Skocz do zawartości

jak eksmitowac niezameldowaną osobę

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_eszaw79

Guest_eszaw79
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2012 - 20:01

witam, sprawa wygląda tak. W mieszkaniu matki mieszka jej były konkubent. Pan X nie posiada meldunku w jej mieszkaniu i nie ma zamiaru się wyprowadzić. Proszę o pomoc jak tego pana można eksmitować z tego mieszkania. Pan ten nie posiada żadnego meldunku w innym lokalu jest tak jakby w tym momencie bezdomny, nie posiada żadnych dochodów, nie dokłada się na utrzymanie lokalu. Po prostu żeruje w tym momencie na bezradności matki. Słyszałam że przy eksmisji matka musiałaby wskazać lokal zastępczy dla tego Pana? Co jest nierealne. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej sprawy.

#2 Guest_Rena

Guest_Rena
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2012 - 22:24

Nie jestem prawnikiem, ale jeśli matka na pewno chce się pozbyć niechcianego lokatora, to niech wymieni zamki w drzwiach. Pan nie może przyjść z policją, bo nie ma meldunku, nie ma więc żadnego tytułu prawnego do przebywania w lokalu.

#3 Guest_Sargon

Guest_Sargon
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2012 - 23:06

Meldunek NIE DAJE żadnego prawa do lokalu.

Można złożyć zawiadomienie o przestępstwie z art.193kk po uprzednim wezwaniu Pana do opuszczenia lokalu.
Można wymienić zamki w drzwiach.
Policja do tego nic nie ma.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2013 - 17:09

Meldunek NIE DAJE żadnego prawa do lokalu.

Można złożyć zawiadomienie o przestępstwie z art.193kk po uprzednim wezwaniu Pana do opuszczenia lokalu.
Można wymienić zamki w drzwiach.
Policja do tego nic nie ma.

W tym przypadku nie zgadzam się z tą wypowiedzią,ponieważ art.193 kk dotyczy naruszenia miru domowego,a w tym przypadku takiego naruszenia nie było,ponieważ Pan ten tam mieszka,ma tam na pewno swoje rzeczy i tam jest jego centrum życiowe,dlatego nawet jeżeli nie jest tam zameldowany bez eksmisji nie można go wyrzucić i ma tam prawo przebywać.Dokładnie art.ten ma taki zapis:
Art. 193 K.K.: Kto wdziera się do cudzego domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do roku.
Jeżeli zostaną wymienione zamki,to Pan też może zgłosić na Policji,że zostało popełnione przestępstwo,ponieważ nie ma on możliwości korzystania z własnych rzeczy.
W tym przypadku tylko właściciel mieszkania/matka może wymówić ten lokal temu Panu,a jak go dobrowolnie nie opuści powinna złożyć wniosek do sądu o eksmisję go z tego lokalu.

#5 Guest_Jagna N

Guest_Jagna N
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2019 - 11:51

Jestem w podobnej sytuacji, z tym że niechciany lokator, ojciec mojego drugiego dziecka ktory przebywa u mnie w mieszkaniu nie jest zameldowany u mnie tylko u swojej matki czyli ma gdzie mieszkać. Co mi radzicie w tej sytuacji? Czytałam tu o wymianie zamków, ale ma tu swoje rzeczy. Co z tym jego przybytkiem? Z góry dzięki za odpowiedź?

#6 Taliczan

Taliczan

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 20 październik 2019 - 13:23

Spakuj w jakieś kartony nie przejmuj się rzeczami. Wyrzucić ich nie możesz bo czasem zostaniesz posądzona o kradzież

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych