Skocz do zawartości

Wyrok w zawieszeniu plus następna sprawa karna w toku.

130 odpowiedzi w tym temacie

#41 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 15 czerwiec 2015 - 12:23

Bezwzględne pozbawienie wolności to oznacza tylko jedno, że musi ją odsiedzieć.

Powinien wiedzieć, czy to jest nakaz stawienia się w określonym dniu do więzienia, czy inaczej sąd ustalił.

#42 Guest_Natalia

Guest_Natalia
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2015 - 13:34

Dziękuje za odpowiedz, ale to nie ma znaczenia ze ta kara jest z 2012 roku. Prawdopodobne jest to ze teraz tez musi ja odsiedziec, czy to ma zwiazek z wizyta u niego policji o oskarzeniami o paserstwo?

#43 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów

Napisano 15 czerwiec 2015 - 13:48

No a skąd ja mam wiedzieć z czym to ma związek? On to wie na pewno i sąd oraz policja.

Zapytaj chłopaka

Pytałaś co znaczy "bezwzględna" to ci napisałam

#44 Guest_Natalia

Guest_Natalia
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2015 - 14:03

Dobrze ale i tak dziękuje za odpowiedz smile.png

#45 Guest_malgorzata

Guest_malgorzata
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2015 - 05:37

Witam chcialam sie dowiedziec czy jak dostałam karę pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata za oszustwo internetowe i dojdą kolejne zgłoszenia z prokuratury to co mi grozi

#46 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2015 - 09:23

Witam chcialam sie dowiedziec czy jak dostałam karę pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata za oszustwo internetowe i dojdą kolejne zgłoszenia z prokuratury to co mi grozi

Odwieszenie kary i będzie odsiadka  wyroku + dojdzie nowa kara za kolejne oszustwa.

#47 Guest_malgorzata

Guest_malgorzata
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2015 - 10:17

A czy można jakoś załatwić by nie było odsiadki? Np grzywna Plus naprawienie szkody ?

#48 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2015 - 10:24

A czy można jakoś załatwić by nie było odsiadki? Np grzywna Plus naprawienie szkody ?

Gdyby można było, to sąd nie zasądzałby Ci wyroku w zawieszeniu, a od razu dał grzywnę. Ludzie często chcą się wykpić od wyroku pieniędzmi, a to żadna kara. Jak posiedzisz trochę, to odechce Ci się oszukiwać i może taka kara nauczy Cię czegoś na przyszłość.

#49 Guest_malgorzata

Guest_malgorzata
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2015 - 10:29

To nie są duże kwoty a karze poddalam się dobrowolnie

#50 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2015 - 09:48

Mam pytanie znajomy ma dwie kary zawieszone pierwsza jak i druga jest za kradziez z wlamaniem teraz dostal trzecia za t
Kradzieze roweru i czesci samochodowych czy mu to zawiesza znow czy pojdzie do wiezienia zaznacze ze pierwszy wyrok to 1 rok zawieszeniu na 4 lata drugi podobny i wszystko sie dzialo w czasie proby pierwszego prosze o pomoc

#51 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2015 - 09:56

Zaznacze ze ma dwie grzywny razem ok 5000 tys i zadnej nie oplacil jego kurator ma zle zdanie o nim i pisal o odsiatke jak dlugo sie czeka gdyby jednak mu to odwiesili

#52 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2015 - 12:36

Zaznacze ze ma dwie grzywny razem ok 5000 tys i zadnej nie oplacil jego kurator ma zle zdanie o nim i pisal o odsiatke jak dlugo sie czeka gdyby jednak mu to odwiesili

Poczytaj sobie wcześniejsze posty, tam masz wszystko wyjaśnione.Jeśli po raz 3 popełnia przestępstwo w trakcie zawieszenia kary, to jest pewne, że będzie odsiadka. Jak długo czeka się na co, bo nie sprecyzowałaś? 

#53 Guest_lena

Guest_lena
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2015 - 18:55

az pojdzie siedzieć pisałam tez do sadu karnego ze zneca się  nad demna i nie dostałam zadnej odpowiedzi z sadu a policja jest bezuzyteczna

#54 Guest_o

Guest_o
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2015 - 20:27

obligatoryjnie powinni wszystkich zastrzelić, byłoby łatwiej wladzy rządzić garscia ludzi

#55 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2015 - 00:25

Witam,2013 r dostałam wyrok za kradzież 2 lata w zawieszeniu na 3. Plus obowiązek naprawienia.Ostatnio pracowałam jako dziwka na mieszkaniowce i tam po kilku sytuacjach postanowilysmy z dziewczynami odejśc,jedna z dziewczyn nie miała co zrobić z rzeczami wiec dala mi je do przechowania w piwnicy.,nie odebrała ich a teraz pisze ze była na policji zgłosić to ze przetrzymuje jej rzeczy i ze zostanie mi postawiony zarzut przywlaszczenia powierzonego mienia i pieniądze które mi pożyczył w kwocie 1600 zł jej ukradłam a tak nie było.Co w związku z tym mam zrobic,przecież nikt mi nie uwierzy bo mam już wyrok.proszę o rade

#56 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2015 - 01:58

Nie widzę problemu. Po prostu idź na policję, powiedz, że koleżanka chce cię wrobić, że ci grozi, oddaj policjantom te jej rzeczy i pieniądze i po problemie.

#57 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2015 - 09:25

Witam,

proszę o pomoc. Mój brat dokonal kradzieży, za którą dostał wyrok w zawieszeniu. Do kradzieży doszlo na skutek jego uzależnienia (hazard), brat rozpoczął leczenie i wszystko było ok, jednak od penego czasu okazało się że znowu gra. Proszę o informację co się stanie w sytuacji ponownej kradzieży? Szukamy dla niego osrodka zamknietego, czy to dla sądu będzie jakaś okoliczność łagodząca.?

#58 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów

Napisano 25 wrzesień 2015 - 10:11

Jeszcze nic nie ukradł powtórnie a już mamy gdybać czy jego ewentualne leczenie, jeśli znajdziecie ośrodek......itd jaka to będzie okoliczność dla sądu?

No weź....nie mamy kryształowej kuli, ani czarnego kota

#59 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2015 - 12:41

Witam,

proszę o pomoc. Mój brat dokonal kradzieży, za którą dostał wyrok w zawieszeniu. Do kradzieży doszlo na skutek jego uzależnienia (hazard), brat rozpoczął leczenie i wszystko było ok, jednak od penego czasu okazało się że znowu gra. Proszę o informację co się stanie w sytuacji ponownej kradzieży? Szukamy dla niego osrodka zamknietego, czy to dla sądu będzie jakaś okoliczność łagodząca.?

Czyżbyś próbowała nam zasugerować, że złodziej, to chory człowiek i trzeba go bronić? Sąd nie będzie brał pod uwagę, na co kradł, ale sam fakt, że ukradł.

#60 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów

Napisano 25 wrzesień 2015 - 13:49

Może lepiej go zamknąć w takim razie, jeśli już myślą o tym, że może być powtórna kradzież

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych