Skocz do zawartości

odszkodowanie z PZU - pieniadze sa przed komisja ??

296 odpowiedzi w tym temacie

#281 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2017 - 12:29

Witam w pracy spadłem z drabiny, z wysokości ok 2 metrów,tym sposobem ,łamiąc górną,lewoboczną część trzonu kręgu Th12- złamanie kompresyjne (stabilne),drobny osteolit  na przedniej krawędzi trzonu kręgu L4 , niespojenie S1,na poziomie L3/L4 centralne uwypuklenie krążka międzykręgowego z uciskiem na struktury wewnątrz kanałowe, i na L4/L5 I L5/S1 tak samo jak wyżej .tak wygląda mój uraz po orzeczeniu lekarza pomimo tego zostałem na 5- dób na oddziale ortopedii lężąc 4-doby bez wstawania z łóżka na piątą dobę założono mi gorset i nauka chodzenia. Teraz po dwóch miesiącach dopiero do pierwszej kontroli.Moje pytanie brzmi na jakie odszkodowanie mogę liczyć , jak długo będzie trwało moje leczenie ,abym mógł wrócić do pracy.

#282 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13514 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 03 kwiecień 2017 - 13:27

"jak długo będzie trwało moje leczenie ,abym mógł wrócić do pracy." - to pytanie do lekarza prowadzącego

"na jakie odszkodowanie mogę liczyć " - to pytanie do lekarza (a raczej ZUS) oceniającego uszczerbek zdrowia po zakończonym leczeniu

#283 Guest_PZU to żart

Guest_PZU to żart
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2017 - 14:05

jeżeli masz ubezpieczenie w PZU, to na żadne. ale jak nie wierzysz, to napisz do niech - możesz przez internet złożyć wniosek. Skanujesz wypisy ze szpitala, opisy zdjęć RTG czy TK, wszystko jak leci i w trakcie wypisywania tego wniosku- wklejasz te skany dokumentów i wszystko do nich trafia. Odpowiedź dostaniesz w ciągu 14 stu dni i jeśli nie będziesz usatysfakcjonowany, zawsze możesz napisać im, że się nie zgadzasz i podajesz warunki ugody-np. kwotę, która Ciebie usatysfakcjonuje. Jeśli nie zgodzą się, pozostaje sąd. I dopiero jak podasz ich do sądu, tak naprawdę, dochodzi do ugody.,Niestety............

A co do pracodawcy- powinieneś mieć zgłoszony wypadek w pracy i w związku z tym wynagrodzenie chorobowe płatne 100%, a następnie zasiłek chorobowy płatny 100%. Potem - możesz starać się z ZUS o przyznanie świadczenia rehabilitacyjnego, lecz jeśli ZUS Ci je przyzna, zakład pracy może ( nie musi) zwolnić Cię bez wypowiedzenia, po 90-ciu dniach przebywania na świadczeniu rehabilitacyjnym....

#284 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 15 maj 2017 - 13:45

Witam,

posiadam ubezpieczenie grupowe w firmie PZU typ P plus, w dniu dzisiejszym dostałem propozycję w wysokości 2.340 zł za powyższe złamanie. (4,5%)

Złamania doznałem na skutek gry w piłkę nozną.

Proszę mi powiedzieć, czy jest sens odwołania się w sprawie pierwszej propozycji ubezpieczyciela? Nie dostałem, żadnego pisma od PZU, jedynie zawiadomienie internetowe. Bez żadnej komisji lekarskiej. Będę wdzięczny za pomoc i odpowiedź.

Dodam jedynie, że mam stan obecny 33h do podjęcia decyzji, "Czy akceptujesz taki sposób zakończenia sprawy?"

#285 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 23 maj 2017 - 14:01

Mi po wypadku pomogła Kancelaria Prospectrum z Rzeszowa. PZU nie chciało wypłacić odszkodowania za wypadek w pracy zgodnie z tabelą.
Polecam www.prospectrum.pl

#286 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13514 postów

Napisano 23 maj 2017 - 14:36

Mi po wypadku pomogła Kancelaria Prospectrum z Rzeszowa. PZU nie chciało wypłacić odszkodowania za wypadek w pracy zgodnie z tabelą.
Polecam www.prospectrum.pl

a wiesz co mnie to obchodzi? nie wiesz i pewnie nie chcesz wiedziećtongue.pngtongue.pngtongue.png

#287 Guest_Danuta

Guest_Danuta
  • Goście

Napisano 25 maj 2017 - 11:36

Dzień dobry .

W wyniku NW doznałam skęcenia kostki z pęknięciem torebki skokowej .Założono mi szynę gipsową . Jestem w grupowym ubezpieczeniu w PZU . Na jaki procent odszkodowania mogę liczyć ?

#288 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13514 postów

Napisano 25 maj 2017 - 12:35

Zajrzyj do polisy i tabeli

#289 Cinekhh

Cinekhh

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 lipiec 2017 - 12:25

Witam!

Prosze o pomoc w wyjasnieu sprawy z odszkodowaniem PZU.

Miałem wypadek w pracy rana cięta ok 4cm 3 szwy. Ubezpieczenie grupowe zakład pracy wykupione dwie polisy jedną sam opłacam, a druga płaci zakład. Zgłosiłem szkodę po zakończeniu leczenia zaproponowali mi 1,5% procent z każdej polisy, odmówiłem i dokumenty trafiły do lekarza orzecznika i bez żadnych powiadomień i informacji otrzymałem wpłate na konto w wysokości 1% z każdej polisy. Czy mogę jakoś się od tego odwołać. Wiem, że podobne przypadki otrzymują 2% z naszych polis.

Proszę o pomoc czy jest jakaś nadzieja? Może powołać komisję lekarską

#290 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2017 - 00:59

Witam,

Reklamację od decyzji możesz zawsze złożyć.

Ponadto jest jeszcze Rzecznik Finansowy, Sąd.

Generalnie jest tak, że dzwonią i proponują jakąś kwotę odszkodowania, jeśli ktoś nie zgodzi się na nią to wypłacają mniej. Ponowne rozpatrzenie sprawy...i zostaje utrzymana poprzednia decyzja.

#291 Cinekhh

Cinekhh

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 16 lipiec 2017 - 09:30

A jakimi argumentami podpierać się w odwołaniu? przecież nie napisze, że inni dostają więcej ;D Wnioskować o komisję lekarską?

#292 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2017 - 21:35

Do odwołania dobrze dołączyć dokumentację medyczną ( o ile takowa jest i nie była składana do PZU). Napisz w odwołaniu to z czym się nie zgadzasz. Za te same obrażenia może być orzeczony inny procent uszczerbku. Zajrzyj do tabeli uszczerbku na zdrowiu, pewnie gdzieś na stronie pzu znajdziesz.

Pierwszą kwotę odszkodowania proponuje pracownik, jeśli nie ma na to zgody sprawa trafia do lekarza, który z reguły daje mniejszy procent.

O komisję możesz wnioskować (być może nie zostanie powołana) tylko poprzednia decyzja zostanie utrzymana.

Powodzenia

#293 Guest_natalia

Guest_natalia
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2017 - 21:32

Zlamalam reke w lokciu tzn na wypisie ze soru pisze zlamanie glowy kosci promieniowej prawej reki nie moge jej wyprostowac do konca ani jej zginac pod mocnym katem i mam pytanie moge sie starac o odszkodowanie gdy nie mam zakonczonego leczenia i czy kwota jaka mi wyplaci pzu bedzie dobra czy raczej porazka

#294 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13514 postów

Napisano 15 sierpień 2017 - 21:47

A czy nie można przeczytać powyżej? Na niemalże 15 stronach wątku masz opisy, znajdziesz odpowiedzi i nie powielają pytań.
Jak chcesz przed zakończeniem leczenia starać się o cokolwiek? Jak ZUS ma oceniać uszczerbek? Kto zgadnie wysokość odszkodowania jeśli nie ma % uszczerbku?

#295 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13514 postów

Napisano 15 sierpień 2017 - 21:47

I jeszcze to PZU....

#296 Guest_ola

Guest_ola
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2017 - 23:09

złożyć możesz dokumenty i prawdopodobne zostanie orzeczony  wstępny uszczerbek na zdrowiu

po zakończonym leczenie i przedstawieniu na to dokumentu orzeka się końcowy uszczerbek na zdrowiu

#297 Guest_olka

Guest_olka
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2017 - 19:47

Jak jest problem z odzyskaniem odszkodowania komunikacyjnego, to warto zwrócić się do EuCO po pomoc, a nie kombinować.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy