Skocz do zawartości

prowadzenie księgowości w związkach zawodowych

wróć do serwisu Księgowość 21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_krzysztof

Guest_krzysztof
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2008 - 17:57

Jestem przewodniczącym związków zawodowych.Prowadzimy działalność od niedawna,nie znam się na tym zupełnie,dlatego chciałem aby zajęła się tym osoba kompetentna. Dziś odwiedziłem 5 Biur Podatkowych każda z nich odpowiedziała że nie zajmuje się prowadzeniem finansów tego typu działalności.W zgłoszeniu do Urzędu Skarbowego mam napisane że mam prowadzić Księge Podatkową a to są koszty przewyższające dochody.Utrzymujemy się tylko ze składek to kwota 800 zł.Pomóżcie co mam robić.

#2 Guest_mmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Guest_mmmmmmmmmmmmmmmmmmm
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2008 - 19:08

ale sie rozpychasz?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#3 Guest_krzysztof

Guest_krzysztof
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2008 - 20:09

To przez pomyłkę,już się nie powtórzy,ale czy możesz mi pomóc.

#4 Guest_Klop

Guest_Klop
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2008 - 01:51

Faktycznie masz problem! Większość biur rachunkowych zajmuje się KPiR, mniejsza część prowadzi pełną księgowość, a nikomu się nie chce prowadzić księgowość związku zawodowego. Przyczyna jest prosta: pieniądze żadne, a często występują problemy nietypowe i nie ma kogo pytać.Tak czy siak, musisz prowadzić pełną księgowość, która w przypadku związku, który nie prowadzi działalności gospodarczej nie jest aż tak skomplikowana, ale i tak przekracza możliwość laika.Jak nikogo nie znajdziesz, mogę ci prowadzić księgowość.

#5 Guest_krzysztof

Guest_krzysztof
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2008 - 17:57

Na jakiej zasadzie mogło by to istnieć,jaką kwotę za prowadzenie takiej księgowości musieliśmy zapłacić.Pozdrawiam

#6 Guest_Klop

Guest_Klop
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2008 - 00:27

Powiedźmy, że wam pomogę. Zapłacicie ile jesteście w stanie zapłacić. Podaj kontakt do siebie!

#7 Guest_misia

Guest_misia
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2008 - 07:25

klop może byś poratował pytającego i mu odpowiedział,poradził a nie od razu chcesz korzyści majątkowych

#8 Guest_janko

Guest_janko
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2008 - 08:56

~krzysztof, poszukaj w ofertach, często ogłaszają się księgowi "poprowadzę ...itp".

#9 Guest_mandziola

Guest_mandziola
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2008 - 09:19

Misia - przeciez Klop pomógł . A co miał przepisac podrecznik Gierusza?

#10 Guest_Klop

Guest_Klop
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2008 - 10:43

misia.Pisałem, że to pełna księgowość, więc gdybym chciał krzystofa nauczyć księgowości, nie byłbym w stanie.Gdyby chodziło o korzyści majątkowe, nie podjąłbym w ogóle takiego zadania. Pisałem wyraźnie: "zapłacicie ile jesteś w stanie zapłacić", czyli może być 100zł, może być 10 zł lub 1000 zł na miesiąc. Nie mogę za darmo to robić, bo prowadzę biuro rachunkowe i ze względów na przepisy prawne. Gdybym chciał zarobić na tym związku zawodowym, nie pisałbym tego. Jeśli chodzi o normalnego klienta biznesowego, negocjowałbym twardo. Tutaj mamy do czynienia z grupą ludzi, którzy chcą coś wspólnie walczyć, a już na samym początku napotykają tyle problemów i chciałbym im pomóc.

#11 Guest_krzysztof

Guest_krzysztof
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2008 - 15:03

Klop mój adres:krzysztof_pawel16@interia.pl

#12 Guest_Szymon

Guest_Szymon
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2008 - 13:23

Aż głupio pytać, ale ja w podobnej sprawie :(Związek zrzesza niecałe 40 osób, 4 biura rachunkowe w naszej miejscowości odmówiły lub zażądały kwot nierealnych dla nas...Zbliża się koniec roku a tu nic nie gotowe..Zatem zapytuję - czy znajdzie się ktoś chętny by pomóc - oczywiście odpłatnie - związkowi zawodowemu ratowników medycznych?Proszę o kontakt na zzrmpw@gmail.comDziękuję z góry za każdą pomoc.PozdrawiamSzymon

#13 Guest_zojka

Guest_zojka
  • Goście

Napisano 28 listopad 2010 - 22:56

temat stary, ale może ktoś tu trafi i odpowie

#14 Guest_dainah

Guest_dainah
  • Goście

Napisano 28 listopad 2010 - 23:06

Wątek dosyć stary,ale może ktoś mi odpowie.Jak prowadzimy księgowość dla związku zawodowego, czy normalnie tzn.koszty na "4" a przychody?jak składki?co z bilanse?pytam z ciekawości,warto się rozwijać.Jestem księgową,zrozumiem ten język :(

#15 Guest_gabi

Guest_gabi
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 13:45

W zwiazkach zawodowych mamy uwzglednione dochody statutowe czyli skladki oraz wydatki statutowe czyli to co jest wyplacane zgodnie z regulaminem zwiazkowym oraz koszty za media

#16 Guest_Dorka

Guest_Dorka
  • Goście

Napisano 13 luty 2012 - 15:49

Od kilku lat prowadzę księgowość w związku zawodowym. Chętnie pomogę. Dorka

#17 Guest_Karramba

Guest_Karramba
  • Goście

Napisano 23 luty 2012 - 17:22

Mam pytanie pewnie prozaiczne ale niezmiernie dla mnie istotne. Czy związki moga wystawić rachunek / f-rę VAT dla sponsora?

#18 Guest_dorka

Guest_dorka
  • Goście

Napisano 25 luty 2012 - 21:51

Jeśli nie prowadzicie działalności gosp. to można wystawić rachunek. Przy sponsoringu ważna jest umowa. I oczywiście przychody są zwolnione z pdop (jeśli oczywiście robicie to sporadycznie). Jeśli ta czynność będzie się powtarzać to US może wam zarzucić prowadzenie działalności gosp.

#19 Guest_Dominik

Guest_Dominik
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2013 - 10:56

Od kilku lat prowadzę księgowość w związku zawodowym. Chętnie pomogę. Dorka

Witam

Czy mogę poprosić o kontakt w tej sprawie zzcentrum@interia.eu

Z góry dziękuję i pozdrawiam

#20 Guest_agata

Guest_agata
  • Goście

Napisano 10 luty 2018 - 20:40

witam, ja podobnie jak moi przedmówcy, chciałabym pomoc zwiazkowcom artystow w malenkim teatrze i mam kilka pytań czy mogę prosić o pomoc? agata@faston.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy