia, zwrot utraconych dochodów, rentę oraz inne należne świadczenia.

Śmierć osoby bliskiej to nie tylko ból i cierpienie, ale często także znaczące pogorszenie sytuacji życiowej jej rodziny.
Rodzinie osoby zmarłej należy się wówczas stosowne odszkodowanie, zadośćuczynienie, renta oraz inne świadczenia, które pomożemy uzyskać.

Wypadki komunikacyjne to zdarzenia w ruchu drogowym, w których uczestniczą pojazdy, kończące się ofiarami (nierzadko śmiertelnymi; w przypadku gdy nie ma ofiar w ludziach, a uszkodzenia są tylko materialne - taka sytuacja nazywa się kolizją). Często w wypadkach uczestniczą także piesi, rowerzyści i inni użytkownicy drogi.
Nie jesteśmy największą Firmą w Polsce, na markę i prestiż musimy pracować jeszcze kilka lat, ale jedno możemy o Nas powiedzieć:

„Jesteśmy zespołem doświadczonym, pracowitym i wytrwałym w dążeniu do celu.”

Cel, to oczywiście najwyższe odszkodowania dla naszych klientów.

To nie jest kolejne dobrze brzmiące hasło na stronie Firmy!

Kładziemy duży nacisk na prawidłowość wyliczenia należnego naszemu klientowi odszkodowania. Każda szkoda poparta jest opinią lekarza orzecznika (różne specjalizacje ) co uzasadnia wyliczoną wysokość roszczenia. Tylko w taki sposób możemy mówić o poprawnej wysokości żądanej kwoty od Towarzystw Ubezpieczeniowych.
kontakt mail d.lukasik@lex-kancelaria.pl tel 796621725 (58)7103357

#6 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2237 postów

Napisano 22 listopad 2017 - 12:53

Zgłoszenie szkody wygląda tak, jak macie tutaj opisane - http://www.uniqueser...komunikacyjnej/Fakt, kiedyś stłuczka to było kilka dni załatwiania formalności i ogólnie załatwiania naprawy samochodu. Teraz to wszystko przerzucasz na firmę i oni to robią. Czekasz jedynie na info o naprawionym aucie.

#7 Guest_kuba

Guest_kuba
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2018 - 23:35

Jak coś to zawsze jest możliwość wynajęcia prawnika, który dokona za nas wszystkich niezbędnych formalności i „wywalczy” dla nas należne odszkodowanie.

#8 Guest_xoxo

Guest_xoxo
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2018 - 01:27

Dokładnie, ja polecam kancelarię prawną Partner. Wszystkiego dopilnowali, są super zorganizowani i co najważniejsze – skuteczni.

#9 Guest_kuba

Guest_kuba
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2018 - 10:01

Sprawdzę ich!

#10 Guest_Kacper

Guest_Kacper
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2018 - 00:44

Witam, Jestem przedstawicielem Europejskiego Centrum Odszkodowań. 

Zapraszam osoby poszkodowane po darmową poradę. 

adres e mail k.majka@euco.pl

Tel 534 592 864

#11 Guest_Tadeusz

Guest_Tadeusz
  • Goście

Napisano 11 październik 2018 - 10:27

Jeżeli chodzi o uzyskiwanie tudzież odzyskiwanie należnego odszkodowania od ubezpieczycieli, to sugeruję kancelarię Casus w Warszawie na ul. Kopernika. Są najlepsi w tym co robią.

#12 chalwa

chalwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 105 postów

Napisano 16 listopad 2018 - 00:49

szkoda, ze tylko Warszawa

#13 lithery

lithery

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 98 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 11:33

Ubezpieczenie działa na takiej zasadzie, że w zasadzie ofiara nie powinna wyjść po takim wypadku stratna - lub nawet powinna wyjść na plus. Ale nie powinien być to aż tak duży plus, aby nie opłacało się przypadkiem doprowadzać specjalnie do kolizji.

Skoro stwierdzona została szkoda całkowita, to ja się zastanawiam, co Ty tam chcesz naprawiać? Auto zezłomować i zakupić kolejne. A z perspektywy sprawcy tylko dodam, bo każdemu może się przecież coś takiego przytrafić - aby zainwestowali w ochronę zniżek. Polecam jeszcze tutaj doczytać: https://wygodnie.pl/.../ochrona-znizek

#14 Guest_OEPolisaPlus

Guest_OEPolisaPlus
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2018 - 22:00

szkoda, ze tylko Warszawa

Witam, w ramach programu Polisa Plus pomagamy osobom, które otrzymały zaniżone odszkodowanie. Działamy na terenie całej Polski. Zachecam do kontaktu z infolinią pod numerem 781 000 781 lub porozmawiania z naszym konsultantem na stronie polisaplus.pl

Pozdrawiam,

Kasia z Polisa Plus

#15 nadia1101985

nadia1101985

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 15 marzec 2019 - 10:06

Ja pół roku temu próbowałam uzyskać dopłatę do szkody na pojeździe, bo wypłacili mi bardzo małą kwotę. Do adwokata nie chciałam iść, bo szkoda nie była bardzo duża, więc szkoda pieniędzy. Szkoda była niewielka więc szkoda mi byo wydawać kilkaset złotych za kosztorys rzeczoznawcy. Tak więc wysłałam kosztorys do kilku firm o dobrych opiniach, a najlepszą ofertę złożyła Kancelaria Odszkodowawcza Campter https://campter.pl/u...ja-szkod-oc-ac/. jeśli uważasz, że zaniżono Ci odszkodowanie, to możesz zwrócić się do nich z prośbą o bezpłatną ocenę i może zaproponują satysfakcjonującą Cię kwotę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych