Kategorie
Skocz do zawartości

Legalność nasion marihuany

Gość -praw-myselff45
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość -praw-myselff45

Witam.

Od pewnego czasu szukam informacji na temat legalności nasion marihuany. Znalazłem tysiące krótkich informacji, iż nasiona takie są dopuszczone do obrotu w Polsce i handel nimi jest całkowicie legalny. Wszystkie takie informacje jednak, to krótkie info na stronach innych sklepów oraz wypowiedzi użytkowników na forach. Zastanawiam się jak jest w rzeczywistości.

Chciał bym założyć legalny sklep sprzedający nasionka sprowadzane z Holandii.

Czy mógł bym zarejestrować taki sklep i działać legalnie?

Gość -praw-myselff45

Dziękuje za wypowiedź i w pełi rozumiem iż do obrotu środkami odurzającymi lub substancjami psychotropowymi potrzebne jest specjalne zezwolenie.

Z tego co wyczytałem pestki marihuany nie są wyszczególnione w zacytowanej ustawie.

Same pestki nie posiadają właściwości psychotropowych i nie zawierają zakazanych substancji.

Sprzedawanie nasion tylko i wyłącznie jako materiału kolekcjonerskiego nie powinno kolidować z polskim prawem, wszak samo posiadanie nasion nie jest karalne.

Co jeśli zaznaczę na stronie sklepu, iż pestki sprzedawane są tylko i wyłącznie w celach kolekcjonerskich, a kiełkowanie i ich uprawa jest niezgodne z polskim prawem i grozi pozbawieniem wolności do lat 3.

Czy w takim wypadku mogę sprzedawać nasionka?

W Polsce jest w sprzedaży lek z THC nazywa się Cesamet producentem jest Marinol. Cesamet jest dla osób chorych na stwardnienie rozsiane oraz innych ciężkim chorobą.

Walcząc z narkomania powinno się brać pod uwagę dostępność środków. Udostępnianie nasion trawy to niczym legalne było by posiadanie narkotyków a nie legalne było by ich zażywanie.

Zacznijmy od tego że skoro THC jest w lekach to nie wiadomo po co uzyskiwać go z trawy który jest z pewnością z 1000 innych dodatków smolistych. Lepiej poprosić znajomego farmaceutę - dla niego to żaden problem załatwić.

• 7 lat później...

Można teraz legalnie prowadzić taką działalność, jednak tylko sprzedaż nasion. Ich posiadanie jest legalne, ale sadzenie już oczywiście nie. Działą wiele takich sklepów, jak np. popularna Polska-Zielona, możesz się przyjrzeć, na jakich zasadach działają.

• 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Dokładnie, wszystko jest jak najbardziej legalne, a jeśli chodzi o sklepy, to jest ich masa, chociaż moim zdaniem takim najbardziej popularnym (albo jednym z naj) obecnie jest Ganja farmer - do tego mają mase promocji tongue.png

• 2 tygodnie później...

a ja ostatnio znalazłem taki sklep z nasionami marihuany i aż mi oczy wyszły od różnorodności asortymentu! Również zaczęła mnie zastanawiać legalność tego procederu, ale sam sklep wyjaśnia co i jak na tej stronie - https://www.market-konopi.pl/legalnosc

• 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jesli chodzi o sklep - ganja farmer, wiadomo. Jeżeli ktoś boi się o bezpieczeństwo - najlepiej kupować na kogoś, kto nie ma z tym nic wspólnego. nawet jeżeli ktopś go odwiedzi, to nic nie znajdzie., Nie ma bezpieczniejsze opcji 

• 1 miesiąc temu...

Ej, ej, fajny ten sklep! Zamówiłem sobie jakiś starter pack czy jakoś tak dla nowych klientów, 3 nasiona - 19 zł!!! No bez jaj, to jakaś sztosowa oferta jest, jeżeli tylko bedą wysokiej jakości, to oszaleję! biggrin.png

Fajny to mało powiedziane! Robią dobra robote od lat i kto siedzi w temacie, ten wie, że nie zawodzą. Ja ich uwielbiam, świetne paczki, masa gratisów (nie tylko ziarenkowych) - to się szanuje tongue.png Ceny też bardzo, bardzo dobre, od dawna zresztą 

Fajnie, że jest sprawdzony sklep. Bo na rynku pojawia sie ich coraz więcej a potem się słyszy, ze sklep zamknięty, wraz z właścicielem a policja ma info kto kupował i wgl. Tutaj przynajmniej pewność,jest, że takich jazd nie będzie.

• 1 miesiąc temu...

No tutaj sprawdzony sklep to bardzo istotna sprawa. Ja już w kilku zamawiałem nasionka ale ganja farmer faktycznie mi najbardziej pasuje.Po pierwsze cena i jakość świetna a po drugie wszystko jak najbardziej legalnie. Ludzie są bardzo uprzedzeni jeżeli chodzi o takie rzeczy nawet jeżeli to jest tak legalne jak w tej kwestii :)

• 1 miesiąc temu...

Zamawiać najlepiej przez nasionamari.pl jeżeli mówimy o bezpieczeństwie. Posiadają certyfikat SSL co jest bardzo istotne. Niby legalne to u nas w Kraju ale tutaj lepiej zachować pełną anonimowość bo to nasze prawo to dramat. 

Gość Krasznal

Bezpieczeństwo jest jednak najważniejsze. Ja kiedyś zamawiałem pestki właśnie na nasionamari i tam faktycznie nie ma się o co bać. Z tym, że ja robiłem to serio do celów kolekcjonerskich więc miałem czyste sumienie biggrin.png

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...