Skocz do zawartości

Pralka Mastercook - zdecydowanie odradzam !!!

74 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_jeanmaron

Guest_jeanmaron
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2010 - 18:18

Nie można winić monety za uszkodzenie pralki bo to tak jak by winić kurz na płycie CD za uszkodzenie odtwarzacza. Prosta sprawa że moneta w pralce prędzej czy później się znajdzie. I konstruktorzy od kilku dekad o tym wiedzą doskonale. Niestety jeśli firma jest nieuczciwa to wie również że klienta dość łatwo naciągnąć na opłatę za naprawę, nawet tą gwarancyjną.Niedługo co nie które firmy zapiszą w gwarancji żeby przed włożeniem ubrań do pralki odciąć z nich metalowe guziczki.

#22 Guest_Robin

Guest_Robin
  • Goście

Napisano 01 luty 2010 - 22:21

witam:)
wie ktoś możę co to za błąd f07 w mastercooku ??

#23 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 luty 2010 - 22:18

10 groszy to chyba numer serwisowy bo u mnie też rzekomo 10 gr narobiło takiego bałaganu to było rok temu,a przed chwilą powtórka z rozrywki ,ciekawe czy też moneta;)))

#24 Guest_niezadowolony klient

Guest_niezadowolony klient
  • Goście

Napisano 13 luty 2010 - 14:22

witam, w naszym przypadku po pięciu miesiącach użytkowania, pralka przestała funkcjonować. Wezwany mechanik, po oględzinach, stwierdził obecność dziury w górnej części bębna.W odpowiedzi na reklamację poinformowano nas, że w ich ocenie powstałe uszkodzenie mogło powstać jedynie na skutek eksploatacji urządzenia z zamontowaną blokadą transportową. Co nie jest prawdą ponieważ po nabyciu pralki, dokonaliśmy jej instalacji zgodnie z załączoną instrukcją włącznie z odblokowaniem śrub transportowych. Co robić??

#25 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 10:15

Mam podobny problem jak "niezadowolony"przyjechał pan z serwisu Mastercook i pierwszym jego krokiem było szukanie " ciała obcego" które jedynie mogło uszkodzić zbiornik ,wyjął filter,szukanie.. no i rozczarowanie bo nic nie znalazł,ale mimo to nie uznaję naprawy gwarancyjnej bo jezeli nie ma nic w środku to cyt,"musiał pan to wyjąć".Pralka ma dopiero rok i to już druga taka usterka,tylko poprzednio uznali naprawę gwarancyjną mimo że wg.nich wszystkiemu zawiniło 10gr bo oczywiście innej przyczyny być nie może tylko wina użytkownika.Wracając do terażniejszości,odmówiłem naprawy odpłatnej i zgłosiłem w miejscu zakupu niezgodnośc towaru z umową (ustswa z 27 lipca 2002)po konsultacji u rzecznika praw konsumenta .W sklepie nie mieli żadnego problemu z przyjęciem reklamacji,zadzwonili na serwis i uzgodnili termin ekspertyzy (na koszt sprzedawcy oczywiście)na 16 luty,i tu zaczyna się znowu problem bo serwiś zaczyna sobie pogrywać i nie przyjezdża nie uzgadniając innego terminu chyba chce pokazać kto tu jest górą.Ale chyba nie wiedzą że wg.ustawy jezeli sprawa nie zostanie rozpatrzona w ciągu 14 dni to znaczy że uznaja moje roszczenia.
Pozdrawiam wszystkich niezadowolonych!!!

#26 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 17 marzec 2010 - 17:48

Witam, też jestem niezadowolona właścicielka mastercooka ładowanego od góry. Za pierwszym razem nie słynne 10gr a wiekszy kaliber bo 1zł! Naprawa kosztowała "tylko" 120zł. Teraz po roku znowu cos huczy, tłucze się i wylewa sie woda spod pralki. Owszem, czasem zawini właściciel, zapominając sprawdzić kieszenie. Ale z drugiej strony porządna pralka powinna byc przygotowana na to że czasem oderwie się metalowy guzik, czy mimo przeszukania kieszeni gdzies "zakitra" się 10gr. Mastercook to jakas chińszczyzna na rynku pralek.

#27 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 marzec 2010 - 17:20

Zeby ten syf dobrze działał to by trzeba mielić samą wodę i to przegotowaną,ewentualnie z Calgonem

#28 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2010 - 17:03

mam do pana prosbe potrzebuje instrukci obsługi do pralki mastercook pfd-93

#29 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2010 - 12:46

niestety ale moja to ptd136

#30 Guest_Krzychu

Guest_Krzychu
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2010 - 09:57

Taaaak, moja pralka nie pobiera proszku. W pojemniku na proszek nawet po najbardziej intensywnym praniu widać, że wpadło do niego co najwyżej kilka kropel wody - reszta proszku jest totalnie sucha. Pralka jest nówka sztuka oczywiście przed opuszczeniem fabryki sprawdzona przez speców od kontroli jakości. Zastanawiam się jakim cudem trafiła do klienta z takim felerem. Acha - przeczytałem instrukcję i już wiem kiedy i do której przegródki wsypać proszek - niestety nie pomogło to w rozwiązaniu problemu. Czy powinienem podać nazwę producenta pralki?

#31 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 26 maj 2010 - 11:44

Jezeli rzeczywiście naprawia Pan takie prallki to powinien Pan wiedzieć ze akurat w tym modelu jest pompka z filtrem samoczyszczacym, więc bez sensu jest wypowiadanie sie na tematy o ktorych nie ma Pan zielonego pojęcia

#32 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 29 maj 2010 - 10:50

mam pralke 3 lata i juz sie zepsula dziadostwo

#33 Guest_anka

Guest_anka
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2010 - 20:38

szkoda że nie przeczytałam tej strony przed zakupem pralki tej firmy......
moja jest tak inteligentna, że do każdego prania dodaje prawie przed zakończeniem cyklu kolejne 50 min prania.Producent tłumaczył mi że w instrukcji jest zapis iz pralka sama reguluje czas prania.Ciekawe, że nigdy go nie skraca....jak dla mnie porażka, ciekawe co mnie jeszcze czeka, bo pralka ma dopiero 2 miesiące

#34 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2010 - 14:19

ZDECYDOWANIE ODRADZAM!!!!!

A ten specjalista który jest taki "mądry" na tym forum to pewnie serwisant Mastercooka :)

Moja pralka "BUBEL" od Mastercook ma nie całe półtora roku. Dwa razy był lepiony bęben, za trzecim razem wymieniono go i teraz znowu leje się woda na łazienkę.
Dziwi mnie tylko że ten pan specjalista nie weźmnie pod uwagę faktu że inne pralki aż tak często się nie psują. Moje dwie poprzednie pralki miałam po ok dziesięc lat...pierwszą zmieniłam choć nigdy mnie nie zawiodła na lepszy model, nowoczesniejszy a drugą ze względów gabarytowych przy zmianie mieszkania.Półtora roku temu zachciało mi sie pralki ładowanej od góry. Pan w sklepie polecił mi obecną Mastercook i tu zaczęły się moje problemy. Pan specjalista na forum niech mi nie chrzani o pieniążkach i duperelach....bo każda poprzednia moja pralka sprawdzała się i spisywała nawet jak ze spodni synka wypadły nawet GWOŹDZIE !!!! Teraz mam dzieci dorosłe, piorę mniej i rzadziej a ten BUBEL nawala od chwili zakupu. Wystarczy że oderwie się guzik z jeansów i zanim zakończy pracę pralka to już jest za późno bo obudowa pęknie. Sąsiadów zalałam już 4 razy. Dzisiaj ten BUBEL ląduje na śmietniku.
Do tego też nawala grzałka,nie zawsze załączy się pranie. BUBEL I TYLE!!!!

Nadmienie jeszcze tylko że pralki poprzednie służyły jeszcze wiele lat moim znajomym. Jedna z nich do dziś, bez napraw.

Pozdrawiam pana SPECJALISTĘ :)

Serdecznie i ciepło pozdrawiam wszystkich naciągnietych na ten bubel i życzę miłego dnia.

#35 Guest_piotrek

Guest_piotrek
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2010 - 00:58

Witam! Przyczyną dziury w bębnach pralek tej firmy jest zbyt mała odległość kosza piorącego od zbiornika, jest to niewątpliwie badziew konstrukcyjny i nie ma co tu dyskutować o masie monety 10gr rozpędzonej do 1200obr na min! Bzdura! Bęben zrobiony z KIEPSKIEGO tworzywa.
Należy się z tym niestety oswoić - producenci obniżając ceny produktów zarabiają głównie na serwisowaniu swoich urządzeń - przyczyna? Wolny rynek i piętno chińszczyzny.
Pozdrawiam.

#36 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2010 - 16:51

Witam, mam podobny problem z pralką:) Niestety w gwarancji jest zapis , że mechaniczne uszkodzenia nie podlegają gwarancji. A takie właśnie jest rozbicie- przedziurawienie zbiornika. Niestety albo płatna naprawa albo zmiana pralki na inną (nie mastercook)
Tylko nie ma żadnej gwarancji, że tam nie będzie podobnej sytuacji.

Pozdrawiam
A.Nowakowski

#37 Guest_niezadowolony

Guest_niezadowolony
  • Goście

Napisano 16 listopad 2010 - 23:50

Ja także kiedyś dałem się naciąć na ten bubel masterccoka. Moja wysiadła po tygodniu użytkowania. Oczywiście przyjechał serwisant, zaczął od szukania monety na dnie kosza. jak znalazł uśmiechnął sie i oczywiście odmówił naprawy gwarancyjnej. Jak go wyśmiałem to znaleziony pieniążek wrzucił do bębna i odjechał. Panowie problem doskonale znali i od razu wiedzieli co i gdzie szukać. Pralka do prania czystej wody bo nikt przecież nie będzie odpruwał guzików przed praniem a moneta pozostawiona w kieszeni to tylko kwestia czasu. Jak zauważyłem problemem jest źle umieszczony filtr i źle wyprofilowany kształt kosza bębna. Jest tam ostra krawędź i jak tylko cos w stylu monety, kamyczka , guzika wpadnie pomiędzy kosz a bęben to zaklinuje się o tą krawędź i wirujący bęben wybije w koszu dziurę. Bubel konstrukcyjny i tyle. Ja pralkę odstawiłem do sklepu na niezgodność i tak skończyła się moja przygoda z tym shitem. Eletrolux nie ma problemu z guzikami, jak coś wpadnie to wyjmuję z filtra i po kłopocie.

#38 Guest_aA.

Guest_aA.
  • Goście

Napisano 24 listopad 2010 - 19:57

Witam! Posiadam pralkę Mastercook od góry ładowaną i jest do niczego gdyż mam ją od sierpnia 2010r i juz w listopadzie był serwisant wymienić bęben i silnik;/ Prała bardzo głośno na tem 60 st śmierdziała spalonym plastikiem i co najgorsze ubrania z delkatnej satyny i zasłonki i ręczniki był pozaciągane!!! wszystkie nowe rzeczy zniszczone! i znów musze dzwonić żeby coś z tym zrobili! MASAKRA

#39 Guest_kolejna niezadowolona

Guest_kolejna niezadowolona
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2010 - 18:47

Ja również uważam pralki Mastercook za straszny bubel, jednak czytając Wasze opisy cieszę się, że moja "aż" tak długo wytrwała (ok 2,5 roku). Jednak nie myślcie, że przez ten okres wszystko było w porządku... Od samego początku skrzypi przy kazdym praniu, a ostatnio zaczęła wydawać z siebie dużo bardziej niepokojące odgłosy. Brzmiało to tak, jakby ktoś zgniatał plastikową butelkę. Od razu po praniu rozkręciłam pralkę, ale nie zauważyłam, żadnych pęknięć plastiku, zadnej wody, w filtrze pusto (ufff myślałam, że znajdę tam nieszczęsne 10gr ;) ). Teraz robię pranie kontrolne, ale na razie cisza. Zobaczymy po ilu praniach to się powtórzy (już wcześniej coś takiego miało miejsce 2, 3 razy, ale dzisiaj zdecydowanie głośniej).
Jak dla mnie najgorszy jest fakt, że pralka nie jest moja, tylko właściciela mieszkania, które wynajmuję. Gdyby coś się z tą pralką stało, to będę płacić za nieswój bubel, bo przecież kto mi uwierzy, że to nie moja wina :(

#40 Guest_kolejna niezadowolona

Guest_kolejna niezadowolona
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2010 - 18:53

... zapomniałam dodać jeszcze jednego. Ciekawa jestem, czy ten pan, który tak wychwala te pralki sam by sobie taką wstawił do swojego domu?
Wie Pan, śmierdzi od Pana pracownikiem Mastercooka na kilometr. Przeczytałam dzisiaj kilka for poświęconych tym pralkom i wie Pan co, Pańska opinia jest jedyną pozytywną jaką znalazłam. Jednak ja to rozumiem, za pisanie pozytywnych komentarzy całkiem nieźle płacą, jednak wcale mnie Pan nie przekonał, bym do swojego mieszkania wstawiła ową pralkę. Wręcz przeciwnie, utwierdził mnie Pan tylko w przekonaniu, że na siłę próbujecie wcisnąć nam to badziewie, wpierając, że całe zło tego świata leży po stronie nieczytających instrukcjii klientów.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych