Skocz do zawartości

odszkodowanie z PZU - pieniadze sa przed komisja ??

287 odpowiedzi w tym temacie

#281 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2017 - 12:29

Witam w pracy spadłem z drabiny, z wysokości ok 2 metrów,tym sposobem ,łamiąc górną,lewoboczną część trzonu kręgu Th12- złamanie kompresyjne (stabilne),drobny osteolit  na przedniej krawędzi trzonu kręgu L4 , niespojenie S1,na poziomie L3/L4 centralne uwypuklenie krążka międzykręgowego z uciskiem na struktury wewnątrz kanałowe, i na L4/L5 I L5/S1 tak samo jak wyżej .tak wygląda mój uraz po orzeczeniu lekarza pomimo tego zostałem na 5- dób na oddziale ortopedii lężąc 4-doby bez wstawania z łóżka na piątą dobę założono mi gorset i nauka chodzenia. Teraz po dwóch miesiącach dopiero do pierwszej kontroli.Moje pytanie brzmi na jakie odszkodowanie mogę liczyć , jak długo będzie trwało moje leczenie ,abym mógł wrócić do pracy.

#282 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12312 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 03 kwiecień 2017 - 13:27

"jak długo będzie trwało moje leczenie ,abym mógł wrócić do pracy." - to pytanie do lekarza prowadzącego

"na jakie odszkodowanie mogę liczyć " - to pytanie do lekarza (a raczej ZUS) oceniającego uszczerbek zdrowia po zakończonym leczeniu

#283 Guest_PZU to żart

Guest_PZU to żart
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2017 - 14:05

jeżeli masz ubezpieczenie w PZU, to na żadne. ale jak nie wierzysz, to napisz do niech - możesz przez internet złożyć wniosek. Skanujesz wypisy ze szpitala, opisy zdjęć RTG czy TK, wszystko jak leci i w trakcie wypisywania tego wniosku- wklejasz te skany dokumentów i wszystko do nich trafia. Odpowiedź dostaniesz w ciągu 14 stu dni i jeśli nie będziesz usatysfakcjonowany, zawsze możesz napisać im, że się nie zgadzasz i podajesz warunki ugody-np. kwotę, która Ciebie usatysfakcjonuje. Jeśli nie zgodzą się, pozostaje sąd. I dopiero jak podasz ich do sądu, tak naprawdę, dochodzi do ugody.,Niestety............

A co do pracodawcy- powinieneś mieć zgłoszony wypadek w pracy i w związku z tym wynagrodzenie chorobowe płatne 100%, a następnie zasiłek chorobowy płatny 100%. Potem - możesz starać się z ZUS o przyznanie świadczenia rehabilitacyjnego, lecz jeśli ZUS Ci je przyzna, zakład pracy może ( nie musi) zwolnić Cię bez wypowiedzenia, po 90-ciu dniach przebywania na świadczeniu rehabilitacyjnym....

#284 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 15 maj 2017 - 13:45

Witam,

posiadam ubezpieczenie grupowe w firmie PZU typ P plus, w dniu dzisiejszym dostałem propozycję w wysokości 2.340 zł za powyższe złamanie. (4,5%)

Złamania doznałem na skutek gry w piłkę nozną.

Proszę mi powiedzieć, czy jest sens odwołania się w sprawie pierwszej propozycji ubezpieczyciela? Nie dostałem, żadnego pisma od PZU, jedynie zawiadomienie internetowe. Bez żadnej komisji lekarskiej. Będę wdzięczny za pomoc i odpowiedź.

Dodam jedynie, że mam stan obecny 33h do podjęcia decyzji, "Czy akceptujesz taki sposób zakończenia sprawy?"

#285 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 23 maj 2017 - 14:01

Mi po wypadku pomogła Kancelaria Prospectrum z Rzeszowa. PZU nie chciało wypłacić odszkodowania za wypadek w pracy zgodnie z tabelą.
Polecam www.prospectrum.pl

#286 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12312 postów

Napisano 23 maj 2017 - 14:36

Mi po wypadku pomogła Kancelaria Prospectrum z Rzeszowa. PZU nie chciało wypłacić odszkodowania za wypadek w pracy zgodnie z tabelą.
Polecam www.prospectrum.pl

a wiesz co mnie to obchodzi? nie wiesz i pewnie nie chcesz wiedziećtongue.pngtongue.pngtongue.png

#287 Guest_Danuta

Guest_Danuta
  • Goście

Napisano 25 maj 2017 - 11:36

Dzień dobry .

W wyniku NW doznałam skęcenia kostki z pęknięciem torebki skokowej .Założono mi szynę gipsową . Jestem w grupowym ubezpieczeniu w PZU . Na jaki procent odszkodowania mogę liczyć ?

#288 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12312 postów

Napisano 25 maj 2017 - 12:35

Zajrzyj do polisy i tabeli

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych