Kategorie
Skocz do zawartości

pierwszy wynik 0,21 promila, drugi i trzeci 0,00

Gość -praw-michal240
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość -praw-michal240

CYTATArt. 87. § 1. Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,

podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.

§ 2. Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania inny pojazd niż określony w § 1,

podlega karze aresztu do 14 dni albo grzywny.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 lub 2 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

CYTATArt. 29. § 1. Zakaz prowadzenia pojazdów wymierza się w miesiącach lub latach, na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

§ 2. Orzekając zakaz prowadzenia pojazdów określa się rodzaj pojazdu, którego zakaz dotyczy.

§ 3. Zakaz, o którym mowa w § 1, obowiązuje od uprawomocnienia się orzeczenia. Orzekając zakaz nakłada się obowiązek zwrotu dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdu, jeżeli dokument ten nie został zatrzymany. Do chwili wykonania tego obowiązku okres, na który orzeczono zakaz, nie biegnie.

§ 4. Na poczet zakazu prowadzenia pojazdów zalicza się okres zatrzymania prawa jazdy lub innego dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdu.

Gość -praw-michal240

witam :-)

może ktoś mi pomoże, zostałem zatrzymany do kontroli i badania alkomatem. Po pierwszym badaniu wynik wyszedł 0,1 mg/l co odpowiada 0,21 promila, drugi wynik po 15 minutach wynosił 0,00 i trzeci też 0,00 Jednak policjant zatrzymał moje prawo jazdy. Następnie dostałem telefon o zgłoszenie się do komisariatu, dalej sprawa trafiła do Sądu Grodzkiego :cry: :-D

Może ktoś mi pomoże czy mogą zatrzymać prawo jazdy -myślą że mogą.

W jaki sposób się bronić ?

może w ten sposób alkomat chyba ma jakiś błąd pomiaru?

Pomocy !

Gość -praw-michal240

SKORO MOŻNA MIEĆ 0,20 PROMILA BO TYLE MOŻNA JAK USTAWA PRZEWIDUJE A JAK ALKOHOMETR POKAZAŁ O 0,01 !!! PROMILA WIĘCEJ, WIĘCEJ CHYBA WYNOSI BŁĄD POMIERU?

CZYLI JAK KTOŚ PRZEKROCZY O 0,01 PROMILA JÓŻ JEST CO NAJMNIEJ NIEOBLICZALNY ALBO POTENCJALNYM KAMIKADZE, NALEŻY MU UNIEMOŻLIWIĆ JAZDE I NIEZWŁOCZNIE ODEBRAĆ PRAWO JAZDY

Gość -praw-pasjonat

Nie ma znaczenia, popełnił Pan wykroczenie. Od 0,2 do 0,5 promila to wykroczenie. Sąd przyjmie, że miał Pan tendencję spadającą.

CYTATArt. 29. § 1. Zakaz prowadzenia pojazdów wymierza się w miesiącach lub latach, na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

§ 2. Orzekając zakaz prowadzenia pojazdów określa się rodzaj pojazdu, którego zakaz dotyczy.

§ 3. Zakaz, o którym mowa w § 1, obowiązuje od uprawomocnienia się orzeczenia. Orzekając zakaz nakłada się obowiązek zwrotu dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdu, jeżeli dokument ten nie został zatrzymany. Do chwili wykonania tego obowiązku okres, na który orzeczono zakaz, nie biegnie.

§ 4. Na poczet zakazu prowadzenia pojazdów zalicza się okres zatrzymania prawa jazdy lub innego dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdu.

Gość -praw-gruby

. 135. 1. Policjant:

1) zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w razie:

a) stwierdzenia, że kierujący pojazdem znajduje się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie do alkoholu,

2) może zatrzymać prawo jazdy za pokwitowaniem w razie uzasadnionego podejrzenia, że kierowca popełnił przestępstwo lub wykroczenie, za które może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

2. Pokwitowanie zatrzymania prawa jazdy z przyczyn, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. b-d oraz w pkt 2, uprawnia do kierowania pojazdem w ciągu 7 dni.

podstawa prawna zatrzymania jest -powyższy art prawa o ruchu drogowym.te kilka łyków to możliwa sytuacja.można by tu kombinować

ZARZĄDZENIE NR 496 KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI

z dnia 25 maja 2004 r.

w sprawie badań na zawartość w organizmie alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu

§ 4. Badania urządzeniami elektronicznymi nie należy przeprowadzać przed upływem 15 minut od chwili zakończenia spożywania alkoholu lub palenia tytoniu przez badanego

• 3 lata później...

Witam,

zostałem zatrzymany po spożyciu alkoholu. Wypiłem dzień wcześniej, alkomat wykazał 0,36 promila, jednak co mnie dziwi przy drugim dmuchaniu wykazało 0,40. Zaznaczę, że biorę leki na cukrzycę. Po konsultacji z lekarzem ten stwierdził, że to właśnie leki mogły spowodować, że miałem tendencję zwyżkową. Zdarzyło mi się to po raz pierwszy. Przed wyjazdem badałem się nieatestowanym alkomatem w pracy i wykazało 00.00. Jak myślicie czy sąd weźmie to pod uwagę? Jakiej kary mogę się spodziewać? Nie ukrywam, że zależy mi na odzyskaniu prawa jazdy, bo jestem zawodowym kierowcą. Czy kara zatrzymania prawa jazdy do roku wchodzi w grę w moim przypadku? Proszę o odpowiedź.

Gość Innocenty
Nie dużo pomaga podawanie suchych przepisów, gdy gość się pyta o zakres błędu urządzenia pomiarowego. Niestety, policyjne alkomaty są teraz tak dobre, że ten błąd praktycznie nie ma znaczenia. Pamiętam że parę lat temu zakres błędu był 0,01% jednak teraz używają znacznie nowocześniejszych alkomatów. Jeżeli po 15 minutach wynik był zero, to jaka tu tendencja spadkowa? Pierwszy pomiar w tym przypadku faktycznie mógł być błędem, ale nie ze względu na własciwość alkomatu tylko może pan palił papierosa wcześniej, albo np zjadł jabłko? Ciężko żeby ktoś wytrzeźwiał do zera w piętnaście minut. Pozdrawiam!

Po 15 minutach był wynik 0,40 dlatego bardzo mnie to dziwi. 00,00 wykazał nieatestowany alkomat w pracy, którym badałem się przed wyjazdem w trasę. Godzinę później już nie miałem prawka. Gdybym wiedział, że wszystko ze mnie nie wyparowało w życiu bym nie pojechał. Nieatestowany alkomat jednak był niewiarygodny. Tylko pytanie czy sąd może wziąć to pod uwagę? I jaką karę może mi wymierzyć.

• 3 tygodnie później...
Drodzy madrzejsi. Dzisiaj zatrzymano mnie do kontroli na zawartosc alkoholu we krwi. Kontrolowano mnie o godzinie ok. 23:00. Przyznam, ze dzien wczesniej popilem i to sporo. Pierwsze badanie wykazalo 0,12 promila, drugie po 15 minutach 0,08. Wiem ze tlumaczenie ze w tym dniu nic nie pilem to zadne tlumaczenie, ale jestem kierowca zawodowym mam na dniach przesiasc sie z solowek na zestawy, wiec jest to moj zawod i moje zrodlo dochodow. Wdzieczny bym byl za informacje czy w tej sytuacji moga mi zatrzymac prawo jazdy? Wdzieczny bede za kazda fachowa opinie na ten temat.

Podczas kontroli mi nie zabrali, ale chcialem sie poprawic bo pisalem o promilach a to chyba byl wynik w mg/cm3, ale w kazdym razie po drugim badaniu policja powiedziala, ze moge jechac dalej, ale skontaktuje sie ze mna ktos z komendy w celu zlozenia wyjasnien i tam sie dowiem jakie ponose konsekwencje

• 3 tygodnie później...

Pierwsze badanie u mnie pokazało 0,36, drugie po 15 minutach 0,00, trzecie po pół godzinie 0,00.

Przyczyna: alkotest nie został dokładnie przedmuchany po poprzednim użyciu (badano zalanego w trzy d..., miał ponad 4). Tak orzekł biegły!!!

Uważajcie na dziwne wyniki pomiarów!!! Cuda się zdarzają. Kiedyś były (na prowincji) przypadki wstrzykiwania alkoholu w ustniki alkotestów przez pomysłowe "misie" ale się wydało, jak wyszło że gość ma 12 promili i chodzi normalnie.

• 5 lat później...
Witam wszystkich, pierwsze badanie wykazało mi 0,26 kolejne 0,20 i zostało mi zabrane prawko. Moje pytanie czy jeśli nigdy wcześniej nie byłem karany w tej sprawie czy bd poważne konsekwencje, jestem młodym kierowcą, prawko mam od 2 lat. Na ile grozi mi zakaz prowadzenia pojazdów i jaka kara grzywny?

• 5 lat później...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...