Skocz do zawartości

ile czasu ma ubezpieczyciel na wypłatę odszkodowania?

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-natalie22

Guest_-praw-natalie22
  • Goście

Napisano 18 maj 2010 - 16:51

5.03.2010 miałam kolizję drogową. Pewien starszy pan przeoczył znak stop i drastycznie poprawił mi bok samochodu. Pan przyznał się do winy, spisane zostały oświadczenia. Sprawę następnego dnia zgłosiłam do ubezpieczyciela tego Pana, ściągnąć odszkodowanie z jego OC. Rzeczoznawca pojawił się 16.03.2010. Następnie ubezpieczyciel 26.03.2010 powiadomił mnie o wysokości przyznanej szkody oraz poprosił o podanie nr rachunku bankowego. Ubezpieczyciel poinformował mnie, że pieniądze z odszkodowania powinny wpłynąć w ciągu tygodnia. I było by wszystko idealnie, gdyby nie fakt, że mamy 18.05.2010 a na moje konto nie wpłynęło żadne odszkodowanie. Od 4 tygodni wydzwaniam na infolinie, aby dowiedzieć się co jest nie tak. Praktycznie za każdym razem otrzymywałam odpowiedź, że likwidator nie zatwierdził szkody i prawdopodobnie do końca tygodnia sprawa będzie załatwiona. 2 tygodnie temu któryś z konsultantów poinformował mnie, że brak zatwierdzenia szkody przez likwidatora wiąże się z faktem, że nie wiadomo czy odszkodowanie ma zostać wypłacone w kwocie netto czy brutto (bo auto wykorzystuje w działalności gospodarczej). W zeszłym tygodniu podobno sprawa została zatwierdzona, no ale pieniędzy do tej pory nie ma. Może się kiedyś doczekam. Czy w związku z tym mogę zaskarżyć tego ubezpieczyciela? Podobno ubezpieczyciel powinien odszkodowanie wypłacić w ciągu 30 dni od dnia zgłoszenia.

#2 Guest_-praw-luk869

Guest_-praw-luk869
  • Goście

Napisano 21 maj 2010 - 16:41

Ubezpieczyciel co do zasady ma 30 dni. Można skierować sprawę do sądu, ale może najpierw wysłać list za zwrotnym potwierdzeniem odbioru i wezwać ubezpieczyciela do zapłaty oraz zagrozić, że w przeciwnym razie skieruje Pani sprawę do sądu.

#3 Guest_-praw-krzysztofowicz

Guest_-praw-krzysztofowicz
  • Goście

Napisano 24 maj 2010 - 21:27

Witam,

netto byłoby tylko wtedy jeżeli jest Pani vat-owcem i ma Pani możliwość odliczenia VAT. Ubezpieczyciele często przeciągają z terminami, a na koniec może Pani otrzymać pismo, że sprawca nie odpowiedział na wezwanie do potwierdzenia, że zdarzenie to jego wina i nastąpi odmowa wypłata.
To tylko gdybanie ale możliwe.

Pozdrawiam
Krzysztof

#4 Guest_-praw-c.o. ikar

Guest_-praw-c.o. ikar
  • Goście

Napisano 25 maj 2010 - 08:36

CYTAT(natalie22 @ 18.05.2010, 15:51) Czy w związku z tym mogę zaskarżyć tego ubezpieczyciela? Podobno ubezpieczyciel powinien odszkodowanie wypłacić w ciągu 30 dni od dnia zgłoszenia.

Tak, może pani wystąpić o odsetki za zwłokę od 30 dnia w którym roszczenie stało się wymagalne. z opisu jaki pani przedstawiła T.U. nie może zasłaniać się szczególnym skomplikowaniem sprawy - zwłaszcza że decyzje pisemne o przyznaniu odszkodowania ma pani w ręku.

pozdr.
IKAR

#5 Guest_-praw-natalie22

Guest_-praw-natalie22
  • Goście

Napisano 25 maj 2010 - 15:41

no tak, ale nie odpisywałam vatu od samochodu, kiedy został nabyty, z resztą jeżeli naprawiam auto w firmie, która nie jest vatowcem i może wystawić tylko rachunek uproszczony, to i tak tego vatu nie odpisze. Czy firma ubezpieczeniowa nie powinna ze mną na ten temat porozmawiać, żeby to uzgodnić? Bo trochę to "po cichu" załatwili i przesłali mi pieniądze w kwocie pomniejszonej o vat. Dziś wysyłam odwołanie w tej sprawie do Warty, ale także przedstawię sprawę rzecznikowi ubezpieczonych. Mam nadzieję, że to coś da.

pozdrawiam

Natalia

CYTAT(Krzysztofowicz @ 24.05.2010, 20:27) Witam,

netto byłoby tylko wtedy jeżeli jest Pani vat-owcem i ma Pani możliwość odliczenia VAT. Ubezpieczyciele często przeciągają z terminami, a na koniec może Pani otrzymać pismo, że sprawca nie odpowiedział na wezwanie do potwierdzenia, że zdarzenie to jego wina i nastąpi odmowa wypłata.
To tylko gdybanie ale możliwe.

Pozdrawiam
Krzysztof

#6 Guest_świeżak

Guest_świeżak
  • Goście

Napisano 08 listopad 2010 - 22:25

Jeżeli mogę się podpiąć pod post to mam pytanie.Zgłosiłem szkode z AC do ubezpieczyciela ,i wszystko było pięknie dopóki nie okazało się że nie mam ważnego przeglądu , rzeczoznawca który oglądał auto postanowił jednak opisać sprawe i przekazać "do rozpatrzenia przez ubezpieczyciela".Po 30 dniach od zgłoszenia szkody nie było żadnej odpowiedzi więc zadzwoniłem do ubezpieczyciela , i usłyszałem że faktycznie jest już po terminei i napisze ponaglenie swoim "kolegom". Odpowież dostałem już po paru dniach z datą wsteczną na korespondencji(to chyba po to żebym myślał ze sie zmieścili w ustawowym terminie 30 dni) ale już na odwrocie listu jak i na kopercie jest prawdziwa data czyli 2 dni po ustawoym terminie. W pismie pisza że jeszcze rozpatrzają bla bla.... i teraz pytanie
czy to że nie dotrzymali terminu jest w jakiś sposób równoznaczne z wyrażeniem zgody na wypłacenie odzkodowania? prosze wszystkich świadomych o odpowiedz.pozdrawiam.

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2013 - 22:17

również podepnę się do wątku... co w przypadku gdy ubezpieczyciel nie otrzymał dokumentów od sprawcy wypadku (sprawca deklaruje ze takie dokumenty odesłał) ile czasu ma ubezpieczyciel na wypłatę odszkodowania???

#8 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 313 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 20:53

Jak jest jakiś problem z odzyskaniem odszkodowania, to należy zgłosić się do dobrej firmy odszkodowawczej. Poczytajcie sobie opinie o EuCO. Widać, że firma jest naprawdę rewelacyjna.

#9 edisredi

edisredi

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 marzec 2019 - 17:26

Lepiej zasięgnij porady dobrego fachowca adwokat wałbrzych

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych