Skocz do zawartości

Odwołanie od skreslenia z listy bezrobotnych

47 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-martin38

Guest_-praw-martin38
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2008 - 14:30

Witam
Chciałbym napisać odwołanie od decyzji skreślajacych mnie z listy bezrobotnych.Zostałem skreślony ponieważ nie stawiłem sie w wyznczonym dniu.Jestem zrejestrowany jako bezrobotny bez prawa do zasiłku.Skreślenie mnie z listy bezrobotnych oznacza,że straciłem jakiekolwiek ubezpieczenie zdrowotne gdyz nie jestem nigdzie wiecej ubezpieczony.Stawiłem sie w Urzędzie Pracy nastepnego dnia po wyznaczonym terminie i poinformowano mnie zebym napisał sensowne usprawiedliwienie.Napisałem w tym samym dniu ze wyjechałem w waznych sprawach rodzinnych i nie mogłem poinformowac wczesniej ze mnie nie bedzie.Niestety moje usprawiedliwienie zostalo rozpatrzone negatywnie.Oto tresc decyzji:Na podst. art.9 ust1 pkt14.,a art.2 ust.1 pkt2,w zwiazku art.33 ust.4 pkt.4 ustawy z dnia 20 kwitnia 2004r. orzekam o:utracie przez pana statusu osoby bezrobotnej,z dniem 11.06.2008.Uzasadnienie:
"Z posiadanych dokumentów wynika, ze nie stawił sie Pan w Powiatowym Urzędzie Pracy w wyznaczonym terminie i nie powiadomił w ciągu 7 dni o uzasadnionej przyczynie tego niestawiennictwa./co nie jest prawda bo napisalem i dostarczylem usprawiedliwienie nastepnego dnia.Na moja uwage na ten temat pani powiedziala ze tak pisza z automatu..nie wiem jak to rozumiec/.Cd..Odzyskanie statusu osoby bezrobotnej moze nastapic co najmniej 3 miesiace od dnia niestawienia sie w PUP-w wyniku ponownej rejestracji.."
Pouczenie:"Od niniejszej decyzji przysługuje panu odwołanie do Wojewody Lodzkiego wniesione za posrednictwem Starosty w terminie 14-dni od dnia jej doreczenia"
Decyzje otrzymałem 27-go czerwca,mam wiec od dzisiaj jeszcze tydzien czasu..Pani mi powiedziala ze nikt od takiej decyzji sie jeszcze nie odwolywal,wiec moze bede pierwszym.Moj komentarz:wydaje mi sie ze Urzad Pracy idzie po najmniejszej lini oporu,skreslajac bezrobotnego z listy poprawia sobie statystyki i odciaza budzet nie placac za niego skladke zdrowotna.Dodam ze bylem w trakcie zalatwiania stazu w duzej firmie za posrednictwem urzedu pracy.Wszystko to przepadnie no i nie bede co najmniej 3 miesiace ubezpieczony zdrowotnie co ma dla mnie olbrzymie znaczenie gdyz jestem osoba dosc schorowana.Prosilbym o pomoc jak napisac odwołanie.

#2 Guest_-praw-takisobiektoś

Guest_-praw-takisobiektoś
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2008 - 19:41

Proszę napisać,że nie zgadza się Pan z zarzutem podniesionym w decyzji ponieważ itd.
Na potwierdzenie treści Pana usprawiedliwienia przedstawia Pan taki a taki dowód........
Proszę spróbować napisać.Poprawimy jakby co.

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2010 - 12:51

Witam mam podobny problem jak pan.Chciałabym zapytać czy odwołanie do Wojewody w moim przypadku Warm.-Mazurskiego musi zostać wysłane za pośrednictwem PUP czy sama mogę wysłać pismo?

#4 Guest_antyforumowicz

Guest_antyforumowicz
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2010 - 16:48

ZA pośrednictwem PUP.

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2010 - 21:18

dziękuję

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 luty 2011 - 00:22

Tak. Mnie tez wykreslili. Banda oszolomow. Tylko kawka, herbatka, ciasteczka...i caly dzien odsylaja z pokoju do pokoju... Skresla kilka osob to im bezrobocie spada... I maja sie czym szczycic...

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 07 marzec 2011 - 20:32

Taka prawda u mnie jest tak samo

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 07:47

Złodzieje i nieroby. Skreślają ludzi a sami nic nie robią. Po co oni tam siedzą? W znalezieniu pracy nie pomogą a pensję biorą.

#9 Guest_yły bezrobotny!!!!

Guest_yły bezrobotny!!!!
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2012 - 19:49

A ja mam lepsza sytuacje stawiłem się wyznaczonego dnia a za kilka dni przychodzi decycyzja o tym że zostałem skreślony bo nie stawiłem się. Ludzie ręce opadaja na takie zagrywki.

#10 Guest_antyforumowicz

Guest_antyforumowicz
  • Goście

Napisano 01 luty 2012 - 09:46

Bezrobotni są jak renciści.
Nie potrafią dbać o swoje spray.
Jeżeli każdy bezrobotny będzie żądał zaświadczenia o tym,że się stawił w UP to przy np milionowej rzeszy będzie wystawionych 2 miliony zaświadczeń.Dla bezrobotnego i at acta.
Niechby każdy zadał pisemne pytanie.To wyjdzie również "parę" dokumentów więcej.
Jeden obiecał Japonię ,drugi Irlandię.
Jeżeli tam tak to wszystko wygląda i sprowadzono na nasz grunt,wyprowadzam się do Kongo.

#11 Guest_macieek

Guest_macieek
  • Goście

Napisano 15 luty 2012 - 16:09

To się zwolnij i wypad z tego kraju jak ci nie pasuje.I na bezrobocie do irlandi angli i japoni wypad

#12 Guest_antyforumowicz

Guest_antyforumowicz
  • Goście

Napisano 15 luty 2012 - 16:43

1.
15:09 15-02-2012 macieek
To się zwolnij i wypad z tego kraju jak ci nie pasuje.I na bezrobocie do irlandi angli i japoni wypad

Typowy zwolennik PO.
Z obniżonym ilorazem inteligencji i bez żadnego wyrazu.
O pisowni nie wspominając.

#13 Guest_justyna

Guest_justyna
  • Goście

Napisano 22 luty 2012 - 20:14

Witam wiem, że dużo czasu minęło ale mam pytanie jak skończyła się Pana sprawa?, bo mnie dzisiaj dotknęło to samo z tymże w dzień stawienia byłam na pogrzebie babci, następnego dnia stawiłam się i napisałam usprawiedliwienie dołączając akt zgonu. dzisiaj byłam na rozmowie w sprawie stażu i chcieli mnie przyjąć, a w urzędzie powiedziano pracodawcy że od dzisiaj jestem wykreślona....nie mieści mi się to w głowie
pozdrawiam justyna

#14 Guest_justyna

Guest_justyna
  • Goście

Napisano 22 luty 2012 - 20:15

pytam martina 38

#15 Guest_dwqfgew

Guest_dwqfgew
  • Goście

Napisano 16 listopad 2012 - 17:00

Witam tez mam taki problem z tym ze podano mi ze mam sie stawic dnia 16 a na tym papierze napisene bylo ze jednak 15 , nie wiem co mam napisac w tym odwolaniu i czy wgl to ma sens skor ta babka i powiedziala ze raczej odwolanie bedzie negatywnie rozpatrzone,

#16 Guest_Basia.

Guest_Basia.
  • Goście

Napisano 30 maj 2013 - 14:24

Witam, mam taki problem. Skreślili mnie z listy bezrobotnych, bo nie stawiłam się na spotkanie. Mój problem polega na tym, że stawiłam się ale nie na to co powinnam. Pomyliłam miesiące, i zamiast pójść 24.04 poszłam 24.05.
Wszystko to samo było na tych spotkaniach. Teraz chciałabym napisać odwołanie tylko jak to sensownie ująć?
Bardzo będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.

#17 Guest_pola33

Guest_pola33
  • Goście

Napisano 31 maj 2013 - 13:43

na usprawiedliwienie nieobecności w wyznaczonym terminie w UP jest 7 dni, także niestety przeoczyłaś ten termin...ale trochę nie rozumiem, byłaś na kolejnym wyznaczonym przez UP i nic ci nie powiedzieli? bo procedura jest taka że powinni już cię skreślić, więc jakim cudem to spotkanie wogóle sie odbyło?

#18 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2013 - 00:39

Na tym spotkaniu co byłam to były warsztaty, na którym po prostu została puszczona kartka by się na nią wpisać. Jak te spotkanie było w piątek, a ja w poniedziałek odebrałam list, który zawierał treść o tym że tracę status bezrobotnego gdyż nie stawiłam się na wyznaczonym spotkaniu. Byłam w urzędzie u pośrednika i dopiero u niego zrozumiałam że pomyliłam daty spotkania, no i do tego te spotkanie co ja byłam było identyczne na którym miałam być.
No i teraz jedynie co mogę zrobić to napisać odwołanie..

A mam jeszcze jedno pytanie czy jak tracę status bezrobotnego to mam jeszcze przez miesiąc ubezpieczenie ?

#19 Guest_Master

Guest_Master
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2013 - 10:52

Ja także miałem problemy podczas sporządzania odwołania, a nie chciałem wiązać się umową z Kancelarią prawną, skorzystałem więc z usług firmy, która świadczy usługi doradztwa przez telefon. O ile dobrze pamiętam firma nazywała się hotlex. Przez telefon uzyskałem szybką i profesjonalną odpowiedź na wszystkie moje pytania. Serdecznie polecam z uwagi na niską cenę i szybkość obsługi.

#20 Guest_sylwia

Guest_sylwia
  • Goście

Napisano 14 marzec 2014 - 19:57

Witam, mam podobny problem. Miałam się stawić na podpis do UP dnia 05.03. Niestety choroba rozłożyła mnie do tego stopnia że nie dałam rady się stawić. Mam zaświadczenie lekarskie że byłam niezdolna do podróży i stawienia się od dnia 05.03 do dnia 14.03. Z pewnością decyzja o wyrejestrowaniu została już wydana ponieważ nie złożyłam tego zaśw. w ciągu przepisowych 7 dni. Teraz pozostaje tylko odwołanie. Czy jest szansa powodzenia? Bardzo mnie niepokoi ta sprawa ponieważ staram się o staż a 4 miesiące w plecy to dla mnie bardzo dużo. Czy jest w ogóle jakaś szansa że przywrócą mi status bezrobotnego?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy