Skocz do zawartości

Odszkodowanie za operację w PZU

1058 odpowiedzi w tym temacie

#1041 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2018 - 08:57

A skąd głupia babo może ktoś wiedzieć?????
Zajrzyj do polisy czy czego tam co masz, nawet nie wiadomo od kogo te odszkodowanie chcesz.
Pogięło cię chyba..... Zachłanność, roszczeniowość, chciejstwo, taki jest Polak.
Nie wie, czy mu przysługuje, nie wie od kogo, ale CHCĘ!!!

#1042 Guest_Antoni Wik.

Guest_Antoni Wik.
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2018 - 12:05

Witam 

Czy za przebytą operację (wszczepienie implantu ślimakowego ) nalezy mi sie odszkodowanie od PZU. Dostałem pieniązki za pobyt ale za operację nie pomimo iż w ubezpieczeniu jest opłata za przebyte operacje. Do ilu lat wstecz mozna domagac się takiego odszkodowania.?

#1043 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2018 - 12:10

Witam 
Czy za przebytą operację (wszczepienie implantu ślimakowego ) nalezy mi sie odszkodowanie od PZU. Dostałem pieniązki za pobyt ale za operację nie pomimo iż w ubezpieczeniu jest opłata za przebyte operacje. Do ilu lat wstecz mozna domagac się takiego odszkodowania.?

Można domagać się do 3 lat od przebytej operacji.W polisie powinieneś mieć dokładnie określone, za jakie operacje chirurgiczne PZU wypłaca odszkodowanie.

#1044 Guest_dziom

Guest_dziom
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2018 - 21:01

Witam,
Mam ubezpieczenie grupowe w Compensie. Jestem po 17 dniowym (8+9 dni w szpitalu z tygodniową przerwą w międzyczasie). W tym okresie przebyłem 2 zabiegi: laparoskopia (w obrębie sieci żołądka/krezki/jelita cienkiego) oraz następnego dnia operacja tradycyjna (zapalenie otrzewnej).

Ubezpieczyciel odmówił wypłacenia dodatku rehabilitacyjnego (chyba tak to się nazywa) w wysokości 50,00 zł za każdy dzień zwolnienia, ponieważ warunkiem jego przyznania jest pobyt w szpitalu w łącznej ilości 14 dni (ja miałem łącznie 17, ale nie w trybie ciągłym). Czy słusznie odmówiono mi wypłaty?
Następnie uznano, iż przebyłem jedną, a nie dwie operacje przyznając 50% sumy ubezpieczenia (1500 zł z 3000 zł sumy ubezpieczenia) za, o dziwo, laparoskopię, a nie cięcie tradycyjne. Dlaczego uznano tylko jedną operację, a nie dwie?

Proszę o wyjaśnienie.

#1045 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 08 październik 2018 - 14:14

Witam dwa tygodnie temu miałam operacje wyciecia macicy jestem na chorobowym w ciągu jakiego czasu muszę zgłosic do pzu o odszkodowanie?

#1046 Ekspert PZU

Ekspert PZU

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 09 październik 2018 - 06:13

Witam dwa tygodnie temu miałam operacje wyciecia macicy jestem na chorobowym w ciągu jakiego czasu muszę zgłosic do pzu o odszkodowanie?

@ewa, czas na zgłoszenie sprawy zależy od rodzaju ubezpieczenia. Zazwyczaj masz na to maksymalnie 3 lata, licząc od daty zdarzenia.

#1047 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 22 październik 2018 - 13:59

Witam mam taki problem mam ubezpieczenie grupowe pracownicze typ P PLUS I Jestem po operacji przepukliny pahwinowej skosnej czy należy mi się coś z tego tytułu z PZU? PROSZE O RADE

#1048 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5207 postów

Napisano 22 październik 2018 - 14:25

Nie posiadamy twojej polisy ubezpieczenia, więc nic nie odpowiemy.

Przeczytaj polisę i warunki ubezpieczenia lub zapytaj opiekuna w swojej pracy.

#1049 Guest_Magdalena

Guest_Magdalena
  • Goście

Napisano 13 listopad 2018 - 17:54

Witam. Mam ubezpieczenie PZU Ochrona Życia, przeszłam zabieg chirurgiczny całkowitej resekcji tarczycy. Z ubezpieczenia grupowego otrzymałam pieniądze za zabieg już jakiś czas temu, natomiast Ochrona Życia, pani prowadząca piętrzy problemy. Otrzymała multum dokumentów, wypis ze szpitala z dokładną informacją o wykonanym zabiegu, wyniki biopsji, opisy usg, wyniki badań, adnotacje od lekarza z opisem wzrostu guzów...teraz zażądała całej historii choroby i leczenia od mojego lekarza u ktorego się leczyłam. Czy w przypadku wypłaty za (zabieg chirurgiczny) Pani prowadząca moją sprawę ma prawo żądać tekich dokumentów? Czy są one jej niezbędne aby podjąć decyzję o wyplacie pieniędzy za zabieg? Czy nie podważa ona kompetencji i decyzji szpitala? Dziękuję za odpowiedź.

#1050 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 26 listopad 2018 - 16:18

Jestem po operacji kręgosłupa lędźwiowego mam ubezpieczenie grupowe typ p plus na kwotę 10 000zł jakie należy mi się odszkodowanie?

#1051 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13205 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 listopad 2018 - 20:03

A co ty myślisz, że tu jakieś wróżki urzędują i czekają na takie pytania ?

#1052 Ekspert PZU

Ekspert PZU

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 27 listopad 2018 - 08:04

Jestem po operacji kręgosłupa lędźwiowego mam ubezpieczenie grupowe typ p plus na kwotę 10 000zł jakie należy mi się odszkodowanie?

@Jacek,
Proponuję, żebyś po zakończonym leczeniu to do nas zgłosił. Zgłoszenia dokonasz telefonicznie, w naszej placówce lub przez internet. Następnie zostaniesz poproszony o przesłanie dokumentów np. dokumentacji medycznej. Nasz pracownik sprawdzi przesłaną dokumentację oraz warunki Twojej polisy i otrzymasz informację zwrotną.

#1053 werrrz

werrrz

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 grudzień 2018 - 01:02

Witam,

otrzymałam z PZU odmowę wypłaty świadczenia za operację subtotalnej resekcji tarczycy (lewy płat, cieśń i część prawego płata). Posiadam polisę, do której załączone są OPIP43. Czy jest sens składać reklamację? Nie spodziewałam się, że po tak ciężkim zabiegu nie otrzymam odszkodowania, kwalifikowałam się do usunięcia całej tarczycy, jednak podczas operacji okazało się, że można zostawić tą część prawego płata...

#1054 Guest_Zosia

Guest_Zosia
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2019 - 21:52

Mam pytanie. Miałam operację, podczas której  usunięto dwa różne organy. ubezpieczyciel wypłacił za 1, choć operacja była dłuższa i niosła dodatkowe komplikacje.Wg tabeli te dwa organy są kwalifikowane osobno.Ubezpieczyciel nie wyjaśnił.

#1055 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 maj 2019 - 11:09

Mam pytanie. Miałam operację, podczas której  usunięto dwa różne organy. ubezpieczyciel wypłacił za 1, choć operacja była dłuższa i niosła dodatkowe komplikacje.Wg tabeli te dwa organy są kwalifikowane osobno.Ubezpieczyciel nie wyjaśnił.

To poproś go o wyjaśnienie, dlaczego tak zrobił.Niech uzasadni swoją odmowną decyzję.

#1056 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 maj 2019 - 20:08

No i my idiotko mamy to wiedzieć?

#1057 Guest_Zosia

Guest_Zosia
  • Goście

Napisano 01 maj 2019 - 22:28

No i my idiotko mamy to wiedzieć?

Pytanie było proste, jeśli nie masz takiej wiedzy to przynajmniej nie obrażaj Gościu!

#1058 Guest_Natalia

Guest_Natalia
  • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 16:21

Miałam operację na przepukline 27.03.2019.Dostalam odmowę z PZU.Napisali mi że nie dostanę bo to nie był nieszczęśliwy wypadek.Mam ubezpieczenie grupowe i wykaz na co jestem ubezpieczona mam 5 wariantów i jestem jako 3 wariant jako operacja przepukliny pepkowej.Czy mogę pisać odwołanie?

#1059 Ekspert PZU

Ekspert PZU

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 17 maj 2019 - 09:31

Jeśli nie zgadzasz się z decyzją, która otrzymałaś, zawsze możesz złożyć odwołanie - sprawa jest wtedy jeszcze raz analizowana. 
Podejrzewam, że po prostu w Twoim zakresie ubezpieczenia nie ma takiej operacji, natomiast trudno to stwierdzić nie mając wglądu w polisę. Zadzwoń na infolinię PZU, konsultant sprawdzi to dla Ciebie w systemie. Jeśli zdecydujesz się na złożenie odwołania, to warto dołączyć dodatkowe informacje z przebiegu leczenia, jeśli takie masz.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych