Skocz do zawartości

jak napisać podanie o przydział na mieszkanie?

27 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 19 listopad 2013 - 20:39

Czy ktoś może udzielić mi informacji co powinno zawierać podanie o przydział na mieszkanie? Mieszkam w wynajętym mieszkaniu u prywatnego właściciela kamienicy, jest nas w domu 6 osób, metraż mieszkania to 50m. O jakie mieszkanie powinnam się starać, komunalne czy socjalne? proszę o pomoc.

#22 Guest_Fabnet

Guest_Fabnet
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2014 - 07:58

Polecam ci sprawdzić program „Mieszkanie dla Młodych”. Fajna sprawa. Kilku moich znajomych skorzystało i pokupowali sobie mieszkania. Trzymaj link MdM http://mieszkaniedlamlodych.com.

#23 Guest__GOŚĆ

Guest__GOŚĆ
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2014 - 07:13

Rozumiem, że chodzi o wniosek o przydział lokalu mieszkalnego z zasobów gminy, tak?

O samej procedurze przyznania lokalu warto przeczytać na stronie www.infor.pl/prawo/gmina/nieruchomosci/241367,Jak-wyglada-procedura-przyznawania-mieszkan-komunalnych-w-Warszawie.html

#24 Guest__GOŚĆ

Guest__GOŚĆ
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2014 - 07:14

Natomiast przykładowy wzór wniosku tzw. "podania" znajduje się najczęściej na stronie danej gminy.

#25 teśka

teśka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 17 wrzesień 2014 - 13:36

Czy ktoś może udzielić mi informacji co powinno zawierać podanie o przydział na mieszkanie? Mieszkam w wynajętym mieszkaniu u prywatnego właściciela kamienicy, jest nas w domu 6 osób, metraż mieszkania to 50m. O jakie mieszkanie powinnam się starać, komunalne czy socjalne? proszę o pomoc.

Wypełniałam  gotowy WNIOSEK  o przydział lokalu z gminy,który otrzymałam w Biurze Obsługi Interesanta w mojej gminie.

We WNIOSKU tym min. nalezało wpisać wszystkie uzykane dochody rodziny poświadczone odpowiednimi dokumentami oraz opisać sytuację rodzinnną i mieszkaniową.

W Pani przypadku powinna Pani napisać to co  tutaj Pani napisała,że:

"Mieszkam w wynajętym mieszkaniu u prywatnego właściciela kamienicy, jest nas w domu 6 osób, metraż mieszkania to 50m"

Wg mnie jeszcze powinna Pani opisać na jakiej zasadzie mieszkacie w tym lokalu np.umowy najmu/podnajmu/ i na kogo jest ta umowa najmu oraz dlaczego Pani stara się o przydział takiego lokalu np. ze względu na sytuację rodzinna,finansową,czy z powodu konfliktów z właścicielem tego lokalu w przypadku zamieszkania w nim.

Jeżeli posiada Pani zabezpieczenie finansowe,ale osiąga Pani  niskie ddochody może ubiegać się Pani o przydział lokalu komunalnego,ale z tego co się oriętuję każda gmina obecnie ma problem w  uzyskania takich lokali,czy tworzeniu nowych lokali i na taki  lokal czeka się wiele lat.

Lokale socjalne najczęściej są o obniżonym standardzie mieszkaniowym i przyznawane są przeważ nie na podst,wyroków Sadu o  eksmisję z lokalu i opróżnienie danego lokalu.

Z obserwacji też wiem,że lokale mieszkalne z gminy na podstawie złożonych WNIOSKÓW  o przydział lokalu najszybciej otrzymują osoby,które muszą być natychmiast wykwaterowane w przypadku zagrożenia ich życia  w danym lokalu.

Na podstawie ustawy o ochronie praw lokatorów mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego art.4 do zadań własnych każdej gminy należy tworzenie warunków do zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych wspólnoty samorządowej i zapewnienie lokali:socjalnych,zamiennych oraz lokali mieszkalnych dla gospodarstw domowych o niskich dochodach.

W związku z tym w każdej gminie przydział tych lokali jest też inny,ponieważ każda gmina opiera się na własnych wewnętrznych przepisach min.uchwałach:Rady Miasta,Gminy itp. dlatego szczegółowe informacje w tej sprawie powinna otrzymać Pani w swojej gminie.

#26 Guest_Jolanta

Guest_Jolanta
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2015 - 11:53

Witam, staram się o mieszkanie z Urzędu miasta. Żyje konkubinacie kilka lat z moim partnerem i chcemy starać się o przyznanie nam mieszkania do remontu. Jak napisać takie podanie o przydzielanie nam mieszkania które wyromontujemy na nasz koszt w zamian za jego udostępnienie nam na czas nieokreślony? Pozdrawiam. Proszę o odpowiedź : jolantagrzegorek92@o2.pl

#27 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2016 - 16:14

A może Pan napisać wzór podania o mieszkanie do Gminy? dziękuje z góry:) Pozdrawiam

#28 knicik

knicik

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 styczeń 2021 - 11:41

Wzór podania zamieszczam tu https://jakwyjsczdlu...samotnej-matki/komu zależy to niech pobiera. Pozdrawiam!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych