Skocz do zawartości

wyprzedzanie na lewoskręcie i stłuczka

34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-kriss-ol

Guest_-praw-kriss-ol
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2010 - 09:47

Witam,
sprawa wydaje się oczywista jak dla mnie ale policja jak zwykle widzi wszystko inaczej godzinie 17:05 wracając motocyklem z pracy do domu na ul.Muszkieterów w warszawie wyprzedzałem ciąg pojazdów stojących w korku lub poruszających się z niewielką prędkością jak to motocyklem jechałem praktycznie po osi jezdni jeśli to było możliwe lewą stroną droga dwukierunkowa samochód stojący w korku nagle skręca w lewo na skrzyżowaniu równoległym lecz nie oznakowanym żadnymi znakami nie sygnalizując zamiaru skrętu choć oczywiście kierujący uparcie twierdzi że widział mnie w lusterku i kierunkowskaz włączył, uderzyłem go prawą stroną w jego lewe tylne drzwi nie było dużej prędkości może 50-60/h odbiłem się od niego spadłem z motoru koziołkując przy tym kilkakrotnie całe szczęście że nic nie jechało z przeciwka i skończyło się zadrapaniami policja uznała moją winę ponieważ wyprzedzałem na skrzyżowaniu oczywiście mandatu nie przyjąłem i oczekuję na sprawę w sądzie
wyraźcie proszę swoją opinię na ten temat

Dziękuję bardzo za komentarze

#2 Guest_-praw-gruby

Guest_-praw-gruby
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2010 - 20:06

26) wymijanie – przejeżdżanie (przechodzenie) obok pojazdu lub uczestnika ruchu
poruszającego się w przeciwnym kierunku;
27) omijanie – przejeżdżanie (przechodzenie) obok nieporuszającego się pojazdu,
uczestnika ruchu lub przeszkody;
28) wyprzedzanie – przejeżdżanie (przechodzenie) obok pojazdu lub uczestnika
ruchu poruszającego się w tym samym kierunku;
jak było nie wiem ale skoro stał to patrz wyżej

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2010 - 22:42

tak oczywiście czytałem artykuły związane ze sprawą i dlatego nie przyjąłem mandatu kierowca wykonujący manewr skrętu w lewo jest obowiązany upewnić się że inny pojazd nie rozpoczął manewru wyprzedzania tym bardziej że nie sygnalizował zamiaru skrętu w lewo kierunkowskaz nie był włączony ponadto gość stwierdził że widział mnie w lusterku skoro mnie widział że wyprzedzam to dlaczego skręcał czyżby świadomie skręcił żeby wymusić wypłatę odszkodowania a może chęć pokazania motocykliście że jest intruzem na drodze i w każdej sytuacji będzie winny a może świadome usiłowanie zabójstwa bo jak wiemy motocykl z samochodem nie ma najmniejszych szans na wygraną

#4 Guest_-praw-kriss-ol

Guest_-praw-kriss-ol
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2010 - 22:44

poprzedni post należy do Mnie jestem zestresowany sytuacją i nie zwróciłem uwagi że nie byłem zalogowany

#5 Guest_-praw-kriss-ol

Guest_-praw-kriss-ol
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2010 - 22:45

Oddział 4

Zmiana kierunku jazdy lub pasa ruchu

Art. 22.

1. Kierujący pojazdem może zmienić kierunek jazdy lub zajmowany pas ruchu tylko z zachowaniem szczególnej ostrożności.

2. Kierujący pojazdem jest obowiązany zbliżyć się:

1. do prawej krawędzi jezdni - jeżeli zamierza skręcić w prawo;
2. do środka jezdni lub na jezdni o ruchu jednokierunkowym do lewej jej krawędzi - jeżeli zamierza skręcić w lewo.

3. Przepisu ust. 2 nie stosuje się, jeżeli wymiary pojazdu uniemożliwiają skręcenie zgodnie z zasadą określoną w tym przepisie lub dopuszczalna jest jazda wyłącznie w jednym kierunku.

4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony.

5. Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru.

wydawałoby się że wszystko jest jasne ale policjanci wszystko widzą inaczej na dodatek powiedział mi że będę musiał w sądzie udowodnić że jestem nie winny a przecież to winę powinno się udowadniać a nie niewinność

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2010 - 13:20

na skrzyżowaniach nie wolno wyprzedzać, wyjątek stanowią skrzyżowania o ruchu kierowanym (np. syganalizacją świetlną), wina pana motocyklisty, - panowie na motorach, jeżeli chcecie być traktowani na równi z innymi uzytkownikami to proszę również tak się zachowywać w stosunku do nich

#7 Guest_-praw-kriss-ol

Guest_-praw-kriss-ol
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2010 - 20:28

wszystko się zgadza kolego tylko jest jedna zasadnicza różnica panowie w samochodach i nie tylko mają obowiązek korzystania z lusterek i kierunkowskazów jak wskazuje ust.4 art.22-go oddziału 4, Ja wyprzedzając na skrzyżowaniu nie stwarzałem zagrożenia na drodze tym bardziej nie stwarzałem zagrożenia życia lub zdrowia innych uczestników ruchu "PATRZ W LUSTERKA MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE" każdy ma takie samo prawo korzystać z drogi po prostu panom w samochodach nie wszystkim oczywiście żal patrzeć jak motor w korku jedzie a samochody stoją tylko wyobraźmy sobie sytuację kiedy wszyscy motocykliści wsiadają do samochodów i o ile wydłuża się czas stania w takich korkach

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2010 - 11:25

".... Ja wyprzedzając na skrzyżowaniu nie stwarzałem zagrożenia na drodze..." - mocny tekst, tym bardziej, że doprowadziło to do kolizji

#9 Guest_Pietro697

Guest_Pietro697
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2010 - 21:24

wszystko się zgadza kolego tylko jest jedna zasadnicza różnica panowie w samochodach i nie tylko mają obowiązek korzystania z lusterek i kierunkowskazów jak wskazuje ust.4 art.22-go oddziału 4, Ja wyprzedzając na skrzyżowaniu nie stwarzałem zagrożenia na drodze tym bardziej nie stwarzałem zagrożenia życia lub zdrowia innych uczestników ruchu "PATRZ W LUSTERKA MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE" każdy ma takie samo prawo korzystać z drogi po prostu panom w samochodach nie wszystkim oczywiście żal patrzeć jak motor w korku jedzie a samochody stoją tylko wyobraźmy sobie sytuację kiedy wszyscy motocykliści wsiadają do samochodów i o ile wydłuża się czas stania w takich korkach

Nie masz prawa wyprzedzać na skrzyżowaniu bez względu czy jedziesz motorem czy samochodem. Kolizja powstała w chwili popełniania przez ciebie wykroczenia, więc nie ma tu o czym dyskutować. Spowodowałeś ogromne zagrożenie w ruchu drogowym, wyprzedzając w miejscu niedozwolonym. To, że kierowca nie włączył kierunku nie ma większego znaczenia, bo to ty jesteś winny zaistniałej sytuacji.

#10 Guest_-praw-kriss-ol

Guest_-praw-kriss-ol
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2010 - 21:33

Pomyśl człowieku że jadąc prosto nawet wyprzedzając na skrzyżowaniu nie robię nikomu krzywdy a manewr skrętu w lewo jest najniebezpieczniejszym manewrem pod względem zagrożenia właśnie ze względu na to że mało kto w odpowiednim czasie sygnalizuje manewr, nie mówiąc o patrzeniu w lusterka jeśli tak jeździsz to tylko kwestia czasu jak ktoś w Ciebie przywali na lewoskręcie miejmy nadzieję że nie odbierzesz nikomu życia w ten sposób. Będzie wyrok w tej sprawie to go opiszę bo na chwilę obecną niczego konkretnego się nie dowiedziałem.

#11 Guest_mac

Guest_mac
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2010 - 18:19

Jeżeli dobrze zrozumiałem twój opis zdarzenia: omijałeś lewą stroną ciąg pojazdów i na wysokości skrzyżowania jeden z nich rozpoczął manewr skrętu w lewo i wtedy doszło do kolizji?. Jeżeli tak, to sprawa wygląda w ten sposób, że na miejscu zdarzenia musiałbyś mieć świadka, który potwierdzi że w momencie kiedy omijałeś pojazd kierowca ruszył i to w dodatku zmieniając kierunek jazdy. Oczywiście ty takie samo musiałbyś złożyć wyjaśnienie Tylko wtedy masz szanse na pozytywny obrót sprawy. Jeżeli takowych świadków nie masz i jest słowo przeciwko słowu to szanse masz małe wygrania sprawy, bo Policja stwierdzi(tak jak to zresztą zrobiła i moim zdaniem słusznie) nie prawidłowy manewr wyprzedzania, jako okoliczność, która spowodowała zdarzenie. Sam zresztą piszesz w swoim poście że kierowca skręcał znaczy jechał i dlatego policja oceniała to jako wyprzedzanie. W tym momencie nie masz co powoływać się na przepisy z zakresu zmiany kierunku jazdy bo nie mają one żadnego znaczenia gdyż przy tym orzeczeniu Policj bezpośrednią przyczyną zdarzenia było nie prawidłowe wyprzedzanie nie ma więc znaczenia w jaki sposób tamten uczestnik wykonywał skręt.

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2010 - 09:55

Panie kriss-ol, chyba nie rozumie Pan przepisów ruchu drogowego,skoro jest zakaz wyprzedania na skrzyżowaniu tzn. że obowiązuje on wszystkich bez wyjątku (motocyklistów też) i nie obowiązuje on jedynie w celu wskazania winnego, tylko aby Panu i innym zapewnić bezpieczeństwo. Wystarczyło dostosować się do przepisów, wykonać manewr w innym dozwolonym miejscu. Niedługo może zacznie Pan przejeżdżać na czerwonym świetle, i tłumaczyć, że przecież skrzyżownie było puste w momencie gdy Pan wjeżdżał i nie robi Pan przecież nikomu krzywdy ? - do czasu. Jeżeli Pana teksty nie są tylko dziecinną prowokacją, a rzeczywiście Pan tak interpretuje przepisy rd to znajduje się Pan na prostej drodze conajmniej na ortopedię. Proszę lepiej zawczasu pomyśleć o rodzinie i innych użytkownikach drogi i przesiąść się do komunikacji zbiorowej.

#13 Guest_-praw-pyro

Guest_-praw-pyro
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2010 - 00:36

Drobna uwaga. Jadąc 50-60km/h wyprzedzając pojazdy toczące się jeden przy drugim w korku można nie zauważyć kierunkowskazu.

#14 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2010 - 09:50

Drobna uwaga. Jadąc 50-60km/h wyprzedzając pojazdy toczące się jeden przy drugim w korku można nie zauważyć kierunkowskazu.

ale co to ma wspólnego z naruszeniem zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniu, bez względu na to czy pan kriss-ol udowodni, czy też nie, brak sygnalizowania przez pana z auta manewru skrętu w lewo , dla swojego bezpieczeństwa zgodnie z przepisami nie powinien podejmować takiego manewru w tym miejscu

#15 Guest_-praw-kriss-ol

Guest_-praw-kriss-ol
  • Goście

Napisano 15 październik 2010 - 22:14

"PATRZ W LUSTERKA MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE" widzę że wam to nic nie mówi właśnie takim durnym zachowaniem możecie odebrać komuś życie lub zdrowie, będzie wyrok będą komentarze i jeszcze raz przypomnę że nawet włączony kierunkowskaz nie zwalnia z obowiązku podkreślam OBOWIĄZKU upewnienia się że można ten manewr wykonać bezpiecznie nie zajeżdżając nikomu drogi.

#16 Guest_-praw-dixti

Guest_-praw-dixti
  • Goście

Napisano 16 październik 2010 - 11:20

"PATRZ W LUSTERKA MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE" widzę że wam to nic nie mówi właśnie takim durnym zachowaniem możecie odebrać komuś życie lub zdrowie (...)

Takim zachowaniem było wyprzedzanie przez Pana w miejscu do tego niedozwolonym.

#17 Guest_silvo44

Guest_silvo44
  • Goście

Napisano 16 październik 2010 - 11:50

"PATRZ W LUSTERKA MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE"

... debilne zdanie wymyślone przez ,,dawców'' aby próbować wymusić na kierowcach sam osobowych jeszcze jeden obowiązek ...
... kierowcy mają uważać na pieszych, rowerzystów, TIR-y, żaby, sarny, jeże i co tam jeszcze ...
... dlaczego nie przestrzegasz przepisów PoRD ??? w czym jesteś lepszy ??? dlaczego motocykliści nie stoją w korku jak wszyscy ??? który przepis upoważnia Cię do omijania stojących samochodów wbrew prawu(jak sam piszesz - pod prąd)??? Twoje subiektywne odczucie, że nie stwarzasz zagrożenia nikogo nie interesuje ...
... życzę Ci sprawiedliwego wyroku - wysoki mandat i trochę punktów ostudzi może Twoją chęć pokazania innym kto rządzi na drodze ... pozdro ...

#18 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 październik 2010 - 11:17

niech Pan nie przynosi wstydu innym motocyklistom, już policjant Pana oświecił wskazując winnego, szuka Pan na siłę wytłumaczenia cwanickiego zachowania na skrzyżowaniu , uważam, że ma Pan marne szanse w sądzie ze swoim podejściem i naklejkami - życzę jednak powodzenia w końcu to dziki kraj, proszę pochwalić się werdyktem

#19 Guest_-praw-kriss-ol

Guest_-praw-kriss-ol
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2011 - 10:39

Dla tych "najmądrzejszych" co niby znają przepisy ruchu drogowego, proszę sobie przeczytać
http://books.google....epage&q&f=false

Oddział 4 art.22.1, 2, 4, 5.
No i orzecznictwo Sądu Najwyższego w takich sprawach a w szczególności początek który jest poniżej wymienionych artykułów.

#20 Guest_-praw-kriss-ol

Guest_-praw-kriss-ol
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2011 - 10:47

"PATRZ W LUSTERKA MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE"

... debilne zdanie wymyślone przez ,,dawców'' aby próbować wymusić na kierowcach sam osobowych jeszcze jeden obowiązek ...
... kierowcy mają uważać na pieszych, rowerzystów, TIR-y, żaby, sarny, jeże i co tam jeszcze ...
... dlaczego nie przestrzegasz przepisów PoRD ??? w czym jesteś lepszy ??? dlaczego motocykliści nie stoją w korku jak wszyscy ??? który przepis upoważnia Cię do omijania stojących samochodów wbrew prawu(jak sam piszesz - pod prąd)??? Twoje subiektywne odczucie, że nie stwarzasz zagrożenia nikogo nie interesuje ...
... życzę Ci sprawiedliwego wyroku - wysoki mandat i trochę punktów ostudzi może Twoją chęć pokazania innym kto rządzi na drodze ... pozdro ...

Możecie nazywać motocyklistów jak chcecie co nie znaczy że nie mamy takiego samego prawa do poruszania się po drogach. Nikomu nie pokazuję kto rządzi na drodze bo nie mam 15 lat, po prostu korzystam z możliwości jakie daje mi motocykl i nie znaczy to że się popisuje na drodze jak pan to sugeruje.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych