Skocz do zawartości

ubezpieczona przez zakład w PZU - dodadkowe fundusze za urodzenie dziecka

wróć do serwisu Kadry 85 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_gabii800

Guest_gabii800
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2008 - 17:37

Witam Mam pytanie dotyczące wypłacenia przez PZU dodatkowych pięniedzy z tytułu urodzenia dziecka. Pracownica jest ubezpieczona przez zakład, jakie dokładnie dokumenty musimy wypełni, aby pracownica otrzymała dodatkowe fundusze?

#2 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2008 - 19:17

zapewne należy wypełnić wniosek o wypłatę takiego świadczenia, dołączając odpis aktu urodzeniaskoro macie grupową polisę to powinna być osoba, która prowadzi sprawy tego ubezpieczenia

#3 Guest_Blanka35

Guest_Blanka35
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2008 - 20:01

Musisz wypełnić druk Pzu Poświadczenie płatnika składek gdzie wypełniasz rodzaj i numer polisy oraz dane dotyczące ubezpieczonego i ubezpieczyciela oraz informacje o dacie wpłaty ostatniej składki PZU. Dodatkowo zainteresowany pracownik musi wypełnić druk PZU - zgłoszenie Urodzenia dziecka oraz dyspozycję wypłaty. Z tymi dokumentami + Oryginał deklaracji przystąpienia do Ubezpieczenia pracownik zgłasza się do terenowej jednostki PZU i tam załatwia resztę Formalności. Jeśli nie masz odpowiednich druków PZU to zgłoś się do PZU dadzą ci bez problemu lub zaloguj się na stronie WWW. znamysie.pl i ściągnij Pozdrawiam

#4 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2009 - 15:29

mam pytanie: czy jeśli będę ubezpieczona indywidualnie to czy również otrzymam pieniądze z tytułu urodzenia dziecka proszę o szybka odpowiedz?

#5 Guest_Ada

Guest_Ada
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2009 - 15:38

no zalezy jak masz w umowie i jaki zakres swiadczen przysluguje musisz sprawdzic- choc wydaje mi sie ze tak

#6 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2009 - 15:39

Zalezy jakie to będzie ubezpieczenie. Jesli polisa obejmuje wypłatę za urodzenie dziecka, to oczywiście tak.

#7 Guest_Justka

Guest_Justka
  • Goście

Napisano 21 luty 2009 - 22:00

żeby dostać wypłatę tego świadczenia..? Dodam, że został mi m-c do porodu..

#8 Guest_madzia

Guest_madzia
  • Goście

Napisano 21 luty 2009 - 23:16

pamiętajcie, że żeby otrzymać pieniążki z dodatkowego ubezpieczenia trzeba takie opłacać przez kilka miesięcy wstecz - sprawdźcie ile...

#9 Guest_monika

Guest_monika
  • Goście

Napisano 26 luty 2009 - 20:26

zazwyczaj na urodzenie dziecka jest 9 miesięcy karencji tj.przed przystąpieniem do pzu nie powinno się być w ciąży zeby otrzymać świadczenie na dziecko. wiem coś na ten temat bo prowadzę w firmie grupowe ubezpieczenia pracowników.

#10 Guest_marzenaz

Guest_marzenaz
  • Goście

Napisano 26 luty 2009 - 22:28

Warunki grupowego ubezpieczenia pracowników w PZU są różne, negocjowane są z Pracodawcą, należy więc sprawdzić umowę w firmie.

#11 Guest_bogda

Guest_bogda
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2009 - 19:27

oplacalam grupowe ubezpieczenie przez 7 miesiecy gdy urodzilam zglosilam sie do PZU o wyplate zasilku z tyt,urodzenia .powiedzieli ze nie dostane z uwagi ze nie oplacalam skladki przez 9 miesiecy .jak skladalam 1 wniosek mowiono o 6 miesiacach zadnego aneksu nie dostalam czy PZU wewnetrznie moze sobie zmieniac okresy czy o takim fakcie musi powiadoimic mnie prosze o odpowiedz .gdzie moge zlozyc skarge czy sie odwolac

#12 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2009 - 19:59

Odpowiedzi udzieli pracownik, zajmujący się obsługą ubezpieczenia grupowego PZU u twojego pracodawcy.

#13 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2009 - 18:30

chciałam sie ubespieczyc indywidualnie w pzu jestem w a odpow5 miesiacu ciazy i czy dostane jakies pieniazki za urodzenie prosze o pilna odpowiadz

#14 Guest_marg

Guest_marg
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2009 - 20:55

nie przypuszczam zeby ci się opłącało jeśli można by było w ogóle

#15 Guest_Anka

Guest_Anka
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2009 - 10:34

Córka urodziła dziecko w marcu - nie była ubezpieczona, więc nic nie dostała, natomiast zięć był w grupowym ubezpoieczeniu w swojej firmie 4 m-ce i dostał pieniążki.

#16 Guest_dziewcze

Guest_dziewcze
  • Goście

Napisano 27 październik 2009 - 13:26

?

#17 Guest_dziewcze

Guest_dziewcze
  • Goście

Napisano 27 październik 2009 - 13:29

A kto pomoże mi w takiej sprawie? jestem ubezpieczona w PZU grupowo z zakładu pracy, a mój mąż indywidualnie także w PZU.W przypadku urodzenia dziecka oboje otrzymamy świadczenie? czy tylko jedno z rodziców? zaznaczam, że oboje jesteśmy ubezpieczeni dłużej niż 9 m-cy.

#18 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 27 październik 2009 - 13:40

dostaniecie obydwoje,świadczenie należy się z każdej polisy

#19 Guest_pomoc

Guest_pomoc
  • Goście

Napisano 13 listopad 2009 - 18:18

proszę o pomoc w takiej sprawie. urodziły się nam bliźniaki, oboje z żoną pracujemy w jednej firmie i jesteśmy w niej ubezpieczeni. słyszałem że świadczenie z tytułu urodzenia dziecka wynosi 10% sumy ubezpieczenia.jestem ubezpieczony na kwotę 10.000 zł. żona także. skoro mamy dwoje dzieci to ile nam przysługuje? 2.000 czy 4.000 zł???

#20 Guest_wera

Guest_wera
  • Goście

Napisano 13 listopad 2009 - 19:41

wow ! gratulacje :) wg mnie powinniście dostać 4 tysie ale żeby być pewnym należałoby przeczytać warunki z polisy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych