Skocz do zawartości

pieniadze z zus po smierci tescia

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-dot45

Guest_-praw-dot45
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2010 - 16:59

4 lata temu umarl moj tesc.byla zaloba i nikt nie rozmawial wtedy o pieniadzach wiec ani ja ani moj maz nie wiedzielismy ze synowa takze moze otrzymac pieniadze z zusu za tescia.rodzina pewnie myslala,ze jestesmy zorietowani i wszystko jest zalatwione jak trzeba.dowiedzialam sie o takiej mozliwosci teraz przez przypadek.czy jest jeszcze jakas szansa na odzyskanie tych pieniedzy czy jest juz za pozno?moze bedzie mialo jakies znaczenie to ze jestem na rencie?dziekuje za odpowiedz

#2 Guest_-praw-takisobiektoś

Guest_-praw-takisobiektoś
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2010 - 17:47

Mam wątpliwości czy synowej również przysługuje zasiłek pogrzebowy jako iż nie jest wymieniona jako członek rodziny.
Co do zasady roszczenie ulega przedawnieniu w sytuacji gdy nie zostanie złożony wniosek o ten zasiłek w okresie 12 miesięcy.

#3 Guest_-praw-dot45

Guest_-praw-dot45
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2010 - 17:55

CYTAT(takisobiektoś @ 18.07.2010, 16:47) Mam wątpliwości czy synowej również przysługuje zasiłek pogrzebowy jako iż nie jest wymieniona jako członek rodziny.
Co do zasady roszczenie ulega przedawnieniu w sytuacji gdy nie zostanie złożony wniosek o ten zasiłek w okresie 12 miesięcy.
nalezy sie na pewno bo wlasnie kolezanki mama dostala po smierci swojej tesciowej.skoro nie wiez o tym to moze mylisz sie tez co do terminu zlozenia wniosku,ale dzieki za odpowiedz

#4 Guest_-praw-takisobiektoś

Guest_-praw-takisobiektoś
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2010 - 17:57

Rzadko się mylę.

http://www.zus.pl/de...?p=4&id=439

#5 Guest_-praw-dot45

Guest_-praw-dot45
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2010 - 22:00

w takim razie jest jeszcze cos innego niz zasilek pogrzebowy,bo dostala kase a pogrzebu nie robila

#6 Guest_-praw-gina888

Guest_-praw-gina888
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 09:53

...jeżeli mieszkała z teściową to mogła przyjść jej ostatnia emerytura.

#7 Guest_-praw-dot45

Guest_-praw-dot45
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 13:11

widzialy sie tylko dwa razy,poniewaz kolezanki mama byla swiezo po slubie z synem tej pani ktora umarla.jako synowa dostala na 100% pieniadze ze wzgledu na zgon swojej tesciowej.wszystkie synowe i zieciowie zmarlej dostali,ale musieli byc ubezpieczeni.sami bylli zdziwieni faktem ze jest taka mozliwosc.

#8 Guest_-praw-gina888

Guest_-praw-gina888
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 13:39

czy to nie chodzi o pieniądze z PZU?

#9 Guest_Wiktor

Guest_Wiktor
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2013 - 09:29

Niedawno zmarł mój ojczym, miał ślub z moją matka i wychowywał mnie ale mam inne nazwisko nisz on, po śmierci mojej matki wizją ślub z drugą żoną. Czy w takiej sytuacji należy mi się co po ojczymie z ZUS?

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2013 - 14:39

Zasiłek z ZUS-u otrzyma jedynie osoba, która zorganizowała pogrzeb. Pewnie chodzi Panu o wypłatę zasiłku z towarzystwa ubezpieczeniowego? Na ojczyma jest zasiłek, ale tylko wtedy jeśliby Pana adoptował.

#11 Guest_Maniek

Guest_Maniek
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2014 - 23:02

Po śmierci ojczyma który miał ślub z moja matką a ja mam inne nazwisko, Po śmierci mojej matki wziął ślub z drugą żoną. Czy po jego śmierci należy mi część mieszkania po nim?

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2014 - 14:33

Jeśli to nie był Pana ojciec biologiczny, to nic się nie należy. A czyje było mieszkanie, czy mama była może jego współwłaścicielką?

#13 Guest_MMM

Guest_MMM
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 19:07

Witam
Jestem na rencie i zmarła właśnie mi tęściowa i pytanie moje brzemi czy przysługuje mi jakieś ubezpieczenie lub żonie która jest na wychowawczym?? Z góry pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

#14 Guest_p

Guest_p
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2020 - 18:15

#15 Guest_p

Guest_p
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2020 - 18:15

#16 Guest_p

Guest_p