Skocz do zawartości

Kontrola ZUS w firmie

zus kontrola bhp badania lekarskie

wróć do serwisu Kadry 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Iguana

Guest_Iguana
  • Goście

Napisano 24 maj 2012 - 13:53

Witam, chciałabym od wtajemniczonych sie dowiedziec czy zakres kontroli z ZUS moze, oprócz sposobu naliczania składek itp, moze obejmować kontrole badan lekarskich i szkolen BHP. Ile lat wstecz moze objać kontrola?Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz

#2 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 24 maj 2012 - 14:00

może. zazwyczaj 5 lat (tyle trwa zwykłe przedawnienie nalezności dla ZUS)
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#3 mml

mml

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1465 postów

Napisano 24 maj 2012 - 14:04

badania lekarskie i szkolenia bhp- to nie zakres kontroli ZUS

#4 Guest_iguana

Guest_iguana
  • Goście

Napisano 24 maj 2012 - 14:10

tak własnie mi sie wydaje -ze bhp i badania to zakresu PIP, ale wolałabym sie upewnic Dołączona grafika

#5 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 24 maj 2012 - 14:13

będą sprawdzać jeszcze naliczanie zasiłków jesli jesteś płatnikiem, wydawanie zaswiadczeń dla emerytów i osób na rentach jesli je zatrudniasz.

#6 Guest_iguana

Guest_iguana
  • Goście

Napisano 24 maj 2012 - 14:44

dzięki!

#7 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 24 maj 2012 - 14:45

A i jeszcze daty ZUA I ZWUA z datami umów o pracę i rozwiązań umowy. Mnie kontroler kazał wybrać na chybił trafił 10 teczek pracowników aktualnych i 10 byłych

#8 Barbara

Barbara

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1020 postów

Napisano 24 maj 2012 - 22:04

U mnie badali deklaracje zusowskie, zgłoszenia, listy płac, akta osobowe, umowy cywilnoprawne.O badania lekarskie pytał Sanepid.

#9 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 25 maj 2012 - 18:27

kadryonline.pl/kontrola_pip_i_zus/kontrola_platnika_skladek_zus-557.html

#10 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2013 - 15:15

Mam nadzieję, że mój post nie zostanie usunięty przez Admina. Jeśli jesteście przedsiębiorcami (niezależnie od tego jaka jest forma prawna prowadzonej działalności) można - już na etapie samej kontroli - korzystać z wiedzy i doświadczenia, najlepszych specjalistów w Polsce od podatków czy ZUS i to bez ponoszenia znaczących kosztów. Warunek jest jeden: trzeba tylko zadbać o tę możliwość PRZED wystąpieniem problemu. Jeśli chce ktoś dowiedzieć się więcej serdecznie zapraszam do niezobowiązującego kontaktu: kontrolawfirmie@gmail.com lub 516 688 636.

Serdecznie pozdrawiam.

#11 Guest_Mario

Guest_Mario
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2016 - 00:58

Badania lekarskie i szkolenia bhp niby nie wchodzą w zakres ale jak znajomemu robili kontrolę i nie miał bhp to jakoś "przypadkiem" za miesiąc pojawił się PIP więc warto dopilnować wszystkich obowiązków. Strzeżonego pan Bóg strzeże jak mawia przysłowie. Lepiej robić to na bieżąco - taniej wychodzi.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zus, kontrola, bhp, badania lekarskie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych