Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odmowa wypłaty świadczenia za martwe urodzenie dziecka w PZU

157 odpowiedzi w tym temacie

#101 Guest_Agnieszka29

Guest_Agnieszka29
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2012 - 20:22

Pani Elżbieto,

wraz z mężem mamy niestety podobny problem jak wiele osób wcześniej proszących Panią o pomoc, radę.
Wraz z mężem mamy grupowe ubezpieczenie w ALLIANZ. 26 czerwca 2012 roku podczas rutynowego badania USG okazało się, że serduszko naszego dzecka przestało bić i będzie konieczne przeprowadzenie zabiegu łyżeczkowania. 27 czerwca 2012 udałam się do szpitala i przeprowadzono zabieg. Był to 9 tydzień ciąży. Otrzymałam kartę urodzenia martwego dziecka, po czym mąż udał się do USC i otrzymał akt urodzenia dziecka z adnotacją dziecko martwo urodzone.
Dnia 10 lipca 2012 złożyliśmy do Allianz dokumenty tzn. druk zgłoszenia roszczenia, wspomniany odpis aktu urodzenia dziecka, kserokopie dowodów osobistych. W dniu składania powyższych dokumentów pani przyjmująca je poinformowała mnie, że Allianz zastrzega sobie w OWU granicę wieku ciąży na 20 t.c. - "urodzenie się martwego dziecka Ubezpieczonemu – urodzenie się martwego dziecka, nie wcześniej niż w 20. tygodniu ciąży, zarejestrowanego w urzędzie stanu cywilnego, w akcie urodzenia którego Ubezpieczony jest wymieniony jako rodzic tego dziecka" i że prawdopodobnie Allianz wezwie nas do uzupełnienia dokumentacji o dokument stwierdzający wiek ciąży. Dokumenty zostały przyjęte.
Szczerze muszę się przyznać, że zaskoczyła mnie adnotacja w OWU na temat wieku ciąży. Z drugiej zaś strony przystępując do ubezpieczenia nikt nie zakłada, że urodzi mu sie martwe dziecko... nikt nawet o tym nie myśli. Poza tym jeżeli w naszym kraju człowiek jest chroniony od dnia poczęcia to nikt by nie pomyślał, że wg. towarzystw ubezpieczeniowych, w tym przypadku Allianz, do 20 tygodnia ciąży to maleńastwo pod sercem kobiety nie jest człowiekiem, a co za tym idzie można odważyć się na stwierdzenie, że wg. Allianz nie jest to człowiek!
W dniu dzisiejszym tj. 18 lipca 2012 za pomocą poczty otrzymaliśmy informację o konieczności dostarczenia "karty informacyjnej leczenia szpitalnego z informacją o wieku ciąży". Wiemy oczywiście w jakim celu... żeby odmówić wypłacenia świadczenia.
Nasze pytanie - czy możemy coś z tym zrobić? Czy jest sens podejmować walkę, czy jest szansa że ją wygramy? Jakie ewentualnie kroki możemy podjąć? Jakie są realne szanse?
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Agnieszka

#102 Guest_ditrich

Guest_ditrich
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2012 - 00:34

PZU wypłaca, nie było żadnych problemów. ubezpieczenie grupowe Pzu na życie plus 2800zł. nie jest to dużo,ale na badania starczy. Tęsknie za Nią!!! Marysia:* (* :(

#103 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2012 - 13:50

Kiedy PZU wypłaciło takie odszkodowanie?

#104 Guest_Agnieszka29

Guest_Agnieszka29
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2012 - 16:03

No i stało się... 14 sierpnia otrzymaliśmy pismo od Allianz - odmowa wypłacenia świadczenia... co teraz? czy składać skargę/zażalenie do Dyrekcji Generalnej Allianz Życie? Czy to coś da? Czy może skierować sprawę do Rzecznika Ubezpieczonych aby zbadał tą sprawę? Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Proszę o radę...

#105 Guest_kancelariabugaj.pl

Guest_kancelariabugaj.pl
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2012 - 23:58

Witam

Niestety jeżeli w OWU jest faktycznie zapis, że wypłacają odszkodowanie za martwe dziecko dopiero po 20 tygodniu jego życia to nie może mieć Pani żadnych roszczeń do zakładu ubezpieczeń. Takie ubezpieczenie jest dobrowolne, co oznacza, iż obowiązują warunki zawarte przy zawieraniu umowy. To, że akurat zapisano 20 tydzień życia nie ma żadnego związku z rozważaniem od kiedy płód staje się człowiekiem. Jest to zapewne związane z wyliczeniem ile jest poronień do 20 tyg. i ile po.

Pozdrawiam

#106 Guest_Agnieszka29

Guest_Agnieszka29
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2012 - 10:13

Dziękuję za odpowiedź i wyjaśnienie sprawy... trudno... czas chyba zmienić towarzystwo ubezpieczeniowe. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

#107 Guest_Agnieszka29

Guest_Agnieszka29
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2012 - 12:34

Pani Elżbieto,
dziękuję bardzo za udzielenie mi odpowiedzi bezpośrednio na moją pocztę. Dziękuję za wyjaśnienie problemu i za radę.
Pozdrawiam serdecznie.

#108 Guest_agawit

Guest_agawit
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2012 - 20:31

Pani Elżbieto!!
Mam ten sam problem co Agnieszka 29. Oboje z mężem jesteśmy ubezpieczeni grupowo na życie w Allianz.Urodziłam w 18 tygodniu ciąży . Wystąpiliśmy z męzem o wypłatę roszczenia z tytułu urodzenia się martwego dziecka . 17,09,2012r. dostaliśmy odmowę wypłaty . Proszę o pomoc . Czy mamy jakieś szanse na wyranie tej sprawy i co mamy zrobić w tym celu . Jeszcze raz proszę o pomoc z góry dziękuję.

#109 Guest_agawit

Guest_agawit
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2012 - 20:33

Pani Elżbieto!!
Mam ten sam problem co Agnieszka 29. Oboje z mężem jesteśmy ubezpieczeni grupowo na życie w Allianz.Urodziłam w 18 tygodniu ciąży . Wystąpiliśmy z męzem o wypłatę roszczenia z tytułu urodzenia się martwego dziecka . 17,09,2012r. dostaliśmy odmowę wypłaty . Proszę o pomoc . Czy mamy jakieś szanse na wygranie tej sprawy i co mamy zrobić w tym celu . Jeszcze raz proszę o pomoc z góry dziękuję.

#110 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2012 - 11:47

Niestety odwołania nic tu nie pomogą - Ubezpieczyciel dokładnie sprecyzował termin porodu i nie naruszył w tym przypadku zasad prawnych. Mamy tu do czynienia z ubezpieczeniem dobrowolnym i taki zapis wprowadzony został celowo. Oczywiście możemy się bulwersować na takie obostrzenia ale zawierając ubezpieczenie nie jesteśmy w stanie wszystkich przypadków przewidzieć, a warunki które w swoim zakresie mają mało wykluczeń i obostrzeń mają przełożenie na wysoką składkę ubezpieczeniową. Pozdrawiam i współczuję sytuacji.

#111 Guest_agawit

Guest_agawit
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2012 - 14:37

Dziękuję za odpowiedz . Firma Allianz nie informuje przy podpisaniu umowy o szczegółach OWU .Dają do przeczytania zakres ubezpieczenia bez konkretnych szczegółów.A według Rzecznika Praw Obywatelskich : "Skoro Zatem Ubezpieczający spełnia swoje zobowiązanie -opłaca składkę, to ubezpieczyciel zobowiązany jest wypłacić świadczenie , w sytuacji martwego urodzenia dziecka (gdy taki wypadek podlega zakresowi ubezpieczenia ),niezależnie od tego , w którym tygodniu doszło do śmierci dziecka.

#112 Guest_Agnieszka29

Guest_Agnieszka29
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2012 - 13:14

Tak, to co Pni pisze o praktyce jaką stosuje Allianz nie przedstawiając OWU osobie przystępującej do ubezpieczenia to PRAWDA. Jednak czy to coś zmienia??? Pewnie nie, bo to my podpisujemy umowę ubezpieczenia i "w ciemno" ufamy i zgadzamy się na warunki ubezpieczenia... Pozostaje zmienić towarzystwo ubezpieczeniowe. My już to uczyniliśmy i wielu naszych znajomych również.
Pozdrawiam, życzę zdrowia i siły.

#113 Guest_ibis7

Guest_ibis7
  • Goście

Napisano 26 październik 2012 - 18:39

Pani Elżbieto,
Niestety ja również w tym tygodniu straciłam swoje Dzieciątko (7 tygodzień) :-( W poniedziałek miałam zabieg łyżeczkowania, niestety szpital robi teraz problemy z wydaniem zaświadczenia o martwym urodzeniu... Wg szpitala powinnam złożyć wniosek o wydanie takiego zaświadczenia w ciągu 3 dni(problem w tym, że nikt mnie wcześniej o tym nie poinformował, myslałam że otrzymam to zaświadczenie wraz z dokumentacją przy wypisie). Dzisiaj mija 3 dzień od wyjścia ze szpitala (4 dzień od zabiegu), wystosowałam pismo do prezesa o wydanie zaświadczenia - może się uda.

Czy po ewentualnym uzyskaniu tego zaświadczenia i zarejestrowaniu dziecka w USC mam szansę otrzymać odszkodowanie z PZU (ubezpieczenie grupowe), mimo, że był to dopiero 7 tydzień ciąży?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

#114 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 07 listopad 2012 - 12:48

do ibis7: serdecznie współczuję sytuacji. Tak, jak USC wyda właściwy dokument - to PZU nie powinno stwarzać problemów. PZU jako jedyna firma nie precyzuje tygodnia zgonu maluszka. Pozdrawiam

#115 Guest_aniołkowa

Guest_aniołkowa
  • Goście

Napisano 29 listopad 2012 - 14:28

USC nie wyda zaświadczenia jeśli nie jest wpisana płeć dziecka, a lekarz nie wpisze płci, tak wcześnie,
nie wystarczy wypis ze szpitala i zaświadczenie o poronieniu??

#116 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2012 - 12:42

Niestety podstawowym dokumentem w przypadku śmierci jest akt zgonu - brak tego dokumentu najczęściej skutkuje odmowną decyzją Ubezpieczyciela. Pozdrawiam.

#117 Guest_szyszkina

Guest_szyszkina
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2012 - 00:50

Witaj!
Musisz napisać podanie do ordynatora w szpitalu, w którym wykonano zabieg z prośbą o nadanie płci dziecka. Określasz wtedy, że np. prosisz o określenie płci dziecka męskiej (lub żeńskiej). Lekarz nie powinien odmówić. Na tej podstawie podajesz imię dziecka w USC oraz otrzymujesz kartę urodzenia dziecka do USC, gdzie tam wydają akt urodzenia dziecka z adnotacją ,,dziecko martwo urodzone''. Ponadto szpital na Twoją prośbę może wystawić zaświadczenie o urlopie macierzyńskim w wysokości 8 tygodni, bo chyba tyle teraz przysługuje. Zaświadczenie z aktem urodzenia dziecka przedkładasz w zakładzie pracy i możesz iść na urlop macierzyński. Pozdrawiam. Walcz o swoje!!! Powodzenia dziewczyny.

#118 Guest_szyszkina

Guest_szyszkina
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2012 - 00:55

Pani Elżbieto! Dziewczyny, które walczą z Generali! Za tydzień prawdopodobnie będę znała ostateczne zakończenie sprawy w sądzie z Generali. Napiszę wtedy. W marcu 2013 minie 3 lata od mojego poronienia. Tyle już piszę do Rzecznika, a teraz od roku sprawa jest w sądzie. Pozostawię to bez komentarza. Pozdrawiam.

#119 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2012 - 12:00

Trzymam za Panią kciuki i podziwiam za upór i wytrwałość. Pozdrawiam

#120 Guest_Sandra

Guest_Sandra
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2012 - 12:20

Jestem w takiej samej sytuacji co panie z generali straciłam dziecko w 12 tyg ciąży majac wszystkie dokumęty generali odmówiło mi wypłaty odszkodowania co mam robić???

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy